bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Püsküllü’den müjde üstüne müjde… Okul, kafe, park ve pazaryeri…

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, ilçede devam eden çalışmaların yanı sıra, yapım aşamasına gelen bir dizi projeyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Başkan’dan, futbol takımlarına da müjde var…

Püsküllü’den müjde üstüne müjde… Okul, kafe, park ve pazaryeri…
Püsküllü’den müjde üstüne müjde… Okul, kafe, park ve pazaryeri…
Bu içerik 2753 kez okundu.

Uludere Park’ta basın mensuplarıyla buluşan İrfan Püsküllü, toplu konut alanına yönelik mecliste dile getirilen iddialar ve yaşanan tartışmaya da değindi. 

“Muhalefetle aslında uyumlu çalışıyoruz” diyen Başkan Püsküllü, “MHP’nin önerilerini ya da taleplerini yok saymıyoruz. Bir sorunu bize ilettiklerinde de kayıtsız kalmıyoruz. Buna rağmen bazı arkadaşlar olayı şova dönüştürüyor. Dünkü mecliste de böyle bir durum yaşandı. Tekrar ifade ediyorum; orada bahsedildiği gibi vatandaşın yerleri gasp edilmişse, vatandaş yargı yoluyla hakkını arayabilir. Belediye olarak biz vatandaşı mağdur etmeyiz. Orada toplu konut alanımız belli. Bunun dışındaki yerlerle alakalı bir tasarrufumuz yok” dedi.

ORTA CAMİ ETRAFINDA DEĞİŞİM

İrfan Püsküllü, Orta Cami çevresinde düzenlemelere başlanacağını da açıkladı. Çalışmalar sonunda bölgenin mevcut yapısının büyük ölçüde düzeleceğini belirten Püsküllü, “Sokaklarda baskı beton ya da taş düşünüyoruz. İş yeri sahipleri de zemin katlarda çerçevesini, tabelasını yenileyecek. Burayı kısmen araç trafiğine de kapatacağız.  Benzer bir çalışma kafeler sokağında da uygulanacak” diye konuştu.

YÜKSEKOKUL KALDIĞI YERDEN…

OSB girişinde yapımı yarıda kalan Meslek Yüksekokul inşaatıyla ilgili gelişmeleri de aktaran Püsküllü şöyle devam etti:

Milletvekilimiz Mustafa İsen ve Ülker Grubu Yönetimi ile temaslarımız sonuç verdi. Ülker Grubu okulun tamamlanması için yaklaşık 6 milyon liralık bir bütçe hazırladı. İnşaatı yüklenecek firmanın da burada tespitlerde bulunduğunu biliyoruz. Ayrıca daha önce proje içerisinde olan konferans salonunun OSB’de yapılmasını önerdik. Yüksekokul içerisinde idari bölümlerin yapımını da belediye olarak üstlendik. Çalışmalar kaldığı yerden her an başlayabilir.

YEŞİLYURT’A 3 ÖNEMLİ YATIRIM

Başkan Püsküllü, Yeşilyurt Mahallesi’ne söz verildiği üzere Pazaryeri yapımına başlanacağını da ifade etti.  Projenin 2014 seçim beyannamesinde yer aldığını anımsatan Püsküllü, “Mevcut pazaryerinin bulunduğu alanda, modern bir tesis olacak. Yapımı tamamlandığında eski belediye binasının zemin katındaki iş yerlerini buraya nakledeceğiz. Eski belediye binasını da yıkarak burada bir meydan düzenlemesi yapabiliriz. Ayrıca Yeşilyurt’a yeni bir Sağlık Ocağı ve Spor Tesisi de kazandıracağız” dedi.

OSMANLI ÇADIRI YANINDA KAFE

Püsküllü, Osmanlı Çadırı ile ilgili de konuştu: Geçen yıl burayı revize ettik. 50 Kuruş’a çay veriliyor. Şu sıralar akşamları yer kalmıyor. Üniversite öğrencileri de buradan yararlansın istiyoruz. Bu nedenle modern bir kafeterya yapımı planladık. Yeşil alanı daraltmayacağız. Çünkü burada küçük çapta nişan ya da eğlence etkinlikleri yapılabiliyor. İleri de çadırı da buradan alabiliriz.   

YENİMAHALLE’YE 2 PARK ALANI

Hendek’te park ve kafe alanlarının genişletildiğini de aktaran Püsküllü şunları kaydetti: Yenimahalle’ye 2 yeni park alanı kazandırıyoruz. Bunlardan biri şuan 112 Acil istasyonunun olduğu alan. 10 dönümlük bu alanı park ve kafeterya olarak halkımızın kullanımına açacağız. Yenimahalle’deki diğer park alanımız ise 4 dönümlük alan üzerinde kurulacak. Bir park alanı da İtfaiye Caddesi’nde oluşturacağız. Bunun da yeri ve projesi hazır.

TAKIMLARA DEPLASMAN PARASI

Başkan Püsküllü, ilçedeki amatör futbol takımlarına sezonluk maddi desteğin yanında deplasman giderleri için de ilave yarımda bulunacaklarını açıkladı. Püsküllü şöyle konuştu: Süper Amatör Lig takımlarına 10’ar bin lira sezonluk destek sağlıyoruz. Yeni sezonda takımlara deplasmana gidiş için sezonluk 2 bin 500’er lira daha ilave destek yapacağız.  Takımlar böylelikle araçlarını kendileri tutabilecek. Çünkü belediye otobüsleri ile her yere yetişemiyoruz. 1. Amatör takımlarımıza da sezonluk 5 bin TL desteğin yanında, araç tutabilmeleri için 2 bin 500’er yüz lira para aktaracağız. 

Serkan KÖSE / Ahmet ÇİLECİ

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı