bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YALÇIN TOPÇU AKYAZI BALBALLI’YA GELİYOR

Seçim hükümeti içersinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alan Yalçın Topçu, Sakarya Abhaz Derneğinin daveti üzerine yarın saat 14.00’de Akyazı ilçesi Balballı mahallesine geliyor

YALÇIN TOPÇU  AKYAZI BALBALLI’YA GELİYOR
YALÇIN TOPÇU  AKYAZI BALBALLI’YA GELİYOR
Bu içerik 890 kez okundu.

Sözünü dudaktan gözünü budaktan esirgemeyen Büyük Birlik Partsi eski genel başkanı  ve seçim hükümeti Kültür ve Turizm Bakanı  Topçu, Türkiye'ye diz çöktürmek, hükümeti etkisiz hale getirmek isteyenler olduğunu söyledi ve ekledi  "Bu seçimler bizim siyasi istiklal savaşımızdır. Herkes siyasi istikrara oy vermeli'  gibi söylemleri ile gündem yaratan Topçu ilginç bir siyaset adamı.

   Bakan Topçu konuyla ilgili açıklamasında şu yorumlara yer verdi: "Geçtiğimiz günlerde Abhazya Türkiye temsilcisi beni ziyarete geldiği için Büyükelçimizi çağırıp nota veren Gürcistan hükümetine Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanı olarak şunu söylüyorum; Benim ülkemde 500 bin nüfuslu Abhazya var ve benim bunlar gelinim, damadım. Gelinimi, damadımı evime kabul edemeyecek miyim? Siz orada önce Ahıska Türklerinin uluslararası hak ve hukukunun gereğini yapın. Orada önce onu yapın. Bizim hiç kimseden pervamız yok. Bizim atalarımız dünya tarihinde merhametiyle, kahramanlığıyla biliniyor. Bizim atalarımız ve bizim ellerimiz tertemiz. Bizim insanlığın kanında ellerimiz yok. Her şeyden bir haber davranıyorlar. Anadolu coğrafyasında 500 bini aşkın Abhazya nüfusu var. Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanıyım. Yani beni gelinim, damadım, torunum ziyarete gelecek 'aman ha sen gelme birisi bize dış ilişkilerde şunu yapar' bu kabul edilebilir bir şey değil. Herkes her devlet önce üstüne düşeni yapacak, işini yapacak. Dünya barışına, insanlığa, huzura katkıda bulunacak.”

"GÜRCİSTAN'A ULUSLARARASI ANLAŞMANIN HUKUKUNU YAP DEMEKTEN BAŞLAMAK KAYDIYLA DAHA ÇOK ŞEYLER YAPILACAĞINA İNANIYORUM"

 

   Konuşmasının devamında Ahıska Türkleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Topçu, "Bu hükümet gerçekten Sayın seçilmiş Cumhurbaşkanı Sayın Başbakan bunu titizlikle takip ediyor. Bunun için teşekkür ediyorum ama bende yeterli görmüyorum. Yerleşim yerlerinden başlamak kaydıyla ve bir tamamını derlemek, toparlamak kaydıyla ve Gürcistan'a uluslararası anlaşmanın hukukunu yap demekten başlamak kaydıyla daha çok şeyler yapılacağına inanıyorum. Kimse beni vazgeçiremez. Benim adım Yalçın Topçu." Dedi.

SAKARYA ABHAZ DERNEĞİ BAŞKANI ORAL KOBAŞ: “SAYIN BAKAN’IN BU DURUŞU BİZLERDE MEMNUNİYET YARATTI

   Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş; “Abhazya – Türkiye ilişkilerinde başından beri olması gereken budur. Biz Abhazlar, tıpkı diğer devletlerle ilişkilerinde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin Gürcüstan ile ilişkilerinde bir olumsuzluk yaşanmasını asla istemeyiz. Ancak Türkiye’de beş yüz bin Abhaz’ın yaşadığı ve onların akrabalarının Abhazya’da olduğu gerçeğinin yadsınmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bugüne kadar bu konularda doğrusu çok incinmiştik. Sayın Bakanın bu duruşu bizlerde memnuniyet yarattı. Bizim her zaman yapıcı, olumlu tavrımıza karşı artık Türkiye Cumhuriyeti devletimizden olumlu yaklaşımların sergilendiğini görmek umut vericidir” diyerek bakan Topçu’ya destek vermişti.

 

Büyük Birlik Partisi eski genel başkanı. 28 Ağustos 2015 tarihinde Ahmet Davutoğlu başbakanlığındaki seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR