bizimhendek.com
Advert
Advert

ŞAMPİYONA ALTIN YAĞMURU

Başkan Püsküllü; “ ne yaparsanız yapın Kırkpınar altın kemerini Hendek’e getirin”

ŞAMPİYONA ALTIN YAĞMURU
ŞAMPİYONA ALTIN YAĞMURU
Bu içerik 486 kez okundu.

656.cı Kırkpınar yağlı Pehlivan Güreşlerinde 168 sporcu arasından şampiyonluğa uzanan Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü sporcusu Metin Alparslan Temizce için Hendek Belediyesi önünde tören düzenlendi.

 

 

    Yeni ağa Sever’den Cumhuriyet altını

    Kırkpınar yağlı güreş müsabakalarında Küçük Orta Büyük Boyda 168 pehlivan arasından sıyrılarak birincilik kürsüsüne çıkarak ilçemizi gururlandıran  Temizce için düzenlenen karşılama törenine prokol, STK ve siyasi parti temsilcileri ile  sporseverler ve 2018 yılı Selman Dede güreş ağası işadamı Hensa inşaat şirketler gurubu yönetim kurulu başkanı Selman Sever  katıldı.

 

 

    Hedefimiz olimpiyatlarda derce yapmak

    Protokol konuşmalarını seslendiren Hendek Belediyesi personel daire amiri Harun Kaynak, ilçede güreşin nasıl başladığını ve nereden nereye gelindiğini anlatarak; “ inşallah önümüzdeki dönemlerde hedeflerinin olimpiyat şampiyonalarında kürsüye çıkmak” olduğunu söyledi. Kaynak, yaptığı konuşmasında; “ şu an itibarı ile Türkiye genelinde başpehlivan sayısı 60 kişidir. Bunlardan üçü Hendeklidir .İnşallah yakın zamanda şampiyonumuzdan bir boyda daha şampiyonluk bekliyoruz ve ilçemizden başpehlivan sayımızı dörde çıkartmayı hedeflediklerini belirterek güreş sporu başta olmak üzere sporun her dalına verdiği katkılardan dolayı Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü’ye teşekkür etti.

 

 

Ne olursa olsun Altın Kemer Hendek’e gelecek

Karşılama töreninde sporseverlere bir konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı irfan Püsküllü, yağlı güreşçilere seslenerek; ”ne yaparsanız yapın Kırkpınar altın kemerini Hendek’e getirin” dedi.

Püsküllü, güreş sever ilçe halkına yaptığı konuşmasında; 656. cısı düzenlenen Kırkpınar yağlı güreşlerinde birincilik kürsüsüne çıkarak ilçemizi şereflendiren sporcumuz, geçen hafta 18cisini düzenlediğimi Selman dede güreş müsabakalarında da birinciliğe uzanarak Kırkpınar’da başarılı olacağının sinyalini vermişti.” dedi.  Pehlivanlar ile birlikte ilçemizde sporun her dalına katkı verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini belirtti. Püsküllü, başta şampiyonluk kürsüsüne çıkan güreşçimiz olmak üzere Kırkpınar güreşlerine giderek takip eden sporseverlerimizi, güreşçilerimizi yetiştiren hocalarımızı da tebrik ediyorum.

 

 

 

Burada görev yapmaktan çok mutluyum

Düzenlenen karşılama töreninde çoşkulu kalabalığa hitap eden ilçe kaymakamı Orhan Burhan’da yaptığı konuşmasında;”  ülkenin değişik bölgelerinde görev yaptım. Ancak burada sporda gördüğüm başarıyı hiçbir yerde görmedim. Ben böylesine sporda başarılı bir ilçede çalışıyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Bu başarıda emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Allah daha büyük başarıları inşallah ilçemize nasip eder. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Altın yağmuru

Protokol konuşmalarının ardından Kırkpınarda daha alt boylarda da güreş yaparak derceye giren güreşçilere  protokol üyelerince altın hediye edildi. 

 656.cısı gerçekleşen Kırkpınar yağlı Güreşlerinde birincilik kürsüsüne çıkarak bir üst boyda güreşmeye hak kazanan Metin Alparslan Temizce’nin adının anılarak kürsü önüne çağrılması sporseverlerce alkışlandı. Şampiyon güreşçimize  protokolde yer alan Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, Hendek kaymakamı Orhan Burhan,  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu adına Büyükşehir Belediye başkan vekili Şenay Sakal, 2018 Selman dede güreş ağası Selman Sever, Hendek Belediye başkan yardımcılarından Ahmet Kavakçı, Sinan Baylan, İlçe spor müdürü Süleyman Akıcı, spor aşığı Feyzullah Köstereli,  Belediye meclis üyesi  Vural Tutkun, Akova spor kulübü başkanı tarafından altın ödülü takılarak başarılarının devamı dilendi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.  AHMET ÇİLECİ - HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’TE KESİMHANELER DENETLENDİ
HENDEK’TE KESİMHANELER DENETLENDİ
Sıcak asfalta ön hazırlık 35 bin ton asfalt atılacak
Sıcak asfalta ön hazırlık 35 bin ton asfalt atılacak