bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER

Yüzyılın üzerinde geçmişi olan Hendek Belediyesi, “Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” anlayışı doğrultusunda hareket ederek hem giderlerini kıstı, hem de düne kadar “alan el” konumundan günümüzde “veren el” konumuna yükseldi. Piyasada kendini kabul ettirmiş işinin uzmanı ustaları bünyesinde toplayan Hendek Belediyesi kurmuş olduğu düzen ile birçok belediyeye de örnek oluyor.

AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER
AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER
Bu içerik 828 kez okundu.

KENDİ İŞİNİ KENDİ YAPIYOR

Hendek Belediyesi Garajı Mekanik, Kaynak, Lastik, Demir Doğrama, oto yıkama yağlama ve Oto Elektrik Atölyelerinde, belediyeye ait iş makineleri ve binek araçlarının periyodik bakım, onarım ve tamiratları garaj çalışanları tarafından  daha ucuza bir maliyetle yaptığı gibihizmetlerde aksama yaşanmasının da önüne geçiyor.

Sanayi sitesi gibi

Küçük bir sanayi sitesini andıran belediye garajında, güçlü araç filosunun tüm bakımları belediye işçileri tarafından yapılarak, hizmete hazır hale getiriliyor. Atölyeyi gezen ve çalışmaları yerinde inceleyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Atölyelerimizde belediyenin ihtiyaçlarını karşılıyoruz ve hem şehrimizin hem de ülkemizin ekonomisine büyük katkıda bulunuyoruz” dedi. 

   

“Tasarruf ve zaman kazanılıyor”
Atölyelerin hizmet kalitesinin her geçen gün arttığını söyleyen Başkan Püsküllü, “İlçe sakinlerimize daha güzel bir hizmet sunabilmek için atölyelerimizde belediyemizin ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Aynı zamanda da bazı ürünlerin üretimini gerçekleştiriyoruz. Elektrik, boya, kaynak, yağlama, yıkama ve motor atölyeleriyle araçların bakımını tamamlıyoruz. Ayrıca çöp konteynerleri kaldırarak bunların yerine yenilerini koyup, tamiri ve bakımı yapılabilen çöp konteynırlarını atölyemizde tamir ettikten sonra boyuyor ve yeniden kullanıma hazır hale getiriyoruz. Bunun yanı sıra araçların yağ, fren ve şanzıman bakımları, kaporta tamirat, boya işlemleri, arızalı olanlarının motor yenileme işlemleri ile yazlık ve kışlık lastiklerin değişimine kadar tüm aşamalar tesislerimizde yapılıyor. Çalışmalarımıza titizlik ve hassasiyetle devam ediyoruz. Böylelikle önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz" " dedi.

   
Mobilya da yapılıyor

Atölyelerde piknik masası, oturma bankı, ferforje kapı, sürgülü kapı, mazgal, sundurma çatı, çelik konstrüksiyon bina ve demirle ilgili bir çok iş yapılırken; mobilya atölyesinde ofis masa ve dolapları oturma bankı, kamelya imalatı, ahşap kapı ve pencere imalatı, montajı, laminat parke döşemesi gibi ağaç ve mobilya ilgili bir çok işlem de Hendek Belediyesi bünyesinde yapılmakta.  

   Yaklaşık 3000 metre kare kapalı alana sahip garaj adeta fabrika yapan fabrika konumunda.

AHMET ÇİLECİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı