bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Verilen sözlerde aksama yaşanınca vatandaşlar yolu trafiğe kapadılar

Hendek ilçesi yeni mahalle 2157 sokakta ikamet eden vatandaşlar tozdan boğulduklarını ve belediye yetkililerin verdikleri sözleri tutmadıklarını iddia ederek yolu trafiğe kapadılar. Öfkeli kalabalığın protestosunu Hendek İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş’ın ikna edici konuşması sonlandırdı. Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, gazetemiz aracılığı ile mahalle sakinlerine “sıcak asfalt çalışması Kurban bayramından önce hizmete girecektir” sözünü verdi.

Verilen sözlerde aksama yaşanınca vatandaşlar yolu trafiğe kapadılar
Verilen sözlerde aksama yaşanınca vatandaşlar yolu trafiğe kapadılar
Bu içerik 1178 kez okundu.

    Eylem 45 dakika sürdü

     Yaşlı teyzeler ve çocukların başlattığı yol kapama eylemi yaklaşık 45 dakika sürdü. İlçe Emniyet Müdürü Baş;” arkadaşlar  haklı istekte bulunuyor olabilirsiniz ancak bu yaptığınız protestodan ötürü yaptığınız kanun dışı bir olaydır. Yaptığınız eylemin basın tarafından görüntülendi ve dolayısı ile eyleminiz amacına ulaştı. Sesinizi kamuoyuna duyurdunuz. Mahalle sakinleri olarak imza toplayın, ön heyet oluşturun ve gerek belediye başkanı gerekse mülki amirimiz ile görüşerek durumu anlatınız.” Diyerek öfkeli kalabalığı sakinleştirerek asılan pankartı indirtti ve yolu trafiğe açtı.

    Yolu sulamaktan ötürü 600 tl su faturası geldi

    Yol kesme eylemini başlatan mahalle sakinleri;” bizler bu ay 600 tl su parası ödedik, neden? Tozdan kurtulmak için yolun tozunu önlemek amacıyla yolu çeşme suyuyla suladık. Sabahtan akşama kadar  hortum elimizden düşmüyor, cam açamıyoruz, bize yazık günah değil mi?” diyerek sitemlerini ve şikayetlerini dile getirdiler.

     Belediyenin bizi aldattığına inanıyoruz

     Yol kesme eyleminde  annesi Güneş Cesur’un oğlu İstanbul Barosu avukatlarından  Ayhan Cesur;  ilçe emniyet müdürü İsmail Baş’a kendini tanıtarak başladığı konuşmasında; “sayın müdürüm bugün biz başkan yardımcısı ile görüştük bir sonuç alamadık onların bizi aldattığına inandığımız için bu eylemi yapıyoruz.” Sözlerine emniyet müdürü Baş,” sizleri ister belediye başkanı isterse sayın kaymakamımızla görüştürmek sureti ile sorununuza çare bulunmasına katkı verebilirim. Aksi takdirde yaptığınız bu eylem bir suçtur. Kimseyi karga tulumba gözaltına almak istemiyorum, bizim işimizi güçleştirmeyin” dedi.

    Güvenlik güçleri burada konunun muhatabı belediyeden kimse yok,neden?

    Yol kesme eyleminde bulunan Av. Ayhan Cesur;” sizler güvenlik güçleri olarak buraya geldiniz ama işin muhatabı olan Belediyeden niçin kimse gelmiyor? Gelsinler burada herkesin önünde söz versinler bizde eylemimiz sonlandıralım” diye konuştu. Av. Cesur; “ burası atla deve değil toplamı 250 metrelik bir yol. Bugün su faturamız geldi 610 Tl. Belediyenin bedelini alıp yapmadığı hizmeti biz yapmaya çalışıyoruz bize yazık günah değil mi?  Sizler asayiş kuvveti olarak buradasınız hala belediyeden kimse yok. Buraya gelmelerine yüzleri tutmuyor” diyerek tepkisini dile getirdi. Av. Cesur;  20 gün sonra bayram. Eylül’ün 15 inde yağmurlar başlar, bu asfalt işi kalır Nisan, Mayıs’a. Güvenlik güçlerimiz burada. Arkadaşlar bizi yaptığımız haklı eylemimizden dolayı tutuklayacaklarsa tutuklasınlar gider ifademizi de veririz. Hakkımızda işlem yapacaklarsa da yaparlar.” diye konuştu.

    Astım hastasıyız kapı pencere açamıyoruz

Yol kesme eyleminde bulunan yaşlı bayanlar ise kendilerinin astım hastası olduklarını, tozdan nefes alamadıklarını, evlerinde kapı pencere açamadıklarını iddia ederek;” oğlum bize 600 tl su parası geldi, biz o kadar zengin değiliz. Nasıl söz verdiyseler sözlerinde dursunlar.

     Yapacağız dedikleri günün üzerinden 40 gün geçti

    Yol kesme eyleminde bulunan Av. Cesur son olarak; “ bir kamu kurumu sözcüsünün verdiği söz muteberdir ancak gelin görün ki bizlere verilen sözler bu güne kadar hiç tutulmadı. En son 20  gün içerisinde yapacağız dediler bugün verilen sözün üzerinden geçen gün sayısı 40.  İlçe merkezinde oturan bizler hizmetten uzağız neden?” diye sordu.

    Muhtar İskefiyeli’de protestodan nasibini aldı

    Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli’de  olay mahalline gelerek  öfkeli vatandaşlarla konuştu.  Öfkeli vatandaşlar bu kez muhtar İskefiyeli’yi hedef tahtasına oturtarak;  “hep senin yüzünden geldiniz bize yapılacak diye tarih verdiniz, sözünüzde durmadınız sana da oy moy yok.” Sözleri karşısında muhtar İskefiyeli, “ vatandaşlara söz verildiği doğru, benim yanımda söz verdiler. Bende aylar öncesinden mahallemdeki ihtiyaç olan yolların listesini verdim ancak verilen sözler tutulmadı.  Benim iş makinem yok, asfalt şantiyem yok bende belediye yetkililerinin verdikleri sözlerin yalancısıyım” diyerek karşılık verdi.

   İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş’ın babacan tavrı ve söylemleri karşısında yok kesme eylemini sonlandıran mahalle sakinleri, polisin barikat ve pankartı indirmesi ile yol kesme eylemi sona erdi.

     Başkan Püsküllü; “ Kurban bayramına kadar sıcak asfalt yapılacak”

     Yoğun çalışma temposu içerisinde bulunan Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü’nün Ankara’da olduğunu öğrendik. Bunun üzerine işin muhatabı konumunda olan başkan Püsküllü’ye yaşanan yol eyleminden dolayı sorumlu gazetecilik  anlayışı ile vatandaşın söylemlerini kendisine aktararak bu konuda görüşünü aldık. Başkan Püsküllü; bahse konu olan 2157 sokak ile birlikte aynı mahalle içerisinde farklı caddelerinde sıcak asfalt programı içerisinde olduğunu ifade ederek; ” vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Bahse konu olan caddede yüzey sularının yer altına alınması konusu nedeni ile sıcak asfalt çalışması geciktiğini belirterek; “ sizin aracılığınız ile kamuoyunun ve mahalle sakinlerimin bilmesini isterim ki  2157 sokaktaki sıcak asfalt çalışması Kurban Bayramından önce yapılarak hizmete girecektir.” Sözünü verdi. Kamuoyuna ve mahalle sakinlerine duyurulur.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ULUDERE AK PARTİ ADAY TANITIM TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
ULUDERE AK PARTİ ADAY TANITIM TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
    RAMAZAN AYI BEREKET AYIDIR
RAMAZAN AYI BEREKET AYIDIR