bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

SURİYE’Lİ MÜLTECİLER İLÇE HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Çarşamba günü Hendek 2.OSB’de yaşanan olayların ardından sosyal medyada yapılan yayınlarla toplanan ilçe gençlerinin Suriye’li mültecilerin ikametgahlarına baskın yaparak darp etmeleri sonrasında yaşananları asla kabul etmediklerini deklare eden Suriye’li mülteciler Hendek halkından özür dilediler.

SURİYE’Lİ MÜLTECİLER İLÇE HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ
SURİYE’Lİ MÜLTECİLER İLÇE HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ
Bu içerik 1089 kez okundu.

 

Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü’nün organizasyonu ile Hendek Belediyesi meclis toplantı salonunda toplanan Suriye’li mülteciler adına tercümanlık yaparak onların duygu ve düşüncelerini tercüme eden Hülya  Saylam şunları söyledi.

 “ bir daha böyle durumların yaşanmaması hepimizin temennisidir. Arap dünyası bizlere kapılarını kapatırken bizlere topraklarını açan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, bizlere evlerini sofralarını açan Hendek halkına ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah Türkiye Cumhuriyetinin ayağına taş değdirmesin. Yaşanan olayları kabul etmemiz, tasvip etmemiz mümkün değil. Bizler bu gün Hendek ilçemizde yarın endişemiz ve can güvenliği konusunda endişe etmeksizin yaşıyorsak bu Hendek halkının bizlere bir hediyesidir. Bunu asla yok sayamayız. Allah sizlerden razı olsun” diyerek Suriye’li mültecilerin söylemlerine tercüman oldu.

Tercümanlık yapan Hülya Saylam, konuyla ilgili olarak yarın yani Pazartesi günü Hendek kaymakamlığında  ilçenin ileri gelenlerinin huzurunda daha geniş açıklamada bulunacaklarını söyledi.

Yaşanan gerginlikler sebebi ile teyakkuzda olan emniyet birimlerine  Sakarya Çevik Kuvvet ekiplerince takviye geldi. Şu an itibarıyle ilçede durum sakin.

NOT: haberin video görüntülerini facebook üzerinden ahmet çileci ve Hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı