bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hüseyinşeyhte aile faciası

Magandalar ev bastı, her yer kan gölü! Dün akşam Hüseyinşeyh mahallesinde meydana gelen aile içi olayda 7 kişi çeşitli yerlerinden bıçakla yaralandı. Yaralılardan bir gurup Hendek Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılırken diğer bir grup ise Akyazı Devlet Hastanesi acil servisinde tedavi altına alındılar.

Hüseyinşeyhte aile faciası
Hüseyinşeyhte aile faciası
Bu içerik 2410 kez okundu.

 

Hüseyinşeyh  mahallesinde ikamet eden Samet Özkan isimli genç  Seval adlı bayanla yaklaşık 3,5 yıl önce bir evlilik yapar. Çiftin, Doğan isminde bir çocukları dünyaya gelir. Her ailede olduğu gibi gülün dikeni misali yaşanan bazı olaylar zaman geçtikçe büyük ve nihayetinde çift şiddetli geçimsizlik nedeni ile boşanma kararı alırlar. Anne Seval çocuğunu da yanına alarak ailesinin yanına gider. Babaya evlat yokluğu eziyet olur, arar, çocuğu bulur ve kaçırır. Olay adli makamlara intikal eder. Anne Seval, beraberinde avukatı ile birlikte gelir ve çocuğunu alır. İlk mahkemede çocuğun küçüklüğü ve anneye ihtiyacı olduğu gereğiyle çocuk anneye verilir. Aradan 6-7 ay zaman geçer. Baba Samet’in iddialarına göre anne Seval, kendisine yeni bir gelecek kurma aşamasında olduğu gerekçesi ile çocuğunu baba Samet’e bırakır ve ayrılır.

     Aradan 4-5ay zaman geçer. İki aile arasında husumet devam etmektedir. Annede evlat özlemi  babada ise çocuğunu büyütme arzusu…

     Önce telefon sonra baskın

     Dün akşam geç saatte  baba Samet’e bir telefon gelir. Bir bayan aramaktadır. Baba Samet boya badana işleri ile hayatını idame ettirmektedir. Telefondaki ses bir evleri olduğunu, boya badana bakımı yaptırmak istediğini mümkünse gelip bakarak bir fiyat vermesini ister. Vakit hayli geçmiştir ve bayramdır. Baba Samet şüphelenir. Telefondaki bayanın verdiği adrese gitmediği gibi teklif edilen işi yapamayacağını söyler ve telefonu kapatır. İşte ne olduysa bu telefon görüşmesinden 15 dakika sonra olur.

    3 ambulans yaralı taşır

    Evinde istirahatte olan baba Samet’in kapısı yumruklanır, kapıda bağrış sesleri vardır. Kalkar kapıyı açar ve karşısında eşi Seval’in ağabeyi Hayrettin C.’yi görür. Ne olduğunu anlayamadan hemen arkasında bulunan anne Seval ve yakınlarının saldırısına uğrar. Ev içerisinde başlayan arbede sokağa taşınır ve bıçaklı saldırıya maruz kalır. İki aile yakınları bir birlerine tekme tokat taş bıçak saldırırlar. Kavga sesleri üzerine komşular olay mahalline gelirler ayırmaya çalışırlar. Bu esnada vatandaşlar durumu 156 Jandarmaya ve 112 servisinden yardım isterler. Olay mahalline 3 ambulans peş peşe gelirler.  Yaralılar vatandaşlarında yardımlarıyla 112acil ambulansa konulur, yüzü gözü kan revana dönen yaralılara ilk müdahale 112 ekiplerince ambulansta yapılır ve yaralılar vakit kaybedilmeksizin Hendek Devlet hastanesi acil servisine kaldırılır.

    Jandarmanın tecrübesi  yaşanabilmesi muhtemel olayları  engelledi

    Bu tür olaylara karşı tecrübeli olan Jandarma hastanede başka bir olay yaşanmaması adına yaralıların bir kısmını da Akyazı Devlet Hastanesi acil servisine gönderir.

     Soruşturma devam ediyor

    Hendek Devlet Hastanesinde tedavi altına alınanların ( Samet Ö., Özlem D., Selma Ö.) nün üstleri başları kan revan içerisindedir. Tedavi altına alınan yaralıların hayati endişe taşımadıklarının öğrenilmesinin ardından jandarma yaralıların ifadesine başvurur ve olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR