bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

TAVUK ÇİFTLİĞİ KAMUFLAJINDA EROİN İMALATHANESİNDE NELER YAŞANDI

Hendek'te bir tavuk çiftliğine düzenlenen operasyonda ele geçirilen yaklaşık 1 ton 400 kilo eroin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü avlusunda sergilendi. Operasyon anı da kameralarca kaydedildi

TAVUK ÇİFTLİĞİ KAMUFLAJINDA EROİN İMALATHANESİNDE NELER YAŞANDI
TAVUK ÇİFTLİĞİ KAMUFLAJINDA EROİN İMALATHANESİNDE NELER YAŞANDI
Bu içerik 1331 kez okundu.

İstanbul narkotik polisi şafak vakti büyük bir operasyona imza attı

Dün sabah saatlerinde Hendek'in Lütfiyeköşk Mahalle'sindeki bir tavuk çiftliğine baskın düzenleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ile jandarmanın da destek verdiği baskında yaklaşık 1 ton 400 kilo eroin ve uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal madde ele geçirmişti.

Polis, zanlı Rıfat B.'yi 'orman işçisi' kılığına girerek takip etti.

Operasyonu İstanbul Emniyet Müdürü bizzat yönetti

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın yönettiği operasyonda 7 kişinin de gözaltına alındığı kaydedilirken, uyuşturucu imalathanesine dönüştürülen çiftlikte ele geçirilen uyuşturucu maddenin, son yıllarda karada tek seferde ele geçirilen en büyük miktar olduğu öğrenildi.

Operasyon, polisin her gün düzenli olarak İstanbul Bahçelievler'den Sakarya'nın  Hendek ilçesine giden Rıfat B. adlı şahsı takibiyle başladı.

Huylu huyundan vazgeçmiyor

1998 yılında uyuşturucu ticaretinden 15 yıl hüküm giydiği öğrenilen Rıfat B.'yi 'orman işçisi' kılığına girerek 10 gün boyunca takip eden narkotik polisi, 11'inci gününde İstanbul'dan Sakarya'nın Hendek ilçesine aracıyla yola çıkan zanlıyı Çamlıca gişelerde durdurarak etkisiz hale getirdi.

Çiftlikteki tüneller her gün atılan betonlarla gizlenmiş

Ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından operasyon talimatı alan polis, Hendek'in Lütfiye Mahalle'sindeki 60 bin civcivin yer aldığı tavuk ve mantar üretim çiftliğine baskın düzenledi. 

Maya ve Zoro adlı köpekler narkotiğin göz bebekleri

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ile jandarmanın da destek verdiği operasyon sırasında çiftliğe giden tüm yollar ulaşıma kapatıldı. Emniyette "Maya" ve "Zoro" adlı dedektör köpeklerin de yer aldığı operasyonda, binalar arasında tüneller ile bağlantı kurulduğunu tespit eden polis, tünellerde yeni atılmış beton tespit etti.

Kazılan tünellerin her gün atılan betonla örtüldüğünü tespit eden polis, tünellerle örülen tavuk ve mantar çiftliğinde eroin dolu paketler ve eroin yapımında kullanılan bidonlar içerisindeki kimyasal maddeleri tespit etti.

Takip edilen şüpheli Rıfat B., 15 yıl aynı suçtan hüküm giymiş

Olay ile ilgili Rıfat B. ile birlikte toplam 7 kişi gözaltına alınırken, gaz maskesi ile girilen tünellerde yaklaşık 1 ton 400 kilo eroin ve uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal maddelere el konuldu.

Binalar arasında tüneller ile bağlantı kurulduğu tespit edilen çiftlik, güvenlik güçlerince mühürlenirken, kümeslerdeki 60 bin tavuk ve civcivin Tarım İl Müdürlüğü'ne devredildiği ifade edildi. Operasyonda ele geçen uyuşturucu maddeler ise bu sabah İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesindeki yerleşkesinde basın mensuplarına gösterildi.

Operasyonda, uyuşturucu taciri Rıfat B. ve çiftliği kiraya verdiği ileri sürülen mülk sahibinin de aralarında bulunduğu 7 şüpheli, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Öte yandan, operasyon anı ise saniye saniye kameralara yansıdı. 

NOT:Bizişimizi seviyoruz. Operasyonun video görüntüleriniFacebooküzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.   AHMET ÇİLECİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?