bizimhendek.com
Advert

SAKARYA GELECEK PARTİSİNDEN DIŞ POLİTİKA YORUMU

Gelecek Partisi Sakarya’da basının karşısına çıktı.

SAKARYA GELECEK PARTİSİNDEN DIŞ POLİTİKA YORUMU
SAKARYA GELECEK PARTİSİNDEN DIŞ POLİTİKA YORUMU admin
Bu içerik 1467 kez okundu.

FİLİSTİN VE KUDÜS BİZİM KUTSALIMIZDIR

Gelecek parti dış ilişkiler başkanı Ümit Yardım Suriye İblid’de meydana gelen olayda şehadet şerbetini içen şhitlerimize rahmet dileyerek başladığı konuşmasında,   “  dış politikamız son derece hareketli. Bugüne baktığımızda Doğu Türkistan, İblid,Libya,Cenevre toplantısına kadar  bir çok konu dış politika gündemimizde var. “diyerek ABD’nin İsrail ile birlikte hazırladıkları plan üzerine partisinin görüşlerini basın mensuplarıyla paylaştı. Filistin ve Kudüs  herkes için, bütün insanlık için çok önemli anlam ifade ediyor. Onlarca güvenlik kurulu kararları olmasına rağmen Filistin’nin kanayan yarası hala kanamaya devam ediyor. Şunu herkes iyi bilsinki Filistin ve Kudüs bizim kutsalımızdır.”dedi.

PLAN DEĞİL VİZYON BELGESİ

Yardım; “Bugün itibarıyle Orta Doğu gerginliğin ve çatışmaların olduğu bir bölge. Bölge aktörlerinin ilişkileri tarihimizin en kritik sürecini yaşıyor. Bu vizyon belgesinin bu dönemde gündeme getirilmiş olması tamamen bir zamanla meselesi olduğunu gösteriyor. Bunun kurbanı başta Filistin olmak üzere hepimiziz. Bu plana göre “İsrail günün birinde tüm Akdeniz’e hakim olacaktır “sözleri dönemin (1980) başbakanı tarafından dillendirilmişti.

BU PLAN BARIŞI DEĞİL SAVAŞI KÖRÜKLÜYOR

Bu nedenle bunu bir plan olarak değil bir vizyon belgesi olarak tanımlıyoruz” diyerek kendilerinin  daha bu plan açıklamadan tepkilerini verdiklerini söyledi.

Yardım; “ABD ve İsrail’in ortaklaşa hazırladıkları bu plan bölgede barışa değil bilakis savaş tohumlarını yeşertmeye yöneliktir “dedi.  Yardım, konuşmasının ardından basın mensuplarından gelen soruları yanıtlaması ile basın toplantısı sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!