bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

HENDEK, MEYDANDA 15 TEMMUZU LANETLEDİ

15 Temmuz darbe kalkışmasının birinci yıl dönümü düzenlenen etkinlikle lanetlendi. Hendek Belediyesi tarafından ulu önder Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleri ve Türk bayraklarıyla süslenmiş Cumhuriyet alanında toplanan binler tarihe tanıklık ettiler.

HENDEK, MEYDANDA 15 TEMMUZU LANETLEDİ
HENDEK, MEYDANDA 15 TEMMUZU LANETLEDİ
Bu içerik 584 kez okundu.

 

Etkinliğe CHP katılmadı

Hendek Kaymakamlığınca organize edilen 15 Temmuz anma  ve demokrasi nöbeti  için toplanan kortej Hendek Kaymakamlığı önünden  tekbir sesleri ve Türk Bayrakları ile birlikte yürüyüşe geçti. Yaşlısı genci, kadını erkeği, daire müdürleri, belediye personeli, AKP ve MHP siyasi parti yöneticileri ve STK temsilcilerinden oluşan kortej tekbir ve sloganlarla başladığı yürüyüşlerini Cumhuriyet alanında sonlandırdılar.

Hendek Belediyesi önünde Hendek Belediyesinin hazırladığı kürsü önünde  kahramanlık destanlarının seslendirildiği şarkılara eşlik eden vatandaşlar coşkuya ortak oldular.

 

 

Sıcak yaz akşamında Osmanlı şerbeti içerek serinlediler

Protokolün yer alması ile birlikte hep bir ağızdan İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte Kur’anı Kerim tilaveti yapıldı. Hendek Belediyesi personelince  Osmanlı şerbeti dağıtıldı. Kurulan kürsüden İlçe halkına seslenen siyasiler günün anlam ve önemine binaen yaptıkları açıklamalarla Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez yaşanan kalkışmayı kınayarak  demokrasiye canları pahasına sahip çıkan vatandaşları tebrik ettiler, şehitlerimize rahmet ,gazilerimize acil şifalar dileklerinde bulundular.

 

 

 

Mehteran gösterisi nefesleri kesti

Etkinliğin ilerleyen dakikalarında mehteran takımının gösterileri yapılarak kahramanlık marşları söylenerek halkın duygularına tercüman olundu. Ortaokul öğrencileri tarafından 15Temmuz anısına yazılan şiirler okunması ile devam eden etkinlikte, 15 Temmuz kalkışmasında canlarını feda eden 249şehidimizin adlarının okunmasına karşılık Cumhuriyet alanını dolduran vatandaşların BURDA sesleri semayı inletti.

    

 

 

 

Cumhurbaşkanı dev ekranda

Düzenlenen etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Şehitler Köprüsü çıkışında 15 Temmuz darbe akşamı hayatlarını kaybeden 249 şehidimiz adına oluşturulan anıtın açılışı dev ekrandan canlı olarak verildi.

Püsküllü; “ Bizler sizin hizmetkarınınız”

 

Yatsı ezanı öncesinde kürsüye gelen Hendek belediye başkanı İrfan Püsküllü, kürsü üzerinden elindeki Türk bayrağını semaya kaldırıp sallayarak vatandaşları coşturdu. Püsküllü, şehitlere rahmet, gazilere şifalar dileyerek başladığı konuşmasında; “ şehitlerimiz ölümü bilerek kendilerini silahların, tankların önüne attılar. Nasıl ki Çanakkale’de  önündeki arkadaşı vurulmasına rağmen arkadan gelen kuvvetler onların yerlerini almışlarsa  işte 15 Temmuz akşamında da tüm yurtta bu inanç yaşanmıştır. Nihayetinde bu kalkışmayı önleyen halkımızın basireti ve inancı olmuştur. Böyle bir halk dünyanın hiçbir yerinde yoktur ve olmayacaktır. Ne kadar övünseniz hakkınızdır.” Diyen Püsküllü, halen daha darbe girişimlerinin devam ettiğine dikkat çeken Püsküllü, “ bize düşen  birlik ve beraberliğimizi önce kendi bulunduğumuz ilçemizde , bölgemizde, ülkemizde sağlayalım. Bize düşen neyse kaymakamlığımız öncülüğünde belediye olarak elimizden geldiğince her şeyi yapmaya hazırız. Bizler sizin hizmetkarlarıyız.” Diye konuştu.

Babaoğlu; “ Allah bir daha bu millete 15Temmuz yaşatmasın”

Etkinliğe iştirak eden Hendek MHP ilçe başkanı Turgut Babaoğlu, coşkulu vatandaşları selamlamak için çıktığı kürsüde;” 15 Temmuz’ların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Bu millet ne zamanki adaletten, sünnetten ayrıldı, ne zaman yolumuzdan şaştık Allah sadece bir ders verdi. 15 Temmuz bizleri siyasi olarak ta insani olarak ta bir araya getirdi. Hepimiz bu şerden inşallah hayırlar çıkartacağız. Mevlam inşallah bizlere bir daha ayrılmamayı nasip etsin. Toplumun bütün fertleri, siyasi görüşü, inançları, dili, dini, rengi ne olursa olsun bir arada bizle beraber bir arada kalmayı nasip etsin. Hepinizi Allah’a  emanet ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

 

Sofu; “ İstiklalimize ve istikbalimize göz dikenler hak ettikleri dersi aldılar”

Mikrofona gelen Hendek Ak Parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’da yaptığı konuşmasına, ”Selam olsun  Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayanlara” sözleriyle başladı. Sofu; “ hiç aklımıza hayalimize gelmeyecek şekilde bir yıl önce maalesef aslan postuna bürünmüş çakallar ordusu  bizim geleceğimize, istiklalimize, istikbalimize kast ettiler. Fakat hesaba katmadıkları bir şey vardı. Bu milletin basireti, bu milletin feraseti, cesareti karşısında günlerini gördüler. Bundan böyle hiçbir şekilde bir daha böyle bir kalkışmaya kalkamayacakları bir şekilde almış oldular. İnşallah her yıl 15Temmuzu bu meydanda kutlayacağız. Şehitlerimize rahmet olsun, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha milletimize böyle hainleri göstermesin. Geceniz mübarek olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Kaymakam Burhan; ” 15 Temmuzda iman silaha galip geldi”

Hendek kaymakamı Orhan Burhan’da coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmasında; “ bir gurup hainler kendilerine uygun bir zamanı kolluyorlardı. Yüce Allah’ın da yardımıyla oyunlarını ellerine gözlerine bulaştırdılar. Gece yarısı yapmayı hedefledikleri eylemlerini daha erkene almak zorunda kaldılar. Bunun sonucunda da sayın Cumhurbaşkanımızın; “ ben milli iradenin üzerinde hiçbir güç tanımadım.” Sözlerinin ardından tüm milletimizi bu hain darbe girişimini lanetlemek, darbe girişimini önlemek için meydanlara aktı. Ellerinde imanlarından başka silahları yoktu. Buna rağmen tankların önlerine yattılar ve bu darbe girişimine karşı koydular. Sabaha karşı bu darbe girişiminin başarılı olamayacağı ,Türk milletinin demokrasisini sekteye uğratanlara müsaade etmemesi onlara bir ders verdi. Bu gün bu akşam bu darbe girişiminin ilk seneyi devriyesi.  Görünen o ki bu milletin istemediğini hiç kimse yerine getiremez. Milletimizin demokrasisine sahip çıkmak anlamında göstermiş olduğu bu duyarlılığa teşekkür ediyorum. Etkinliğimize destek veren kurum ve kuruluşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Hendek Kaymakamlığında organize edilen  15 Temmuzu anma ve lanetleme etkinliği sabah namazı ile son buldu.          AHMET ÇİLECİ - HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı