bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

PUNA’DA KILIÇDAROĞLU RÜZGARI

HABERDE DETAY ARAYANLARIN TEK ADRESİ BİZİMHENDEK Ak parti hükümetine yüklenen Kılıçdaroğlu; “ Davutoğlu saray için, Kılıçdaroğlu vatandaş için çalışır” dedi.

PUNA’DA KILIÇDAROĞLU RÜZGARI
PUNA’DA KILIÇDAROĞLU RÜZGARI
Bu içerik 1880 kez okundu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sakarya programının ikinci ayağında Hendek ilçesi Puna mahallesinde konuştu. Mahalleye gelişinde partililerinin sevgi gösterileri ile karşıladığı Kılıçdaroğlu’na köy kahvaltısı, Sakarya kabak tatlısı ve keşkeş ikram edildi. Vatandaşlar genel başkan Kılıçdaroğlu ile resim çektirme yarışına girdiler.

 

Saat 12.00’de planlanan konuşma programı öncesi seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara  CHP Sakarya milletvekilleri adayları  ile CHP Düzce milletvekili adayının tanıtımı yapıldı. Kısa süren tanıtımın ardından  Kılıçdaroğlu, seçim otobüsü üzerinden  vatandaşlara hitap etti.

Ülkeye refah ve huzuru getireceğimin sözünü veriyorum

Vatandaşların sloganları ve  alkışları arasında konuşmasna başlayan Kılıçdaroğlu; ” size bir sözüm var. Bu ülkeye huzuru ve refahı getireceğim. Dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. Bereketli toprakları var. Çalışkan insanları var. Fakat son 13 yıldır çok ayrıştık. Komşümüzün kimliğini bile sorgulamaya başladık. Birbirimize sokaklarda ,  caddelerde, meydanlarda selam vermez olduk. Bunu değiştireceğim.Bu ülkeye huzuru bu ülkeye refahı getireceğim. Hakça bölüşmeyi getireceğim. Herkes huzur içinde olacak. Herkes geleceğe umutla bakacak. Bunun sözünü veriyorum” dedi.

Ülkeye hakça insanca düzen getireceğim

Kılıçdaroğlu;  kendisinin Ecevit  geleneğinde  geldiğini vurguladı ve Ecevit’e atıf yaparak; “ bu ülkeye insanca hakça bir düzen gelecek.” Diyen Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçim beyannamesini hazırladıklarını ve kmuoyu ile paylaştıklarını ifade ederek; “  emekliye iki maaş ikramiye, çiftçiye mazotu 1.80 kuruşa, kamuda çalışan 800 bin işçiyi kadrolu yapacağız, hiçbir ailenin geliri 720 tl nin altında olmayacak,  hiçbir çocuuk Türkiye’de yatağa aç girmeyecek dediklerini, açıkladıkları seçim beyannamesinden  iktidar temsilcilerinin rahatsız olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu; “ İktidar mensupları bize kaynağı nereden bulacaksın?  Diyerek 50 dereden su getirdiklerini söyledi.  Konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu; “ Allah büyüktür 1 Kasım’da seçime gidiyoruz bizim söylediklerimizi şimdi onlarda söylemeye başladılar”  diye konuştu. “Demekki halkın dertlerini en iyi bilen parti CHP’dir. Halkın sorunlarına en iyi çözümleri getiren parti CHP’dir. Demekki en iyi kadroları bünyesinde barındıran parti CHP’dir” sözleri alkışlarla destek buldu. Kılıçdaroğlu, bununla onur ve gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

13 yıl değil dört yıl yetki istiyorum

 Hararetli vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu tek macının halka hizmet olduğunun altını çizdi ve ; “  ben 13 yıl yetki istemiyorum bana 4 yıl yetki verin her türlü sorunu ortadan kaldırayım” dedi. Kendisinin han da hamam da,  kaçak saraylarda  gözünün olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu; “ sizler nasıl bir hayat yaşıyorsanız bende sizler gibi yaşıyorum.” Dedi. Kuş uçmaz kervan geçmez bir anadolu kasabasında doğduğunu, 7 kardeşten tek okuyan kişinin kendisi olduğunu ve devlet kadrolarında  hizmette bulunduğunu söyeleyen  genel başkan, “ Hizmet şansı yakaladığım için son derece mutluyum” dedi. Vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadığını belirten Kılıçdaroğlu;  çünkü ben milletvekiliyim ve CHP’nin genel başkanıyım bunu Cumhuriyete ve gazi Mustafa Kemal’e borçlu “olduğunu söyledi.

Gençler bizim yarınımız, umudumuzdurlar

  Ülkenin son 13 yılda ayrıştırıldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, huzursuz bir toplum olduklarını, gençlere  (kininizi unutmayın) diyerek tavsiyelerde bulunulduğunu iddia etti. Gençleri potansiyel suçlu olarak değil tam aksine onların ülkenin geleceğinin teminatı olarak gördüğünü  söyleyen Kılıçdaroğlu; “ gençler bizim umudumuzdur, gençler bizim geleceğimizdir,  gençler bizim güvencemizdir, bunu herkesin böyle bilmesini istediğini “söyledi.

Olumsuzlukları beraber düzelteceğiz

Ecevit geleneğinden geldiğini yineleyen genel başkan Kılıçdaroğlu; “ biz insanca hakça bir düzeni kurmak istiyoruz. Emekşiye  iki dini bayramda birer maaş ikramiye verecek isek insanca bir düzeni savunduğumuz için veriyoruz. Emeklimiz bayramını rahat ve huzur içinde geçirebilsin. Çiftçimize mazotu 1,80 tl ye verecek isek insanca bir düzeni savunduğumuz içindir.  Çiftçi çalışacak, üretecek ve alın terinin karşılığını alacak. Çiftçinin üretmediği bir ülkede açlıkla karşı karşıya kalırız. Bunlar doğru gitmiyor tüm bu olumsuzlukları beraber düzelteceğiz” dedi.

Kapanan beldelerin kararını o belde insanı verecek

Ülkede bir çok yerde belde belediyelerinin kapandığını vurgulayan Kılıçdaroğlu; “bize yetki verdiğinizde  kapanan belde belediyede yaşayan vatandaşlarımızın önünüze sandık koyup soracağız. Belediyeni istiyordan evet ver istemiyorsan hayır ver diyeceğiz ve böylece ülkede katılımcı demokrasiyi hayata geçireceğiz” dedi.

Bu ülkeyi terör belasından kurtaracağım

İkitdarın 2002 de iş başına geldiğinde ülkede terörün olmadığını savunan Kılıçdaroğlu; “ bugün fidan gibi gençlerimiz şehit ediliyor, öldürülüyorlar. Hepimizin yüreği kan ağlıyor. Ben  annelerin içindekini biliyorum, her annenin evladını gelecek mi endişesi taşımadan oğlunu askere göndermesini istiyorum. Bu ülkeyi terör belasından kurtarmak zorundayız” diyen Kılıçdaroğlu; “  önceden bir PKK terörü vardı şimdi birde Işıd terörü çıktı ikisini de lanetliyorum.” Diyen genel başkan bu ülkede gözyaşı ve acının olmamalıdır. Beraber, huzur içinde yaşamalıyız.” Diyen genel başkan alanda bulunan annelere seslendi. Kılıçdaroğlu; “ sevgili anneler size sözüm söz  terör belasından Türkiye’yi kurtaracağım” dedi. Ülkede bulunan şehit yakınlarının devlet makamlarında nereye başvuracaklarını bilmediklerini belirten Kılıçdaroğlu; “ CHP iktidarında başbakanlığıa bağlı şehitler ve gaziler yüksek kurulu kuracağız” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, yapacaklarının bunlarla sınırlı kalmayacağını belirterek; “ milletvekillerimiz hangi haklardan yararlanıyorlar ise şehit yakınlarımızda aynı haklardan yararlanacaklar” dedi.

Çocuklarımızın sırtından beslenme çantalarını kaldıracağım

Annelere ikinci kez seslenen genel başkan Kılıçdaroğlu; “ sevgili anneler çocuklarınızı ve vatanınızı ne kadar çok sevdiğinizi iyi biliyorum. Çocuklarınızın çok iyi eğitim almasını istiyorsunuz. CHP iktidarında eğitim tüm ülkede tam gün olacak, ana okulu ve ilköğretim okuluna giden çocuklarımızın sırtlarında bulunan beslenme çantasını kaldıracağız, anne beslenme çantası hazırlamayacak, çocuklarımız hiçbir bedel ödemeden  öğlen yemeklerini öğretmenleri ile birlikte ücretsiz yiyecekler. Yarın birileri bunun parasını nerden bulacaksın ? diyeceklerdir, hiç meraklanmasınlar  ben boğazımdan keseceğim o çocuklara vereceğim” dedi.

Bu ülkede imam hatip okullarını CHP kurdu

Kılıçdaroğlu;  her eğitim konusundan bahsettiklerinde birilerinin ortaya çıkıp; “ Efendim CHP gelirse imamhatipleri kapatacaklar yaygarası kopartıyorlar diyerek; “  yahu neden kapatalım imamhatip okullarını CHP kurdu kendi kurduğumuz okulları neden kapatalım” diye konuştu.

Her şey bunların döneminde oldu suçlu kim ?

Konuşmasının son bölümünde iktidara vuran Kılıçdaroğlu; “ düne kadar diyorlardı ki CHP’ye oy vermeyin terör patlar, CHP’ye oy vermeyin döviz yükselir, CHP’ye oy vermeyin faizler yükselir , CHP’ye oy vermeyin işsizlik artar. Allah büyüktür ya hepsi bunların zamanında gerçekleşti şimdi suçlu kim” diye sordu.

Ülkeyi yönetenlerin kandırılma hakları yoktur

Hükümetin bir çözüm nakaratı dillendirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu çözüm süreci üzerinden iktidara yüklenmeye devam etti ve ; “  bunlar çözüm, çözüm dediler sonra  bunlar bizi kandırmış dediler. Bunlar dedilerki paralel bizi kandırdı. Esad bizi kandırdı. Yahu siz çocukmusunuz ülkeyi yönetiyorsunuz. Neden kanıyorsun kardeşim vatandaş sana yetki verdi her şey elinde ancak bugün ülkede yönetim boşluğu var. Ülkeyi kimin yönettiği belli değil” diyen kılıçdaroğlu son sözünü şöyle ifade etti.”  Sevgili vatandaşlar şunu asla unutmayın  Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” sözleri vatandaşların alkışlarıyla destek gördü.

Konuşmasının ardından  Kılıçdaroğlu’na Puna mahalle muhtarı tarafından mahallenin tarihçesini ifade eden bir tablo hediye edildi . Seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara karanfil atan Kılıçdaroğlu Sakarya programının üçüncü ayağı olan Geyve’ye gitmek üzere meydandan ayrıldı.

NOT: BİZİ FACE SAYFASINDAN HENDEK ŞAFAK OLARAK TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

NOT: EMEK HIRSIZLARI İŞ BAŞINA !!!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR