bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

MHP’li Babaoğlu eğitimdeki atamalara dikkat çekti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Milli Eğitim’de yapılan yönetici atamalarında sendikal ayrımcılığın dikkat çektiğini savundu.

MHP’li Babaoğlu eğitimdeki atamalara dikkat çekti
MHP’li Babaoğlu eğitimdeki atamalara dikkat çekti
Bu içerik 1661 kez okundu.

Hendek’teki okullara yapılan atamalarda Eğitim Bir-Sen’e bağlı üyelerin gözetildiğini, atamalar için yapılan mülakat sonuçlarına bakıldığında da durumun açıkça görüleceğini anlatan MHP’li Babaoğlu şöyle devam etti:

“Hendek’te 10 okula müdür atanıyor, tamamı Eğitim Bir-Sen’e bağlı. Yine atamalar kapsamında yapılan mülakat sonuçlarına göre 37 müdür yardımcısından 25’ yine aynı sendikanın üyeleri. Bu tablo, Milli Eğitim camiasının ikiye ayrıldığının resmidir. Sendikal ayrımcılığı kabul etmiyoruz. Defalarca da ilgili ve yetkili makamlara bu konudaki hassasiyetlerimiz ilettik. Bu şekilde okullarda verimli ve uyumlu bir çalışma beklenemez. Zaten ilçe sıralamasında son 4’e kadar geriledik. Oysa 2004-2006 yıllarında Hendek, ilçeler arasında ilk 4’teydi.”

 

VALİ’YE DE MESAJI VAR

Babaoğlu, okullara yapılan müdür ve müdür yardımcısı atamalarının incelenmesi gerektiğini de söyleyerek şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim brifingi düzenlendi. Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun burada sarf ettiği sözleri önemsiyoruz. Sayın Vali’nin de söylediği gibi eğitim konusu en az emniyet ve asayiş kadar önemli. Sakarya’yı eğitimde üst sıralara taşıma hedefini de takdirle karşılıyoruz. Eğitime olan hassasiyetinden dolayı Vali Bey’e teşekkür ederiz. Sendikal ayrımcılık yapılmaması ve atamalarda hakkaniyet konusunda da Vali Bey’in gereken adımları atmasını bekliyoruz.” Haber: Serkan KÖSE

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?