bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BELEDİYE MEZBAHANESİ BAYRAM BOYUNCA HİZMET VERECEK

Hendek Belediyesi eski başkanı Ali İnci’nin döneminde başlayan “Açıkta kurban kesmemek ve kurban atıklarını sokaklara, derelere atmamak” adına ilçe genelinde başlatılan seferberlik günümüzde de devam ediyor.

BELEDİYE MEZBAHANESİ BAYRAM BOYUNCA HİZMET VERECEK
BELEDİYE MEZBAHANESİ BAYRAM BOYUNCA HİZMET VERECEK
Bu içerik 500 kez okundu.

 

Hendek Belediyesi  örnek oldu

    İlçemiz genelinde  25 ayrı mahallede kurban hayvanı kesimhaneleri mevcut. Kesimhane sahiplerine Hendek Belediyesi tarafından her türlü manevi ve fiili destek veriliyor. Hendek Belediyesinin bu uygulaması başta Sakarya il merkezi ve ilçeleri olmak üzere ülkenin değişik belediyeleri tarafından örnek alınan bir hizmet oldu. 

   Sertifikalı kasaplar iş başında

   Hendek Belediyesi İş Kur ortaklığı ile ilçemiz BEL-İŞ bünyesinde hayvan kesimi konusunda da kurslar açarak vatandaşların eğitim almasını sağlamış ve kurs sonunda başarılı olanlara sertifika vererek teşvikte bulunmuş ve özendirmişti.

    Algı operasyonu yürütenlere kapak olsun

     İlçemizde mevcut mezbahanenin bakanlıkça normlara uymadığı gerekçesi ile kapatılması sonrasında kurban bayramında sıkıntı yaşanacağı söylemlerinin dillendirilmesi adeta bir algı yaratılması karşısında harekete geçen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü resmi makamlarla gerekli yazışmaları sağlayarak hem hizmet halkasını genişletti hem de ilçede menfi olarak yapılmak istenen algı operasyonunun önüne geçerek mevcut Belediye mezbahanesinin kurban bayramı süresince vatandaşlara hizmet vereceğini açıkladı, Belediye hoparlöründen ilanlar yoluyla ilçe halkına duyurdu.   AHMET ÇİLECİ

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı