bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

RASİMPAŞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI

Sakarya eski milletvekili Ali İnci, 2009 seçimleri öncesinde ilçe halkına verdiği sözü tuttu ve toplamda 5000 kişi kapasiteli Rasim paşa camisi bu gün Cuma namazı ile ibadete açıldı.

RASİMPAŞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
RASİMPAŞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
Bu içerik 2423 kez okundu.

8 Temmuz 2012’de düzenlenen törenle temeli atılan , dört dönem Hendek Belediye Başkanlığı yapmasının ardından Sakarya milletvekili  olarak görev yapan Ali İnci öncülüğünde vatandaşların maddi katkıları ile yapılan  kubbe genişliği 37,5metre ile Türkiye’de en büyük kubbeli camileri arasında anılan Hendek Rasim Paşa camisi iki katlı olup   220 araçlık kapalı otopark, 29 ayrı abdest alma yeri, 10 adet tuvalet, 56 metre yükseklikte iki minaresi mevcut.

İbadet sıkıntısı giderildi

2017 yılı içerisinde vakıflar genel müdürlüğünün  ilçemizdeki Büyük caminin tadilat nedeni  ile devre dışı kalması neticesinde   cemaat ilçemiz merkezinde bulunan Yeni cami ve Orta camide ibadetlerini ediyorlardı. Kalabalık cemaate cevap veremeyen her iki cami nedeniyle cemaatin büyük çoğunluğu cami bahçesinde ibadetlerini yapabilmekteydiler.

Bu gün itibarı ile ibadete açılan ve ilçemizin yetiştirmiş olduğu bir değer olan emekli orgeneral Rasim Betir’in adını taşıyan cami ilçemizdeki vatandaşların yaşadıkları ibadet yeri sorununu da ramazan öncesi ortadan kaldırdı. İbadete açılan camide bu akşamdan itibaren hem vakit namazları hem de teravih namazları kılınabilecek.  Rasimpaşa camisinde kurulan ısıtma ve soğutma sistemleri sayesinde 3 dakika içerisinde istenilen sıcaklık ve serinliğe erişilebiliyor.

İlçe halkıma teşekkür ediyorum

Rasim paşa camisinin düşünce aşamasından ibadete açılış süresi arasında her aşamasında büyük emeği olan Sakarya eski milletvekili Ali İnci;  “ Hendek halkına şükranlarımı sunarım. Onların güvenleri ile Hendek Belediye Başkanlığını dört kez üst üste kazandım. Ve ilçe halkımın sayesinde ilçeme yüzyıllara hitap edecek bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu camide tüm Hendek halkının katkıları vardır, Allah onlardan ve camimize  maddi katkılarını esirgemeyen tüm iş adamlarımızdan razı olsun. Bir takım eksiklikler var inşallah onları da kısa zamanda gidereceğiz” diyerek ilçe halkına teşekkür etti.    AHMET ÇİLECİ- HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR