bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KULİS HABER

Sakarya belgeselinde dikkat çeken ayrıntı AKP'li olurdunuz esprisi Bir dernek başkanı kaç lira maaş alır MHP'den o ikiliye çok sert uyarı geldi Kayıp tüfek bulundu

KULİS HABER
KULİS HABER
Bu içerik 1258 kez okundu.
 
   
      SAKARYA BELGESELİNDE DİKKAT ÇEKEN AYRINTI
 
   
    Cephe Sakarya adlı bir belgesel yayınlandı geçtiğimiz günlerde ahaber kanalında. 
    15 Temmuz darbe girişiminde Sakarya Valiliği'nde yaşananlar konu edildi. Gecenin tanıkları ve darbecilerin sıktığı kurşunlara hedef olanlar yaşadıklarını anlattı. 
Hatırlanacağı üzere, asker üniformalı bir grup darbecinin Sakarya Valiliği'ni ele geçirme girişimi güvenlik güçleri ve vatandaşlarca engellenmişti. 
    Hükümet yanlısı yayınları ile bilinen ahaber, bu belgeseli Serdivan Belediyesi işbirliği ile hazırladı. Dikkat çeken detay, o gece en ön saflarda yer alan AKP'li eski vekil Ali İnci'nin neredeyse yok sayılmasıydı.       Görüntülerde dahi yer verilmedi. Sadece gecenin tanıklarından biri Ali İnci isminden bahsetti. 
    O geceye dair özellikle sosyal medyaya düşen videolarda İnci'nin darbecilere nezarette fırça attığı dahi görülmüştü. 
Şimdi hazırlanan bu belgeselde Ali İnci'nin yok sayılmasının ne manaya geldiği konuşuluyor. İnci'nin parti içinde daha doğrusu partiye Sakarya'da yön vermek isteyen kesimce özellikle yok sayılmak istendiği tartışılıyor. 
 
    Bir dernek başkanı 
    kaç lira maaş alır?
 
    Aslında soruyu “Bir dernek başkanı maaş alır mı?” şeklinde de sormak mümkün. 
    Hadi maaş alıyor, peki bu maaş kaç lira olur!
    Hendek Bayraktepe Derneği'nden söz ediyoruz. 
    AK Parti ile Erenler Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi derken son olarak Hendek'te boy gösteren Osman Aydın, Bayraktepe Derneği'nin başkanı yapıldı. 
Aydın'ın 6 bin TL civarında maaş aldığı bilgisi ulaştı bize. 
    Bu bilgi doğruysa Bayraktepe Derneği'ndeki para akışı nedir diye sormak gerekmez mi?
    Zaten siyaseten kurulduğu ve mal varlığı edinme gibi bir misyona sahip olduğu iddialarıyla gündemde olan bu derneğin, neredeyse belediye başkanı kadar maaş alması iddiaları doğrular nitelikte. 
 
      MHP'den o ikiliye 
    çok sert uyarı geldi 
 
    Emrah Kartal ve Orhan Topçu ikilisi MHP ile ilgili öyle bir haber yaptı ki, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, “Korsan gazeteciler ve MHP düşmanlığı” ifadelerine yer verdiği çok sert bir açıklama yaptı. 
    Kartal ve Topçu ikilisinin internet ortamında yaydığı haberde MHP Grubu'nun, Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı toplantısında, Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı tahmini bütçesine çekimser kaldığını yazdı. 
İkili bununla da yetinmeyip, Büyükşehir'de çekimser kalan MHP'nin Hendek'te tahmini bütçeye evet vermesini kıyasladı. 
     Oysa söz konusu toplantıda bütçenin gündeme dahi gelmediği ortaya çıktı. Kartal ve Topçu'nun gündem dahi olmayan bir konuyu, akıllarınca oylama dahi yaptırarak haberleştirmesine anlam verilemedi. Üstelik bu ikili yaptıkları yanlış haber nedeniyle özür dilemek yerine, Babaoğlu'na eski ANAP'lı suçlaması yöneltti. 
 
 
    AKP'li
   olurdunuz
   esprisi
 
   Emrah Kartal ve Orhan Topçu'nun, MHP'li Turgut Babaoğlu ve Meclis üyelerini bir espriyi çarpıtarak AKP'li lanse etmeye çalıştığı ortaya çıktı. 
   Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun hemen her fırsatta “Bilgi ve tecrübenizden yararlanıyoruz” dediği MHP'li Erkal Etçioğlu'na espri olarak “Hep evet derseniz, hepimiz AKP'li olurduk” dediği öğrenildi. Kartal ve Topçu, meğer bu espriyi de çarpıtmış.      MHP'nin Büyükşehir'de çekimser kaldığı gündem maddesine gelince 41. madde olarak kayıtlarda ve iddia edildiği gibi tahmini bütçe değil, mali performansla ilgili.
 
Kayıp tüfek
bulundu
 
   Bayraktepe tesislerindeki  müzede bir film setinde kullanılmak üzere emanet olarak alınan tüfeğin kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Araştırmalar neticesinde tüfeğin müzeye teslim edildiği ancak farklı bir bölümde kağıda sarılı olarak durduğundan gözden kaçtığı anlaşıldı.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek