bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Başkan Püsküllü Şampiyon Karateciyi Altın’la Ödüllendirdi

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Samsun’da düzenlenen 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda (Deaflympics) Olimpiyat Üçüncüsü olan Hendekli sporcu Rümeysa Akyüzlü’yü ödüllendirdi.

Başkan Püsküllü Şampiyon Karateciyi Altın’la Ödüllendirdi
Başkan Püsküllü Şampiyon Karateciyi Altın’la Ödüllendirdi
Bu içerik 657 kez okundu.

“Milli sporcumuz her yıl artıyor”
Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü elde edilen bu dereceyle karatedeki başarılarını tescillediklerini söyledi. Hendek Belediyesi Karate Kulübünün karatede marka haline geldiğini söyleyen Başkan İrfan Püsküllü, " Hocalarımız gelecek vadeden sporcularımızı çok ciddi şekilde yetiştiriyor. Şu anda kulübümüzde Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda derece yapmış 10 sporcumuz var. Altyapıdan hızlı gelen bir gençlik var. Milli sporcu sayımız her yıl daha da artıyor.”dedi.

“Ağaç yaşken eğilir”

Karate sporunun özünde zihinsel, bedensel ve sosyal faydaları olduğunu söyleyen Başkan Püsküllü, “ 'Ağaç yaşken eğilir' sözünden yola çıkarak, biz de 7-16 yaş grubundaki çocukları eğitiyoruz. Hocalarımız, karate sporuyla sabır, saygı, konsantrasyon, strateji iç güdüsü, sağlık, esneklik, kondisyon ritim duygusu gibi özellikleri bu yaşlarda çocuklarımıza veriyorlar. Spor yapan çocuklar, içlerindeki potansiyeli doğru kullanmayı öğrenerek, hem okul eğitimlerinde hem de sosyal anlamda daha başarılı bireyler oluyorlar. Aileler spora bakış açılarını belirlerken bunları bilmeleri gerekir. "dedi. Hendek Belediyesi Karate Antrenörü Nurkan Kayacık Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye kendilerine olan inancından ve verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Başkan İrfan Püsküllü, Olimpiyat Üçüncüsü olan Rümeysa Akyüzlü’yü altınla ödüllendirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları