Güncel
Giriş Tarihi : 10-01-2020 11:44   Güncelleme : 10-01-2020 16:34

Yol arkadaşlığı…

Evet Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu özüne döndü. Haberi ilk olarak gündeme taşıdığımızda burun kıvıranlar oldu, bıyık altından gülenler oldu, bu haber elinde patlar diyenler oldu, gülüp geçtik…

Yol arkadaşlığı…

Bilmeden ahkam kesmek, bekara karı boşamak kolay!!!

Babaoğlu’nu eleştirmek için öncelikle Babaoğlu’nun  sadece ne şartlarda bu makam geldiğini iyi irdelemek  yetmez, seçimlerden bu güne geçen 9 aylık periyodda neler yaşandığını da iyi irdelemek,bilmek gerekir.

Bu tarz ifadeler hoş değil

Yüzeysel olarak sadece siyaseten tribüne oynamak, bürokratik dil yerine sokak ağzı lafzıyla konuşmak,eleştirmek itibarsızlaştırmaya yönelik ifadeler hiç de hoş değil.

Her şey doğal olarak kamuoyunun gözü önünde cereyan etmemekte bazı konular hassasiyeti sebebi ile kapalı kapılar ardından konuşulup şekillenmektedir.  Yani bir lokanta misali düşünecek olursak  yemek mutfakta hazırlanmakta sonra da müşteriye servis edilmekte. O nedenle kişiyi eleştirirken  sivri cümleler kurmak, karşınızdakini itibarsızlaştırmaz ama yarın söyleyeni n yüzünü kızartır.

Parti başkanlarının saf değiştirdiği günümüzde

Bazı yazarların bilerek ya da bilmeyerek böylesi bir geçiş olayını seçmene saygısızlık olarak görme babında yazılar yazdıklarına şahit oluyoruz. Hatta daha da ileriye gidip seçmenden icazet almalarının daha doğru olacağı yönünde öngörüde bulunuyorlar. Yakın zaman önce parti başkanlarının kimseye sormaksızın  (kendilerini kutsal davanın ferdi olarak görmeleri nin bir hevesten öteye gitmediğini) sözde davalarını öksüz bırakarak parti değiştirdiklerine şahit olduk. Yine aynı davanın yolcusu olduğunu iddia eden bazılarının parti kurduklarına da…

Nasıl ki insanlar yaşadıkça fiziksel değişime uğruyorlar, değişen dünya koşulları, şartlar değişkenlik gösteriyor  gelecek şekilleniyorsa bireylerin de fikirlerinde değişiklik olmasını kabullenmeliyiz. Her şeye rağmen karşımızdakini yine de eleştirmek istiyorsak kırıcı olmamaya gayret göstermeliyiz.

Zor oyunu bozar

Dokuz aylık süreçde neler yaşandı? Kenarından köşesinden edinebildiğimiz bilgilere göre belediye kurumunda  komisyonlar oluşmakta, bu komisyonlara üye bulundurma  meclisdeki üye sayısı ile şekillenmekte. Böyle olunca iktidar koltuğunda bulunan partinin meclis çoğunluğunun bulunmamamsı nedeni ile komisyonlarda üye bulunduramamakta. Başkanın getirdiği öneri fikri ayrılıklara dayalı olarak kabul edilmemekte. Borçlanma ister  RED, satış yetkisi ister RED… Bu duruma daha ne kadar dayanabileceksin???

Kısır çekişmeler sadece enerjinizi bitirir…

İlçe halkına dokunmak, güleryüzle kucaklamak, önyargısız her bireye eşit muamele göstermek bir yere kadar evet ancak ilçe halkı yerel yönetimin başında olan yöneticiden hizmet beklemektedir. Liyakatli birini göreve getirisin , vayyy adamını aldı! İşinde sebat göstermeyen, o işle ilgili bir vasfı olmayan ve işinden kaytaranı işten çıkartırsın vayyy… Eldeki parasal imkanlar nispetinde  adımını atmaya kalkarsın hizmetlerde aksama var yaygarası, büyükşehirin katkılarıyla asfalt dökersin bu işlemde büyükşehir beleidye başkanına teşekkür edersin ama yetmez… Karşı cevap olarak bu hizmeti Hendek Belediyesi değil Büyükşehir Belediyesi yapıyor yaygarasını kopartırsın… Bu da yetmez eline metre alıp asfaltı ölçmeye kalakrsın!!! Bu kısır siyaset anlayışından ne yazık ki kaybeden ilçe olmaktadır ama bunu gözardı edenler kendilerini siyaset yaptıklarını sanır.

Dönün bu yanlıştan!!!

AKP Siyasetçi, bir kere siyasetin halka hizmet aracı olduğunun unutulmaması dileğiyle  Belediye meclisi gurup sözcüsü Hamit İsmailoğlu’nun çizdiği yol haritasını bir kez daha okumak size ve Hendek’e çok şeyler katacaktır…

 

HAMİT İSMAİLOĞLU'NUN MECLİS KONUŞMASI:

BİZ ÇARŞI DEĞİLİZ HER ŞEYE KARŞI DEĞİLİZ

AKP gurup sözcüsü Hamit İsmailoğlu meclisteki birliktelikle ilgili olarak kamuoyunun bilmesi adına açıklamada bulundu. İsmailoğlu; “Biz çarşı değiliz, her şeye karşı değiliz” dedi.

İsmailoğlu açıklamasında; “ toplumumuzda şöyle bir algı var. Meclisteki muhalefet iktidarın her dediğine hayır demesi yönünde beklenti içerisnde. Bizim gurubumuzun içinde de biz bu milletin çıkarına ve kamunun zararına olmayan her gündem maddesine geçerli, ( EVET)  oyu veriyoruz. Çünkü bizi buraya seçerek gönderen vatandaşlarımız  bu memlekette iyi şeyler yapılması için seçmişler. Ben ve arkadaşlarım üzerimize düşen görevi layıkıyla yaptığımıza inanıyoruz. “ diyen İsmailoğlu bir futbol takımından örnek vererek devam ettirdiği konuşmasında; “  bu düşünce  takımın antremanını izlemeden çıkan kadroyu eleştirmeye benziyor. Biz her maddeyi gurupta tartışıyoruz. Milletin ve Hendek’in yararına olduğuna kanaat getirdiğimiz her şeye EVET veriyoruz. Bu böyle de olacak. Biz her şeye muhalefet edin anlayışa sahip değiliz.  Biz çarşı gibi herşeye karşı değiliz”

NELER SÖYLENDİ?
@
SERCAN BAŞKAN 3 ay önce
Böyle olunca iktidar koltuğunda bulunan partinin meclis çoğunluğunun bulunmamamsı nedeni ile komisyonlarda üye bulunduramamakta. Başkanın getirdiği öneri fikri ayrılıklara dayalı olarak kabul edilmemekte. Borçlanma ister RED, satış yetkisi ister RED… Bu duruma daha ne kadar dayanabileceksin??? diye yazmışsınız. O zaman Hendek e hizmet nerede kaldı? Bunun adı düpedüz PARTİZANLIK .senden olursa evet senden olmaz ise HAYIR. Ondan sona bunun adı da CUMHUR olacak. Hadi olasun bakalım.
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
TURANLARDA YANGIN
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
gazete 530
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA