bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

VALİ ÇOŞ, ÜÇ ÇOCUK MESELESİ MİLLİ BİR MESELEMİZDİR

Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş, Hendek mahalle muhtarları ve daire müdürleri ile birlikte bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını yüz yüze dinleyen vali Coş, muhtarların eğitim ve okullar ile dile getirdikleri sorunlar karşısında muhtarlara teşekkür etti.

VALİ ÇOŞ, ÜÇ ÇOCUK MESELESİ MİLLİ BİR MESELEMİZDİR
VALİ ÇOŞ, ÜÇ ÇOCUK MESELESİ MİLLİ BİR MESELEMİZDİR
Bu içerik 676 kez okundu.

Hendek Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya ,Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu’nun  Hendek Muhtarlarını ziyaret etmesi ile aynı saatte çakışması nedeniyle bir gurup muhtar toplantıya katılamadı.

    Hendek’in  eğitime verdiği önem takdire şayandır

    Muhtarlara tek tek söz veren vali Coş, muhtarların en yoğun isteklerinin eğitim ve okullar konusunda olması karşısında; “ değerli Hendek muhtarlarımızın eğitime verdiği önem her türlü takdirin üzerindedir, teşekkür ediyorum” dedi.

    KYK binaları Fen lisesine tahsis edebiliriz

     Yaklaşık 3 ay kadar önce ilçemizde bulunan KYK kampüsünde incelemelerde bulunan vali Coş, buranın  Fen lisesine tahsisi konusunda fikir oluştuğunu ancak 15 kadar önce yapılan binaların depreme dayanıklı olmadığı yönünde gelen bilgiler olduğunu belirterek; “ inşallah ödenek bekliyoruz. Beklediğimiz ödenek gelir ise  burada gerekli güçlendirmenin yapılarak Fen Lisesi kurulması amacıyla  milli eğitim müdürlüğüne tahsis edilebileceğini söyledi.

    Genç nüfus bir milli meseledir

    Genel konulara da giren Vali Coş,  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  evli çiftlere çağrıda bulunarak; “ en az üç çocuk yapın” söylemi  birileri tarafından siyasi malzeme yapılmaktadır. Oysa bu durum bir milli meseledir. Eğer biz tedbir almazsak, üzerimize düşeni aileler olarak yapmazsak  genç  nüfus avantajımızı kaybederiz. en az 20 yıl içerisinde bugünkü Avrupa’nın bir çok devletleri gibi yaşlı bir nüfusa sahip olacağız. Genç nüfus ihtiyacımızı dışarıdan temin etmek zorunda kalacağız” diyerek büyük bir tehlikeye dikkat çekti.      Ahmet çileci-Hendek

   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?