bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÖZKOÇ NE DEMEK İSTEDİ? “GERÇEKLERİ AÇIKLAYIN”

Bugüne kadar gerçekleri değil, kelimeler ve rakamlarla oynayarak kendi hikayelerini bize anlatanlardan, sadece ve sadece sorularımın yanıtını istiyorum:

ÖZKOÇ  NE DEMEK İSTEDİ?  “GERÇEKLERİ AÇIKLAYIN”
ÖZKOÇ  NE DEMEK İSTEDİ?  “GERÇEKLERİ AÇIKLAYIN”
Bu içerik 1008 kez okundu.

 

-Kendileri tabii çok daha iyi bilirler, yoğun bakım üniteleri 3 basamaktır. 1. basamakta temel monitör sistemleri vardır, hastanın ilk stabilizasyonu yapılır. 2. basamakta daha detaylı gözlem ve girişim mümkündür, 3. basamakta ise asıl ağır ameliyatlar, solunum yetmezliği, çoklu organ yetmezliği gibi riskli alanlar için hizmet verilir.

Bu anlamda 1 milyonluk kentte, gerçek yoğun bakım hizmeti sayılan kaç 3. Basamak Yoğun Bakım ünitesi bulunuyor?

-2014 yılında yaşam mücadelesi veren 1.848, 2015 yılının ilk 9 ayında da 1.333 yoğun bakım hastası, neden başka illere sevk edildi?

SAKARYA, NEDEN SON SIRALARDA?

-Sakarya’da hastane yatak sayısı neden Türkiye ortalamasının çok altında kaldı? Türkiye’de 10 bin kişiye düşen yatak sayısı 26,5, Sakarya’da ise 17,8. Yıllardır söylediğiniz, kentin acil ihtiyacı 1000 yatak kapasiteli hastane neden açılamadı?

-Doktor sayısı, neden Türkiye ortalamasının çok altında kaldı? Avrupa Birliği’nde on bin kişiye düşen doktor sayısı 34,8, Türkiye’de  17,2, Sakarya ise 12,8, neden?

-Sakarya’da Haziran 2015 itibariyle akademisyen, doktor, diş hekimi, hemşire, ebe, teknisyen,… tüm sağlık personeli sayısı 4 bin 968. Sağlık Bakanlığı kendi hesaplamasıyla diyor ki bu kentte 3 bin 306 sağlık çalışanına daha ihtiyaç var. Neden bu açık kapatılmadı?

-200 bin çocuk nüfusuna sahip kentte neden tek bir çocuk hastanesi var? Özellikle kış döneminde neden çocuklarımıza yer yataklarında, sandalyelerde, anne babalarının kucaklarında hizmet veriliyor?

-Sakarya’da neden hiçbir hastanede “yanık ünitesi” bulunmuyor?

YAKLAŞIK 19 BİN İNSANIMIZ NE YAPIYOR?

-Ve neden, sosyal güvenceden yoksun 18 bin 795 Sakaryalı devletten sağlık hizmeti alamıyor?

-Sakarya’da yoksulluğunu belgelendirmek için başvuran 102 bin 729 insanımızdan, kaçı yoksulluğunu kabul ettirebildi? Kaçı devlete kendi cebinden sağlık primi ödemek zorunda bırakıldı?

-Ortalama 3 işçimizden 1’ini oluşturan kayıtdışı çalışanların sağlık harcamalarına çözüm getirildi mi?

-Son 6 ayda işsiz ordusuna katılan 4 bin 810 Sakaryalı’dan kaç tanesi, sağlık hizmetlerini de kapsayan İşsizlik Sigortası Fonu’ndan yararlanabildi?

-Kentte, sadece kayıtlı olan işsiz sayısı Haziran 2015 itibariyle 41 bin 479. Aylardır seçim belirsizliği, dış siyasetin tehdidi, terörün yükselişi, doların fırlaması gibi yanlış politikalar nedeniyle yaprak kımıldamayan piyasada, bu insanlarımıza nasıl istihdam yaratılacağı düşünüldü mü?

135 BİN DÖNÜM TOPRAK NEDEN EKİLMEDİ?

- Sakarya’da açılan 7 Organize Sanayi Bölgesi’nden, 4’ünde neden üretim başlamadı?

- Kentte alışveriş merkezi ve  zincir mağazaların yükselişiyle hiçbir koruma tedbiri geliştirilmeyen küçük esnafın ne kadarı kepenk kapatmak zorunda kaldı?

- Sakarya’da esnafın, çiftçinin, sanayicinin toplamda vatandaşın 9,7 milyar lira bankalara kredi borcu var. 226 bin kişi icra takibinde. Bu insanların borç sarmalından nasıl çıkabileceğine dair bir yol, yöntem geliştirildi mi?

- Sakarya’da çiftçi neden son 5 yılda 135 bin dönüm toprakta üretimden vazgeçti? Sakarya’da patates üreticisine, pancar üreticisine, buğday üreticisine,… üreticiye ne oldu?

- Mazot fiyatı 2002’den 2014’e 4 kat, gübre 4,5 kat, yem 3,5 katına yükselirken, çiftçinin geliri ne kadar arttı?

NEDEN HAYVAN İTHALATINA BAŞLADIK?

-Sakarya'da mera ve çayır alanı, 2002'den 2014'e 90 bin dönüm azaldı. Bugün elimizde 70 bin dönüm mera kaldı. Hayvancılığın can damarı meralara ne oldu, neden ranta açıldı?

- Türkiye, tarihinde ilk kez neden canlı hayvan ithalatına başladı? Tarımda neden tarihimizde ilk defa ihracat, ithalatı geçti ve  ithalatçı ülke konumuna geldik? Tarım ve hayvancılık kenti Sakarya’ya bunun da cevabını verin.

- Bir gecede mahalleye çevrilen 428 köyümüze ne oldu?  Köy ortak alanlarına el koymaktan, hayvan yalaklarına kadar sayaç takmaktan, vergilerini yükseltmekten başka halk için ne yapıldı?

SAKARYA NEDEN UYUŞTURUCUYA SAPLANDI?

-Peki sokaklarımızı, anne babalar için kabusa çeviren uyuşturucuyu kentten kazımak için ne yapıldı? Sakarya neden bonzainin Türkiye’ye girdiği 2010’dan bu yana en fazla kullanıldığı 10 ilden biri oldu?

-Fas kökenli, bonzai benzeri uyuşturucu Marok neden Türkiye’de ilk kez Sakarya’da ortaya çıktı?

-Uyuşturucu kullanım yaşı Sakarya’da neden 11’e kadar düştü? Hangi nedenlerle sadece 2013 yılında 5000 çocuk karakolla tanıştı?

- 2008-2013 döneminde neden Türkiye genelinde suça sürüklenen çocuk sayısı 2 kat, Sakarya’da 3 kat artış gösterdi?

KAÇ OKULUN YIKILMASI GEREKİYOR?

-Çocuklarımızın en azından can güvenliğini sağlamak için neden yıllardır okullar depreme dayanıklı hale getirilmedi? Bırakın evleri, kamu binalarını, kent yapılarını Sakarya’da depreme dayanıklı olmadığı için yıkılması gereken kaç okul binası bulunduğunu söyleyin?

- Sakarya’da anne babaların bir başka kabusu hücre yapılanmaları için de bilgi verin. Sakarya’da kaç IŞİD militanı ve sempatizanı bulunuyor?

- IŞİD neden dilinizde DAEŞ’e dönüşüyor?

- Dilinizde PKK’nın Kandil, Öcalan’ın İmralı’ya dönüştüğü çözüm süreci neden sona erdi. Son 4 ayda Sakarya’da, ülkemizde kaç eve şehit ateşi düştü, bunu da açıklayın?

13 yıldır ülkeyi yönetenlere soruyorum.

Hikaye anlatmadan,

Rakamlarla oynamadan,

Seviyeyi bozmadan,

Sadece soruların cevaplarını açıklayın.

Ben merak ediyorum.

Benim insanlarım merak ediyor.

Kentim merak ediyor.

Açıklayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR