bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

HENDEK ÜÇ BAYRAMI BİRLİKTE KUTLADI

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de Kurban bayramı bayramlaşma programı Hendek Müftülüğü toplantı salonunda yapıldı.

HENDEK ÜÇ BAYRAMI BİRLİKTE KUTLADI
HENDEK ÜÇ BAYRAMI BİRLİKTE KUTLADI
Bu içerik 1083 kez okundu.
           
     Türk İslam Aleminin üç  bayramı kutlama merasimi (30 Ağustos zafer bayramı –Kurban bayramı  ve Cuma) Hendek Müftülüğü toplantı salonunda Cuma namazı sonrasında gerçekleşti. Kurban kesimi dolayısı ile önceki bayramlara nazaran sayısal açıdan az katılım yaşanan  bayramlaşma törenine Kaymakam Orhan Burhan, ilçemizin yetiştirdiği değerli siyasetçi eski devlet bakanı Nevzat Ercan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Sakarya Büyükşehir Belediye başkan vekili Şenay Sakal, Hendek Belediye başkan yardımcısı  Sinan Baylan, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, ilçe müftüsü Abdurrahman Şahin,2018 yılı Selman dede Güreş ağası Selman Sever, Hendek Ak Parti ilçe başkanı Ali Kemal sofu, Hendek MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, STK başkanları, daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.
        Zulüm altındaki Müslümanlara Allah’tan yardım diliyorum
Hendek Müftülüğü konferans salonunda yapılan törende ev sahibi olması hasebi ile ilçemiz müftüsü Abdurrahman Şahin açılış konuşması yaptı. Şahin;  dünyanın değişik bölgelerindeki Müslümanların zulüm altında olduğuna dikkat çekerek; “ zulüm altında olan din kardeşlerimize Allah’tan yardım diliyorum. En kısa zamanda vatanlarına dönmelerini bizim gibi huzur içerisinde yaşamlarını idame ettirmelerini diliyorum. Bayramınızı tebrik ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi. 
   
 
        Belediye tarafından alınan tedbirler neticesinde kurban kesimleri bir olumsuzluk olmadan gerçekleşiyor
        İlçemiz kaymakamı Orhan Burhan’da yaptığı konuşmasında; “ üç bayramı yakın zaman diliminde kutluyoruz. Çok şükür ilçemizde bu saate kadar belediyemizin aldığı tedbirler neticesinde hiçbir olumsuzluk yaşanmadan devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızın bayramını bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.
    Toplu hatıra  resmi çekildi
    Konuşmaların ardından yerlerini alan protokol üyelerini tek sıra halinde katılımcılar bayramlaşma törenini gerçekleştirdiler. Katılımcılar her bayramda olduğu gibi yeni cami merdivenlerinde yerlerini aldılar ve toplu hatıra resmi çekimi ile bayramlaşma töreni sona erdi.
   Müftülükçe yorgunluk çayı ikramı
Protokol üyeleri Müftülük binası yanındaki kıraathanenin bahçesinde müftülükçe ikram edilen çaylarını yudumlamalarının ardından  bayramlaşma  merasimi için sırasıyla  ilçe Emniyet  müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı ve Sakarya genelinde tek olarak bulunan Melek Nişancı yaşlılar yurdunu  ve Hendek devlet Hastanesi ziyareti ile son buldu. AHMET ÇİLECİ-HENDEK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı