bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ADAY BEDİR’E ESNAFTAN BÜYÜK DESTEK

Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığına adaylığını açıklayan, bir dönem Saadet partisi ilçe başkanlığının yanı sıra milletvekili adayı da olan Sebahattin Bedir, bir gurup esnafa ilçemiz esnaflarından Pideci Ayhan'da iftar verdi.

ADAY BEDİR’E ESNAFTAN BÜYÜK DESTEK
ADAY BEDİR’E ESNAFTAN BÜYÜK DESTEK
Bu içerik 1578 kez okundu.

Çok mesafe kaydetti

    Adaylığını 6 Mayıs tarihinde aynı mekanda yaptığı kahvaltılı basın toplantısında açıklayan Bedir, aradan geçen 45 gün içerisinde oldukça yol kat ettiği  görüldü. Kahvaltılı basın toplantısına katılan yaklaşık  60 kişilik esnaf sayısının iftar sofrasında 145 kişiye çıktığına şahit olduk.

   Hem esnaf hem siyasetçi

    İftar öncesi yönetim kurulu arkadaşlarını katılımcılara tanıtan Bedir, öz geçmişini anlattı.Bedir,1982 sonrası ticarete atıldığını iki ayrı siyasi partide ilçe bakanlığı görevinde bulunduğunu, 2011yılında milletvekili adayı olduğunu hali hazırda ilçe merkezinde beyaz eşya ticareti yaptığını belirtti.

   Esnafın sorununa çözüm için aday oldum

    Uzun yıllar değişik sivil toplum örgütlerinde görev aldığını, esnafların sorunlarını yakından bildiğini, kendisinin de 35 yıllık esnaf olduğunu vurgulayarak; “ bu nedenle arkadaşlarımla birlikte  esnafımızın sorunlarını çözmek, sorunlarına çözüm üretmek adına aday olduğunu söyledi.

 Serde siyasetçilik olunca  mikrofon elden düşmüyor

     Bedir, davetine iştirak eden katılımcılara teşekkürlerini ifade etti. Siyasetin içinden gelmenin verdiği alışkanlıkla eline mikrofonu alan Bedir projelerini anlatıyordu ki ezan okundu. Heyecanından olsa gerek ki ezan okunmasına rağmen projelerini anlatmaya devam eden başkan adayı Bedir’i yönetim kurulu arkadaşları uyardı ve konuşmasını sonlandırdı.

   

    Projeler dudak uçuklatıyor

    İftarın ardından çaylarını yudumlayan katılımcılara hitaben konuşmasına kaldığı yerden devam eden Sebahattin Bedir, kendisine ve ekibine görev tebliğ edildiği taktirde  esnafların topluca oturup kaynaşmalarına vesile olacak olan bir lokal, bir düğün salonu, meslek dallarına göre yurt içi ve yurt dışında yapılan fuarlara gitmeyi, pahalı olan kargo taşımacılığından muzdarip  olan esnaflar adına bir kargo şirketi ile anlaşılacağı, hukuki durumla karşılaşan esnaflar adına bir hukuk bürosu ile anlaşılarak iş takibinin yapılacağı ve hepsinden önemlisi  esnafların bankalardan çekecekleri kredilerde bankalar ile anlaşarak düşük faizli kredi imkanından yararlandıracağının müjdesini vererek; “tüm bu açıkladığım projeler benim sizlere garantimdir” dedi. AHMET ÇİLECİ

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR