bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

KONTROLSÜZ KAVŞAKLAR TEHLİKE SAÇIYOR

İlçemizin coğrafi olarak büyümesi ver buna paralel olarak yeni bulvar ve caddelerin açılması neticesinde sayısız kontrolsüz kavşağımız oldu. Kavşaklarda hiçbir önlen alınmaması, sözde ışıklı kavşaklarda bulunan ışık sinyalizasyonlarının işlevini yapmıyor olması ( Halkbank önündeki kavşakta bulunan sinyalizasyonlar yıllardır çalışmıyor) sürücülerin korkulu rüyası.

KONTROLSÜZ KAVŞAKLAR TEHLİKE SAÇIYOR
KONTROLSÜZ KAVŞAKLAR TEHLİKE SAÇIYOR
Bu içerik 1303 kez okundu.

 

 KAVŞAKLAR KORKULU RÜYA

   Bugün saat 16.30 sularında ilçemiz Servetiye caddesi güzergahında meydan gelen trafik kazasında iki araç büyük oranda maddi hasara uğradı. Her iki araç sürücüsünden edindiğimiz bilgilere göre; Servetiye caddesinden Noksel istikametine seyir halinde bulunan Tuncay Aydın idaresindeki  34 UE 7426 plakalı özel oto, Abdülhamit caddesine birleştiği kontrolsüz kavşakta   Abdülhamit caddesinden karşı istikamete  geçmekte olan Salih Doğan idaresindeki 54 KY 605 plaka sayılı özel oto ile çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile özel otonun biri yol kenarındaki yeşil alana savrularak durabilirken diğer araç ise kendi güzergahında yol kenarındaki yaya kaldırımına çarparak durabildi.

  VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ

   Kaza sonrası araç sürücüleri ve araçta bulunan vatandaşlar kazayı yaralanmadan atlatırken her iki araçta büyük çapta maddi zarar meydana geldi. Trafik ekiplerinin gerekli raporları düzenlemesinin ardından araçlar yoldan çekilmesi ile trafik normale döndü. Kaza sonrasında bir birlerine geçmiş olsun temennisinde bulunan araç sürücülerinden   Salih Doğan; “ Abdülhamit caddesinden karşı yöne geçiyordum. Son anda diğer aracı fark ettim ancak kurtaramadım” derken diğer sürücü Tuncay Aydın ise; “ ben kendi güzergahımda seyir halinde iken birden yan caddeden önüme çıktı, yapacak bir şeyim kalmadı ve vurdum” diye konuştu.

  ÖLÜMCÜLKAZALAR MEYDANA GELMEDEN ÖNLEM ALINMALI

  Trafikte seyreden onlarca araç sürücüsü kontrolsüz kavşakların  trafikte yarattığı  tehlikelere dikkat çekerek Sakarya Büyükşehir Ulaşım daire müdürlüğü yetkililerine seslenerek; “  bildiğimiz kadarı ile ilçemiz genelinde ulaşım sorumluluğu Büyükşehir Belediyemizin yetkisi dahilinde. Dolayısı ile kontrolsüz kavşaklara  düzenleme yapmak, ışıklandırmak onların görevi.  Gün geçmiyor ki bir kaza olmasın. Milli servetin zarara uğradığı, vatandaşlarımızın can kayıpları, sakatlanmalarını kimse istemez. Ancak görünen köyde kılavuz istemez. Herkes görevini yapsın” diyerek Büyükşehir Belediyesine seslendiler. AHMET ÇİLECİ - HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?