bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

1963/1 TERTİP KOMANDOLAR 34 YIL SONRA HENDEK’TE BULUŞTU

Hendek’imizin evladı Yavuz Ardıç, sosyal medya üzerinden başta tabur komutanı, bölük komutanı ve takım komutanları olmak üzere asker arkadaşlarını 34 yıl sonra buluşturdu.

1963/1 TERTİP KOMANDOLAR  34 YIL SONRA HENDEK’TE BULUŞTU
1963/1 TERTİP KOMANDOLAR  34 YIL SONRA HENDEK’TE BULUŞTU
Bu içerik 1007 kez okundu.

   

Ülkeniz değişik coğrafi bölgelerinde ikamet eden asker arkadaşları yıllar sonra komutanları ile birlikte devre arkadaşlarıyla buluşan  27 devre arkadaşı komandolar,  34 yıl önce yaşadıkları anılarını bir birlerine anlatarak özlem giderdiler.

   Komutanlarına saygı ilk günkü gibi

   Komutanlarının elini öpen ve asla askeri disiplinden şaşmadan aynı asker ocağındaki gibi askeri disiplin içerisindeki hıyararşik  yapıya özen gösteren devre arkadaşı askerler ile bir araya gelen komutanları 34 yıl sonra yaşadıkları ortamı gördüklerinde duygulu anlar yaşadılar. Devre arkadaşları arasındaki arkadaşlık bağının ilk günkü gibi devam etmesi karşısında; “ arkadaşlar hepimiz vatanımız, bayrağımız ve gelecek nesillere bırakacağımız emanetler adına  vatani görevlerimizi ifa ettik. Türk askerinin ve Türk ordusunun başarısının altında yatan en önemli unsur disiplindir. Aynı disiplini sivil hayatta da tekrardan görmek ve sizlerle birlikte yıllar sonra bir ortamda bulunabilmek bizlere nasip oldu, emeği olanlara teşekkür ediyoruz. Ancak bizler burada komutan –asker olarak değil birer devre arkadaşı birer dost olarak bulunuyoruz. Sizlerin aranızda yıllar geçmesine rağmen bu arkadaşlığınızı pekiştirerek devam etmenizden komutanınız olarak onur duydum. Hepinizin gözlerinden öpüyor, bu arkadaşlığınızın ila nihayet devamını diliyorum” dedi.

  Bizim arkadaşlığımız pazara kadar değil mezara kadar

   34 yıl sonra devre arkadaşlarını Hendek ilçemizde ikametgahında ağırlayan Komando onbaşı yavuz Ardıç’da günün anısına yaptığı konuşmasında; “ günümüz teknoloji çağı, bizlerde bunun nimetlerinden yararlandık ve sosyal medya üzerinden komutanlarımız ve devre arkadaşlarımızla iletişim kurduk ve ilçemde kendilerini ağırlama imkanı buldum. Anılarımızı tekrardan yad ettik. Bu süre içerisinde bazı devre arkadaşlarımızın hayatını kaybettiğini öğrendik, onlarında ruhlarına Fatihalar okumak sureti ile yad ettik. Davetimize icabet eden devre arkadaşlarımızın bir çoğu katıldı.  Katılanlardan Allah razı olsun” diyerek bu tür organizasyonların her yıl farklı bir arkadaşımızın organizasyonunda tekrarlama kararı aldık. Bizim arkadaşlığımız pazara kadar değil mezara kadar.” diyerek teşekkür konuşması yaptı.

   Sabah köy kahvaltısı yapan devre arkadaşları masaya yemek andı ile oturdular. Koyu muhabbete dalarak geçmişi yad eden devre arkadaşları bu birlikteliğin bundan böyle de devam ettireceklerini söyleyerek yıllar sonra buluşmanın verdiği haz ve sevinci birlikte yaşadılar. AHMET ÇİLECİ- HENDEK 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?