bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BBP Lideri Mustafa Destici Sakarya'da

BBP Lideri Mustafa Destici” Suriye’de ,Irak’ta ki istikrarsızlığı Türkiye’ye taşımak istiyorlar”

BBP Lideri  Mustafa Destici Sakarya'da
BBP Lideri  Mustafa Destici Sakarya'da
Bu içerik 804 kez okundu.

Sakarya’da basın mensupları ile bir araya gelen Büyük Birlik Partisi Lideri Genel Başkanı Mustafa Destici, “Terör olayları nedeniyle Yüksekova, Nusaybin, Cizre güvensiz bölgeler haline geldi. Ama gördük ki başkent de güvensizmiş” dedi.

Mustafa Destici Tuna Tan Tesislerinde  yerel basın temsilcileriyle buluştu. Toplantı için özel bir düzen hazırlayan BBP’liler milletvekili adayları Mimar Süleyman Deva Niğdelioğlu,Lale GÜNGÖR,Gürbüz PERTEV, Musa ATMACA,Sabahattin ŞENOL,Recep GÜVEN, Sümer KAL ile yerel basın yöneticileri ve köşe yazarlarını bir araya getirdi.

Destici salonda bulunan bütün yerel basın mensupları İle  tek tek  selamlaştı.. Genel Başkan Mustafa Destici daha sonra basın mensuplarıyla birlikte kahvaltı yaptı.

Partimiz Mahmudiye  Belediye Başkan Adayı  Alişan Şahin ‘ın oğlu Erzurum'un Şenkaya ilçesinde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Şükrü Şahin ‘un  Cenazesine katılacağımdan   gündemle  ilgili konuşmayacağım.

Sanatçı Levent KIRCA’nın vefatını öğrenmiş  bulunuyorum. Sevenlerine  başsağlığı diliyorum.

Genel Başkan  Mustafa Destici, “Yüksekova, Nusaybin, Cizre kanton bölge ilan edildi. Bütün buralar güvensiz bölgeler haline geldi. Ama  gördük ki başkentte güvensizmiş. Buna şahit olduk. İstemediğimiz bir şekilde Ankara’nın, başkentin göbeğinin de güvensiz olduğu gerçeğiyle yüzleştik.Çene  Yarıştırmaya devam ediyorlar Bu koltuklar  hizmet  yerleridir.Suriyedeki ,Iraktaki istikrarsızlık  Türkiyeye  taşımak istiyorlar.Putin Türkiye’ye Füze  atıyor.” dedi.

 “DANIŞMANIM PARÇALANAN İNSANLARIN ARASINDA KALDI”

“Ülkemiz Cumartesi günü tarihinin en büyük saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen hiçbir olayda bir defada bu kadar can kaybıyla, bu kadar yaralı insanımızla karşılaşmamıştık. Bu saldırıyı belki de ilk haber alan siyasi parti genel başkanı benim. Çünkü benim basın müşavirim Eskişehir’den gelip trenden indiği anda garın önünde bu patlama oldu. Saat 10′u 2 geçe beni aradı. Telefonu açtığımda müthiş bir panik içerisinde kendisi bana garın önünde büyük bir patlama olduğunu, insan uzuvlarının havada uçuştuğunu ve çok sayıda ölü ve yaralı olduğunun bilgisini verdi. Kendisi de çok büyük bir korku ve şaşkınlık içerisindeydi. Ben sakin olmasını ve kendisini güvenli bir yere almasını söyledim. Olayın bu boyutta olacağını o anda tahmin edememiştim. Daha az kayıpla karşılaşmayı ümit ediyorduk ama saatler geçtikçe olayın vahameti ve kaybın büyüklüğü ortaya çıktı. Öncelikle bu saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Bu saldırıyı kınıyoruz. Terör ve şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın bunun karşısında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz.”

“ANKARA’DA GÜVENSİZ BÖLGE OLMUŞ”

“Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgemizde PKK terör örgütü eylemlerine başlamış, adeta her gün canımızı yakıyordu. Her gün şehitlerle karşılaştığımız günler oldu. Cizre’nin Diyarbakır’ın mahallelerine girilemiyor. Yüksekova, Nusaybin, Cizre kanton bölge ilan edildi. Bütün buralar güvensiz bölgeler haline geldi. Ama dün gördük ki başkentte güvensizmiş. Buna dün şahit olduk. İstemediğimiz bir şekilde Ankara’nın, başkentin göbeğinin de güvensiz olduğu gerçeğiyle yüzleştik. Önemli olan orada bu eylemi gerçekleştirecek hainlerin, katillerin oraya kadar girmiş olması ve devleti yönetenlerin iktidar olanların da bunu önleyememiş olmasıdır.”

“ZAFİYET YOKSA BU YAŞANAN NE?”

“Elbette ki Sayın Başbakan da üzülmüştür hiç kimse bu hadiselerin yaşanmasını istemez. Ama onlar üzülme makamında oturmuyorlar. Onlar icra makamında oturuyorlar o yüzden öncelikli görevleri bu tür hadiseleri önlemek için gerekli adımları atmak olmalıdır. Bir zafiyet bir ihmal olmadığından bahsediyor ilgili bakanlar. Peki bunlar yoksa dün yaşanan nedir? Bir zafiyet, ihmal yoksa biz 97  insanımızı neden kaybettik? Bir zafiyetin, ihmalin olduğu açık. Sayın Başbakan ya da Türkiye’yi yönetenler öncelikle bir zafiyetin olduğunu kabul edecekler ve gereğini yapacaklar. Eğer zafiyet ve ihmal yok denilerek üzeri kapatılırsa, bundan sonra zafiyet ve ihmal yapanlar bunu yapmaya devam edecekler. Eğer bu iş oradaki iki canlı bombanın üzerine yüklenip üzeri kapatılacaksa yarın başka bir canlı bomba, öteki gün başka bir canlı bomba gelir. Önemli olan bunun gereğinin yapılması. Biz Sayın Başbakandan ve iktidardan bunun gereğini yapmasını bekliyoruz.”

“SALDIRI TÜM TÜRKİYE’YE YAPILMIŞTIR”

“Bu saldırı sadece oradaki insanlara değil Türkiye’nin tamamına yapılmıştır. Bize göre burada iktidarın özellikle çözüm sürecinde atmış olduğu adımlar. Bizim çözülme süreci dediğimiz süreç ve bununla birlikte yürütülen Suriye politikasının, Ortadoğu politikasının Türkiye bedelini ödüyor. Bu saldırıyı IŞİD gerçekleştirmiş olabilir, diğer terör örgütleri olabilir, Esad’ın desteklediği istihbarat grupları olabilir, başka küresel güçlerin desteklediği taşeron terör örgütleri olabilir. Elbette ki gün birlikte olma, teröre birlikte karşılık verme günüdür. Ama bunu yaparken gerçeklerin de söylenmesi lazım ki bir daha yanlış yapılmasın. Çünkü gerçeklerin üzeri örtülür ve bunun sorumluları hakkında gerekli işlemler yapılmazsa o zaman Türkiye daha da kötüye gider.”

“ŞEHİTLER İÇİN AYNI AÇIKLAMAYI YAPAMAYAN HDP İNANDIRICI DEĞİL”

“Tabii bu süreç içerisinde başta HDP temsilcileri olmak üzere bazı kesimlerin toplumu bölecek, toplumu ayrıştıracak ve hedef gösterir açıklamalarını da bizim kabul etmemiz mümkün değil. Bir kere onların açıklama yapmaya konuşmaya hiç hakları yok. Çünkü kandan, terörden beslendikten sonra bu tür açıklamaları yaptıklarında inandırıcı olmuyorlar. Eğer Dağlıca baskınında veya Iğdır’da sabah işe giden polislerimizi pusuya düşürüldüğünde aynı tepkiyi koysalardı hakları olurdu. Ama onlar burada taraftırlar. Bu yüzden hakları yoktur. Onlar kuruldukları günden bu yana kandan beslenmiş, terörle büyümüşlerdir. O yüzden onların burada konuşmaya hakkı yoktur. Barış ifadesi onların ağzına yakışmamaktadır. Onların tek amacı bundan siyasi rant sağlamaktır. Milletimizin de bunları görmesi lazım.”

 SAĞDUYU ÇAĞRISI

Onlar terörle ve askerin, polisin kanıyla büyüdüler. Şiddetle büyüdüler. Bizim Kürt kardeşlerimize şiddet uygulayarak, baskı uygulayarak, onları katlederek büyümüşlerdir. Onların dilindeki barış sözcüğü diline de ağzına da yakışmamaktadır. Onların hesabı buradan siyasi bir rant elde etmektir, bir kar sağlamaktır. Bunu herkesin görmezi lazım. Onlar terörün tarafıdır. DİSK, KESK, TMMOB, TTB gibi kuruluşlarımız bunu görmelidir. Bu kuruluşlarımıza da başsağlığı diliyoruz. Bu kuruluşlarımız da gerekli sağduyuyu göstermeli ve olayın siyasi bir ranta dönmesine fırsat vermemelidirler.

DAVALAR GERİ ÇEKİLMELİ

Cumhurbaşkanı eğer sözlerinde gerçekten samimiyse, birlik ve beraberlik, kardeşlik istiyorsa bunu göstermelidir. Bir adım atmalıdır. Açtığı yüzlerce davayı, masum insanlara, şehit yakınlarına, gazetecilere açtığı davaları geri çekmelidir. Cumhurun başın olduğunu, büyüklüğünü göstermeli ve bir adım atmalıdır. Cumhurbaşkanı’nın danışmanı olan, milletvekili olan bir besleme dün çıkıyor ve ‘Kanda boğulacaksınız’ diyor. Bu bile söylemlerin birlik ve beraberlikten ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Biz teröre karşı kardeşliğimizi bozacak herkese karşı, birliğimizi tehdit eden her davranışa karşı, hepsine karşı ortak bir tavır almaya ve duruş sergilemeye davet ediyoruz.

HEP BİR OLDUK

Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Başkanı Suat ÇİLLİOĞLU: “Sakarya Basını   partimizle alakalı yerel basın ellerinden gelen gayreti gösteriyor, teşekkür ediyorum. Gün Yok ki şehit  haberleri gelmesin terör  olayları  olmasın.En acısıda şehit Liderimizin dediği gibi bizleri şehit gelmesine alıştıryorlar.Ülkemizde suriye gibi yapmak için şartları müsait hale  getirmeye çalışıyorlar.Halkımız şunu bilsinki bu ülkenin temiatı Büyük Birlik Partisi ve Alperenler Türkiyenin bölünmesine ve  Suriye olmasına  asla  müsade  etmeyecektir.Şehitlerimize terror  olaylarında hayatnı kaybeden  vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılarımıza  acil şifa  yakınlarına  sabırlar dilerim. 1 Kasım seçimleri  Sakaryamıza,Ülkemize  Türk islam  coğrafyasına  hayırlı olmasını  Yüce  rabbimden  niyaz ederim

Geçmiş dönemde yaptığımız programlarda hep bir olduk. Partimizin adında olduğu gibi her zaman birlik ve beraberlik içindeyiz. Bugün programımızın bazı bölümlerini dün yaşanan üzücü olay nedeniyle iptal ettik. Basınla buluşmamızı iptal etmedik sadece. Genel başkanımız da bizi kırmadı geldi, çok teşekkür ediyorum kendisine. Umuyorum ki bu zor günleri hep birlikte aşacağız.”

Sakarya 1. Sıra Milletvekili Adayı Mimar Süleyman Deva Niğdelioğlu “ Sakarya’da  bizlere hiçbir desteği esirgemeyen ve hiçbir şekilde sansür uygulamayan siz yerel basınıma teşekkürlerimi sunuyorum. Türk  Siyaset Hayatı meyvesi  çoktur.Yansa Kül olsa  Küllerinden  yeniden çıkar.Sakarya  Temel sorunları yaşıyor.Kötü Yönetim israfı kaynağıdır. Büyük Birlik Partisi israfı yok etmek için yola  çıkmıştır.İmar planı hazır  değil ilkel şartlarda  yürütülüyor.Gölge kabine kurma  peşindeyiz”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR