bizimhendek.com
Advert
Advert

KARADENİZDE BOĞULAN GENÇLER TOPRAĞA VERİLDİ

18 Eylül 2012 Salı günü üç kafadar arkadaş olarak Karasu sahil kasabasına denize girmek için gelen

KARADENİZDE BOĞULAN GENÇLER TOPRAĞA VERİLDİ
KARADENİZDE BOĞULAN GENÇLER TOPRAĞA VERİLDİ
Bu içerik 3852 kez okundu.

18 Eylül 2012 Salı günü üç kafadar arkadaş olarak Karasu sahil kasabasına  denize girmek için gelen ancak aşırı dalgalı denize girmek sureti ile Karadenizin engin dalgalarına teslim olan iki gencin  Onur Ay ve Semih Uygun’un  cenaze töreni ilçemiz yeni camide yapıldı.

Cenazeye Sakarya milletvekili H.Ali Çelik, Sakarya Büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek belediye başkanı Ali İnci, Sakarya Ak parti yönetim kurulu üyesi Şenay Sakal, Hendek Ak parti ilçe başkanı A.Kemal Sofu  ile birlikte siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü başkanları,kanaat önderleri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Karasu’da boğularak hayatını kaybeden iki gençten biri olan Semih Uygun Çarşamba günü  12.30 öğlen saatlerinde diğer genç Onur Ay ise Perşembe sabaha karşı saat 06.20 sularında bulunmuş ve her iki gencin cenazeleri otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli tıp kurumuna gönderilmişlerdi.

Dün akşam saat 21.30 sularında  cenazeler ikamet ettikleri evlerine getirildiler. Her iki gencin cenazesi ilçemiz Yeni camide öğlen namazına müteakip ilçe müftüsü  Ekrem Saylam tarafından kılınan cenaze namazlarının ardından ilçemiz aile kabristanlığına defnedildiler. Cenaze namazı öncesi cemaate konuşma yapan ilçe müftüsü Ekrem Saylam iki çeşit şehitlik mertebesi olduğunu belirterek; “ birinci şehitlik mertebesi bilinen şehitlerimizdir ikincisi ise ateşte yananlar ve suda boğulanlar zimmen şehittirler” diyerek hayatlarını karadenizin yalçın dalgalarında kaybeden iki gencin zimmen şehit olduğunu vurguladı. Müftü Saylam, “Allah bizleri ve yakınlarını şehitlerimizin şefaatine nail eylesin” diyerek helallik alınmasının ardından cenaze namazlarını kıldırdı. AHMET ÇİLECİ/BİZİMHENDEK.COM

Hayatlarının baharında can veren iki gencin yakın arkadaşları ebedi aleme intikal eden arkadaşlarını son yolculuklarında da yalnız bırakmadılar ve cami avlusunda enteresan görüntüler oluşturdular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?
SÜT VERİMİ NASIL ARTIRILIR?
GAZİANTEP’E HENDEK DAMGASI
GAZİANTEP’E HENDEK DAMGASI