bizimhendek.com
Advert
Advert

TEOG’DA KAZANDIĞIMIZ BAŞARI EKONOMİK NEDENLERLE SEKTEYE UĞRAMAMALI

Türkiye genelinde yapılan TEOG sınavlarında ilçemizdeki değişik okul öğrencilerinden 50 öğrencimiz Türkiye birinciliklerine uzandılar ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzce düzenlenen törenle öğrencilerimize , onları yetiştiren öğretmenlerimize ve öğrenci velilerine protokol tarafından teşekkür edilmiş başarı belgeleri ve altınla ödüllendirilmişlerdi.

TEOG’DA KAZANDIĞIMIZ BAŞARI EKONOMİK NEDENLERLE  SEKTEYE UĞRAMAMALI
TEOG’DA KAZANDIĞIMIZ BAŞARI EKONOMİK NEDENLERLE  SEKTEYE UĞRAMAMALI
Bu içerik 719 kez okundu.

   

 İnşallah önümüzdeki günlerde LYS sınav sonuçları netlik kazanacak  ve ilçemiz öğrencilerinin kazandıkları okullar açıklanacak. İlçemizde fen lisesi olmaması nedeni ile  bazı aileler çocuklarını civar il ve ilçelere göndermek zorunda kalacaklar. Ekonomik imkansızlıklar yaşayan aileler oldukça zahmet çekecekler.

    Sakarya valimizin “kaynak arıyoruz” sözüne milletvekillerimizden destek bekliyoruz

    Oysa 23 Mayıs 2017 tarihinde ilçemiz muhtarları ile bir araya gelen, muhtarların şikayet , temenni ve dileklerini dinleyen Sakarya valimizi  Hüseyin Avni Coş, daha önce ilçemize gelerek KYK binalarında yaptıkları araştırma konusun bir muhtarımızın hatırlatması üzerine; “ bahse konu olan KYK binaları depreme dayanıklı değil, güçlendirme lazım bunun için finansman arıyoruz. Eğer bunu temin edebilirsek bu binaların Fen lisesine tahsisine sıcak bakıyoruz”  diye yanıtlamıştı.

    Bugün FETÖ hainlerinin yargılanması adına yeni geniş mahkeme salonları yapan devletimizin elimizin altında bulunan KYK binalarını güçlendirecek kaynağı bulması çok zor olmasa gerek.

   KYK binalarının tekrardan  bilirkişilerce incelense fena mı olur?

    Sakarya valimizin KYK binalarını incelemesi esnasında  bugün o kampüs içerisindeki  jeneratör binasının coğrafi yapı nedeni ile eğim göstermiş olması  binaların depreme dayanıklı olmadığı yönünde raporların hazırlandığı konuşuluyor. KYK binalarının yapımında çalışan kişilere ulaştığımızda yaklaşık 15 yıl önce yapılan binaların günün deprem yönetmeliğine göre uygun inşa edildiğini, jeneratör binasının kurulduğu yerin coğrafi konum olarak meyilli bir bölgede inşasından kaynaklanan kayma olduğunu bunun da yapılan güçlendirme ile giderildiğini ifade ettiler. Bu durumda KYK binalarının bilirkişilerce  tekrardan incelenmesi bizi maddi gerçeğe daha da yaklaştıracaktır.

   Sakarya Milletvekillerimiz konuya sahip çıkmalıdırlar

   Elimizin altında bulunan bu muazzam kampüsün ilçemiz milli eğitimine fen lisesi olarak kazandırılması ilçemizdeki eğitim başarısının artmasına vesile olacağı inkar edilemez.  Bölgemiz Sakarya milletvekillerimizin konuya sahip çıkmalarını bir Hendekli olarak bekliyor ve arzuluyoruz.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİ KENDİNE YETEN HENDEK BELEDİYESİ BAHANE DEĞİL İŞ ÜRETİYOR
KENDİ KENDİNE YETEN HENDEK BELEDİYESİ BAHANE DEĞİL İŞ ÜRETİYOR
 DEMİREL, BOYKOTA ÖNCÜLÜK EDİYOR
DEMİREL, BOYKOTA ÖNCÜLÜK EDİYOR