bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

UNUTMADIK,UNUTMAYACAĞIZ,UNUTTURMAYACAĞIZ...

Hendek kaymakamı Orhan Burhan, asrın felaketi 17 Ağustos depreminin yıl dönümünde yayınladığı mesajında;

UNUTMADIK,UNUTMAYACAĞIZ,UNUTTURMAYACAĞIZ...
UNUTMADIK,UNUTMAYACAĞIZ,UNUTTURMAYACAĞIZ...
Bu içerik 558 kez okundu.

18 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşın da yaralanmasına yol açan, ayrıca telafisi güç maddi ve manevi zararlara neden olan 17 Ağustos Marmara Depremi yaşanan en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

Türkiye dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmakta olup, geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmazdır. Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmamızdır. Yaşanan büyük acıdan ders çıkararak buna uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

17 Ağustos Marmara Depreminin yıldönümünde deprem de hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve hasretle anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR