bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İSKEFİYELİ GÜNAH MI ÇIKARTIYOR?

Tüm Muhtarlar Derneği Şube Başkanı, Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli bu kez de siyasi partiler ve belediye ziyaretiyle gündemde.

İSKEFİYELİ GÜNAH MI ÇIKARTIYOR?
İSKEFİYELİ GÜNAH MI ÇIKARTIYOR?
Bu içerik 1419 kez okundu.

İskefiyeli günah mı çıkarıyor?

Tüm Muhtarlar Derneği Şube Başkanı, Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli bu kez de siyasi partiler ve belediye ziyaretiyle gündemde.

20 yıllık Ercan Camii isminin değiştirilmesine önayak olmasıyla, tepkileri üzerine çeken İskefiyeli, olayı siyasilerle kavga noktasına getirmekten de geri durmamıştı.

İskefiyeli, kendisini ve isim değişikliği kararını savunurken ne demişti?

Hatırlayalım…

“Siyasete dün başlayanlar, daha pantolonunun düğmesini bağlamayı bilmeyen siyasetçiler bile bizi eleştiriyor.”

İskefiyeli’nin, siyasilerle kavgayı ateşleyecek bu sözleriyle kimi ya da hangi siyasileri hedef aldığı anlaşılamamıştı ki; beraberinde çok sayıda muhtarla Hendek Belediyesi, AKP, MHP ve CHP’yi ziyaret etti.

Kimine göre İskefiyeli söylediklerinden pişman oldu ve ziyaretleri özür niteliğindeydi. Kimilerine göre ise İskefiyeli, hem meydan okudu hem de cesurca karşılarına çıktı.

Sahi İskefiyeli kimleri kastetti, “Siyasete dün başlayanlar, pantolonunun düğmesini iliklemeyi bilmeyenler…” sözüyle!

Halen muamma. (Hangi siyasetçi arasa “Sizi kastetmedim” diyormuş!)

Ercan Camii’nin isim değişikliği nedeniyle tepki gösteren AKP ve MHP’yi ziyaret etti. Yine tepki gösteren Belediye Başkanı’nın da çayını içti. Üstelik olaya hiç bulaşmayan CHP’den başlattı ziyaretlerini.

Geriye kim kaldı?

Ali İnci ve Şenay Sakal olacak değildir ki; “Siyasete dün başlayanlar…” söylemi zaten çelişki doğurur.

Sonuç olarak; İskefiyeli kırıp dökerek de olsa gündemde kalmayı başarıyor. Zaten bu radikal çıkışları nedeniyle olsa gerek adı belediye başkan adaylığı için geçer olmuş ki; Ziyaretlerinde “Belediye Başkanlığına kesinlikle aday değilim” vurgusu yapmış.

Başkan adayı olur olmaz, kendi bileceği iştir. Lakin sergilediği tutum ve sarf ettiği sözler, bir kenara yazılmıştır. Bir başka değişle ziyaret ettiği partilerden belediye meclis üyesi adaylığı bile güç. En azından şimdilik izlenimler bu yönde.

O camide Ercan ismi  yeniden

Eski Devlet Bakanı Nevzat Ercan’ın merhum babasının ismini taşıyan ve 20 yıldır Ercan Camii olarak bilinen Yenimahalle’deki caminin isim değişikliği Diyanet’ten geri döndü. Alınan bilgilere göre, Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli’nin önayak olmasıyla kısa bir süre önce “Yenimahalle Merkez Camii” olarak değiştirilen tabela indirilerek yerine 20 yıldır olduğu gibi Ercan Camii tabelası konulacak. Söz konusu kararın Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan çıktığı ve Hendek Kaymakamlığı’na ulaştığı öğrenildi. Kaymakamlığın durumu cami derneğine tebliğ etmesi ve ardından da Ercan Camii tabelasının yeniden asılması bekleniyor. İsim değişikliği Hendek’te büyük tepkilere neden olmuş, baba ismi camiden kaldırılan eski siyasetçi Nevzat Ercan da duyduğu üzüntüyü paylaşmıştı.

Hendek’te kongre  hazırlıkları başladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hendek İlçe kongresinin en geç Mart ayı içerisinde yapılması planlanıyor. 2018’de Büyük Kurultayı toplayacak olan MHP’de belde ve ilçe kongre takvimi yaklaşık 4 aydır devam ediyor. Hendek İlçe Teşkilatının da kongre kararını Mart ayı için alacağı öğrenildi. MHP Hendek’te kongrenin tek adayla yapılması ve Turgut Babaoğlu’nun yeniden ilçe başkanı seçilmesi bekleniyor. Bu arada Babaoğlu’nun parti içinde özellikle Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı açık tavır alan isimleri liste dışı bırakacağı ve partiyi 2019 yerel seçimlerine götürecek yeni bir yönetim listesi üzerinde çalıştığı öğrenildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek