bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

HENDEK KULİSİ

Şantiye kafe mi oldu? Halk Günü tekrar edecek Başkan Toçoğlu’na doğalgazı sordular İnci’ye ilki yaşatacak

HENDEK KULİSİ
HENDEK KULİSİ
Bu içerik 1232 kez okundu.

Şantiye kafe mi oldu?

Hendek Atatürk Parkı yenileme çalışmaları kapsamında yıkıldı. Belediye Sosyal Tesisleri, Halı Saha ve Hendekspor Tesisleri de yeni sosyal alan projesi nedeniyle tarihe karıştı. Merak uyandıran projenin detaylarına geçmeden yıkım esnasında dikkat çeken bir detayı aktarmak gerekiyor. O da, Ahşap Kafe. Proje alanı içerisinde kalan Ahşap Kafe henüz yıkıma uğramadı. Dahası kapısına kilit dahi vurulmadı. Oysa proje alanı yıkıntılarla dolu ve tam anlamıyla şantiye sahası…

Ayrıca ifade etmeye gerek yok ki, proje alanı güvenlik bariyerleriyle çevrilmiş durumda. Hal böyle iken Ahşap Kafe için Şantiye Kafe benzetmesi yapılır oldu. Bu arada proje bu ay sonunda ihaleye çıkacak. Her ne kadar projenin görsellerinde mevcut ahşap kafenin izine rastlanmasa da ne zaman yıkılacağı ve parkın yenilenmiş halinin bu yaza yetişip yetişmeyeceği de merak konusu. 

 

Halk Günü tekrar edecek

“Hendek Kaymakamı Orhan Burhan’ın hızına vatandaşlar yetişemedi” şekliyle ele alınabilir Halk Günü’ne ilgisizlik. Genç ve dinamik Kaymakam, ayağının tozuyla vatandaşa çare olma düşüncesini ön plana çıkartmak istemiş olmalı. Makamında hayırlı olsun dileklerini epey süre daha kabul etmesi muhtemel görülen Kaymakam Burhan, “Önce vatandaş” dedi bir anlamda. Halk Günü halka tam anlamıyla duyurulamadı mı bilinmez ilginin azlığı nedeniyle iptal edildi. Ancak Burhan, vatandaşlarla bir araya gelmeyi ve bunu da geleneksel kılmayı kafasına koymuş. Israrcı. Bu ay içerisinde bir Halk Günü programı daha bekleniyor haliyle. Beklenen de vatandaşların ilgi göstermesi, sorunlarını aktarması. Aslında bir anlamı daha var, bu buluşmanın. Bürokrasi ile vatandaşın kaynaşması.

 

Başkan Toçoğlu’na

doğalgazı sordular

 

Fevzi Cesur’un vefatı nedeniyle Kazımiye Mahallesine taziye ziyaretine gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Her gün ya da bir başka değişle mahallelerinde pek fazla üst düzey yönetici ağırlamayan mahalle sakinleri haliyle fırsattan istifade beklentilerini de dile getirdiler. Kazımiye uzun süredir doğalgaz bekliyor. Merhum muhtar Cesur’un da doğalgaz mücadelesi hatırlatıldı Toçoğlu’na. “Biliyorum. İnşallah en kısa sürede halledeceğiz” yanıtı alan Babaoğlu

İnci’ye ilki

yaşatacak

 

Kazımiye Mahallesi’nde Fevzi Cesur’un mevlit programında denk gelen eski milletvekili Ali İnci ile MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu arasında ilginç ve esprili bir diyalog geçti. İnci, geçmişte Güreş Federasyonu seçimlerinde Sakarya’da 12 delegenin 11’nden oy isterken kardeşi Halit İnci’den oy istememesinin bedelini anlattı. Meğer Halit İnci, kendisinden oy istenmediği için gönül rahatlığıyla rakip tarafa oy vermiş. İnci bu yaşadığından dem vurarak “Benden de bugüne dek kimse oy istemedi” deyince, Babaoğlu, “Bu zevki sana ilk ben tattıracağım. Bizzat gelip senden oy isteyeceğim haberin olsun” dedi. Bu diyalog, sohbete tanıklık edenlerin içini ısıttı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek