bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

7 SURİYELİ DARP EDİLDİ İKİ KİŞİ GÖZALTINDA

Dün 2.OSB’de işten çıkartıldıkları iddiası ile bir fabrika çalışanını döven ve aracını darp eden Suriyeli mültecilere karşı birleşen Hendekli gençler ilçemiz Başpınar, Mahmetbey ve Kemaliye mahallelerinde Suriyeli mültecilerin yaşadıkları konutlara saldırdılar. Saldırılarda evde bulunanları döven gençler polisin zamanında müdahalesi ile dağıtıldı. Polis olaylarla ilgili ismi açıklanmayan iki kişiyi gözaltına aldı.

7 SURİYELİ DARP EDİLDİ İKİ KİŞİ GÖZALTINDA
7 SURİYELİ DARP EDİLDİ İKİ KİŞİ GÖZALTINDA
Bu içerik 1535 kez okundu.

     

Dün akşam saat 21.30sularında cereyan eden olaylarda Suriyeli 6kişiağır şekilde darp edildi. Polisin müdahale ederek büyümesini engellediği olayda yaralanan Suriyeli mülteciler ambulanslarla Hendek Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

  Eş zamanlı üç evin basılması provokasyonu çağrıştırdı

     Suriyeli mültecilerin kaldıkları evlerin  Hendekli öfkeli  gençler tarafından eş zamanlı basılması polise zor anlar yaşattı.  Aynı saatlerde birden fazla mahallede Suriyeli mültecilerin evinin basılması karşısında elindeki sayılı personeli olay mahalline sevk eden ilçe emniyet müdürü İsmail Baş, kısa sürede çıkan arbedeyi bastırdı, halka itidal çağrısında bulunarak olayların daha fazla büyümesini engelledi.

Suriyeli mültecilere ilk müdahale 112 acil ambulansında yapıldı

Çıkan olaylar nedeni ile Başpınar mahallesi mezbahane karşısındaki Suriyeli mültecilerin kaldıkları ev olmak üzere Mahmutbey mahallesi Kuyu dibi sokakta ve Kemaliye mahallesi tek sokağındaki mültecilerin yaşadıkları konutlar basıldı, cam çerçeve indirildi ve Suriyeli mülteciler feci şekilde dövüldü.

   Halk itidal çağrısına kulak verdi

   Olayların sona ermesinin ardından ilçe halkı Cumhuriyet alanına yöneldi ve burada da yoldan geçen bazı Suriyeli ve Afgan oldukları öğrenilen gençler  öfkeli  gençler tarafından darp edildiler. Cumhuriyet alanına gelen ilçe kaymakamı Orhan Burhan,  öfkeli kalabalığa seslenerek;  “böylesi  kutsal günlerde meydana gelen bu tür olumsuzluklar dinimizce de haramdır. Güvenlik güçlerimiz olaylara hakimdir burası bir hukuk devletidir ve suç işleyen kanunlar çerçevesinde hak ettiği cezayı alacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın” yönündeki çağrı ile sakinleşen ilçe halkını evlerine dönmeleri konusunda uyarısı karşısında öfkeli kalabalık sakin şekilde ayrıldı.

    Emniyet güçlerine takviye şart

   Yetersiz personele rağmen ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı polis birimleri Cumhuriyet alanı başta olmak üzere  güvenlik önlemlerini sabaha dek sürdürdüler.

NOT:Olayların video görüntülerini Facebook sayfası üzerinden ahmet çileci ve Hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyi Tatiller Çocuklar
İyi Tatiller Çocuklar
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı
Gazeteniz Hendek Şafak'ın 518 ci sayısı çıktı