bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Babaoğlu meclis üyesine sahip çıktı: Biz de o lafı başkana iade ediyoruz

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, belediye meclisinde yaşanan ‘Terbiyesiz’ atışmasıyla ilgili, “Meclis üyesi arkadaşımız, belediye başkanına gereken cevabı vermiştir. Asıl terbiyesizliği meclis üyemize o şekilde hitap etmekle kendisi yapmıştır” dedi

Babaoğlu meclis üyesine sahip çıktı: Biz de o lafı başkana iade ediyoruz
Babaoğlu meclis üyesine sahip çıktı: Biz de o lafı başkana iade ediyoruz
Bu içerik 1530 kez okundu.

Turgut Babaoğlu, parti binasında gazetecileri ağırladı. Parti yöneticileri ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Babaoğlu, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün meclisteki tutumunu eleştirdi. “Bir yeri yönetmeye talip olan insanların toplumdan gelebilecek eleştirilere makamının gerektirdiği şekilde cevap vermesi gerekir” diyen Babaoğlu şöyle konuştu:

Maalesef İrfan başkanda böyle bir kaç hadiseye rastladık. Allah’tan Ahmet Bey (Ay), böyle şeylerin altında hiçbir zaman kalmaz. Misliyle de kendisine iade etti. Belediye başkanının, meclis üyemiz Ahmet Ay’a hitaben ‘terbiyesizlik yapma’ söylemini teşkilat olarak kınıyoruz. Ahmet Bey’in de söylediği gibi o ifadesini belediye başkanına aynen iade ediyoruz. Belediye başkanının bu tutumunu, arkadaşlarımın toplu konutla ilgili söyledikleri ve tam 12’den vurdukları noktaların üzerini kapatma telaşı olarak değerlendiriyoruz.

Gazetecilerin sorularına da yanıt veren Babaoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde meydanlarda olabileceklerini ifade etti.

AVUKAT BİLGİN’DEN KEMALİYE YORUMU

MHP Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gökhan Bilgin ise kentsel dönüşümün yapılamadığı Kemaliye Mahallesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mahkemece iptal edilen acele kamulaştırma kararının Danıştay aşamasının devam ettiğini ifade eden Bilgin, “Burada rantı mahalleliye dağıtmak istemeyen yerel idareciler, kararın bozulması durumunda acele kamulaştırma kozuyla, bir anlamda elde sopa gene vatandaşın başında olacaklar. Onca toplantı yapıldı. En son yine toplandık. Bir aya kadar her şey hallolacaktı. Aylar geçti. Sonuç alınamamasının nedeni de Danıştay’dan bekledikleri karar olsa gerek” dedi. Serkan KÖSE / Ahmet ÇİLECİ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı