bizimhendek.com
Advert
Advert

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Hendek Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Henek Türk Sanat Müziği etkinliği dün akşam Hendek Ticaret Merkezi konferans salonunda icra edildi. Geceye ilçemiz kaymakamı Mustafa Ayhan , ilçemizin yetiştirdiği değerli inan Kuvvayi Milliye derneği omursal başkanı Rüştü Çürüksulu, eski Hendek kaymakamı ve Bartın valiliğinden emekli olup halen ilçemizde ikamet eden Ergün Doğanay ve eşleri, ile birlikte müziksever ilçe halkı katıldı.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Bu içerik 1315 kez okundu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile gecenin açılış konuşmasını  Hendek halk Eğitim merkezi müdürü Necati Tan, ülke coğrafyasında bu tür halk eğitim merkezlerinin varlığından söz etti ve ;  ancak ilçemizde oluşturulan  ekibimizin etkinlikleri düzeyinde merkezlerin varlığının çok az sayıda olduğunu belirterek, “ koromuza emeği geçenlere teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

 

Program sunuculuğunu  her zamanki gibi    İlçemizdeki her etnik ve her meslek gurubundan insanların oluşturduğu koronun şefliğini Ayşen Cengiz hanımefendi yaparken  programın sunuculuğunu ise   grubun kurucularından olup  kendini izdivaya çekerek arkadan gelen gençlerin önünü açıp  onlara ağabeylik  yapan ilçemiz esnaflarından  nadide insan Zafer Konuk  yaptı.    Konuk yaptığı konuşmasında;  “      “  Değerli konuklar hepiniz düzenlemiş olduğumuz  gecemize hoş geldiniz. Değerli kaymakamım her zaman olduğu gibi bu gün de yanımızdasınız.Gecemizi onurlandırdınız. Gecemizi onurlandıran siz değerli misafirlerimizi, salonumuzu doldurmak lutfunda bulunan sanatsever Hendek halkımızı, basınımızın güzide temsilcilerini şahsım ve saz ve koro heyeti arkadaşlarım adına hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor hoş geldiniz sefalar getirdiniz” diyerek selamlama konuşması yaptı.

 

 

  Solo şarkılarla başlayan programda  solistlerin seslendirdiği şarkılara eşlik eden müzikseverler  gönüllerinde bir gece geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.  Progmanın ikinci yarısında  eşleri ile tango yapan zafer Konuk salondan büyük alkış aldı. Gece başladığı güzellikle son buldu.

 

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?
SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?
GAZİANTEP’E HENDEK DAMGASI
GAZİANTEP’E HENDEK DAMGASI