Güncel
Giriş Tarihi : 01-12-2019 17:21   Güncelleme : 03-12-2019 18:14

AYKIRI ÖĞRETMENLER! İŞ BAŞINDA

Tek bir noktadan servis edilen haber üç-dört ayrı sitede aynı anda aynı başlık ve sürmanşetlerle çıkıyorsa operasyonu kimin ya da kimlerin yaptığı kendiliğinden ortaya çıkıyor. Haberinizden de anlaşılacağı üzere sizler zaten suçluyu ilan etmişsiniz. İyi polis -kötü polis senaryosuna göre sadece kendinize şahit arıyorsunuz… Kişilerin arasını bozmakta oldukça mahir olanlar bu kez kurumları karşı karşıya getirmekten imtina etmiyorlar…

AYKIRI ÖĞRETMENLER! İŞ BAŞINDA

 VARSA DA BİR İLETİŞİM EKSİKLİĞİNİ OPERASYONA BAĞLAMAKDA NEYİN NESİ?

  “Her yiğidin yoğurt yiyişi farlıdır” demiş atalarımız boşuna mı? Tabiki değil. Siz her yiğidin yoğurt yemesini aynı görüyorsanız görmeye devam edin bizim için mahsuru yok!!!  Amma kişilerden sonra şimdi de kurumları birbirine takmaya , kavga etmeye zorlamanız affedilemez… Efendim önceden veriliyormuş, önceden seferberlik ilan ediliyormuş, mış mış mış… Yok efendim yer ve zaman farklı bildirilmiş!!! Yok Milli Eğitim'den Belediyeye operasyon çekilmiş!!!

GÖZÜNÜZÜ AÇIN VE İYİ OKUYUN

(Hendek Belediye basın müdürlüğünden servis edilen öğretmenler günü  etkinlik haberi.)

ÖĞRETMENLERE YEMEK

Öğretmenler günü kutlamaları kapsamında 25 Kasım Pazartesi günü saat 10.00’da Hendek Ticaret Merkezinde program gerçekleştirilecek.  Başkan Babaoğlu ise aynı gün saat 19.00’da HGM Armoni Düğün Salonunda Öğretmenler onuruna yemek verecek.

HABERİ KİM SERVİS ETTİ, KİM REVİZE ETTİ?

Bir kere bu haber Hendek Belediyesi basını tarafından servis edildi.Servis edilen haberde aders HGM olduğu ve saatinde 19.00 olduğu belirtilmişti. Sonra ne oldu?  Haber revize edildi yer ve zaman değişti…

Kim değiştirdi?

Yer niçin değişti?

Zaman neden öne çekildi?

Neyin eksik bilgisi?

Gün belli, yer belli zaman belli…

Bunların cevabı Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde değil,  bilakis haberi bizlere servis eden akabinden gönderdiği haberi revize edenlere sorun… Başkalarının arkasına sığınarak poliyannacılık oynamayın…

İZİNSİZ BİLGİ PAYLAŞIMI SUÇTUR

Kurum ve kuruluşlar kendi bünyelerinde bulundurdukları kişiye özel bilgileri diğer kurum,kuruluş ya da kişilerle paylaşma mecburiyeti yok. Kaldı ki bilmiyorsanız öğrenin. Kişinin özel bilgiler konusunda bilgisi ve oluru olmadan  yapılacak olan paylaşım, (Kişisel Verilerin Korunması Kanununa) göre suç teşkil eder. Şimdi anladınız mı kurumun  bilgi paylaşımında bulunmama nedenini???

NEMALANMAK İSTEYENLER HADİ BAŞKA KAPIYA

Milli Eğitim Kurumunun ilçe Belediyesi ile kavga dalaş içerisine girmesinin kime ne faydası var? Kaldı ki Hendek Belediyesinin eğitim kurumlarına bila bedelsiz hizmetlerinin olduğu günümüzde…Ama  yine de hiç kimseye diyemeyiz.

Görülüyor ki bu tür kavgalardan nemalanmak amacını güden içten pazarlıklı, menfaatperestlerin  olduğu günümüzde çıkarılmak istenen kargaşadan mefaat sağlayacak olanların bulunabileceği akıldan uzak tutulmamalı.

MİLLİ EĞİTİMİN İTA AMİRİ MİSİNİZ?

Eğer her şeye rağmen okul müdürleri görevlerini savsaklamışlarsa bunu soruşturacak cezalandıracak olan bahse konu olan kurum yöneticileridir. Unutmayın ki sizler o yetkililerin ita amirleri değilsiniz. Milli Eğitim Kurumunu siyasete karıştırmak, muhtemelen bilgi paylaşımından kaynaklanan bir durumu fırsat bilip iki güzide kurumu karşı karşıya getirmeye matuf girişim hele hele bunu bir ( OPERASYON) olarak nitelendirmek… Allah aşkına siz kime hizmet ediyorsunuz? Diye sorarlar.

OPERASYON YAPILIYOR İSE ETRAFINDAN DOLAŞMAYIN SOMUT DELİLLERİ DE ORTAYA KOYUN…

   Haber sitelerinizde kendi paylaştığınız fotoğraflara bakacak olursan  salon hınca hınç dolu. Şunuda belirteyim ki öğretmenler onuruna verilen yemeğin yapıldığı salon zaten 400-450 kişilik bir salon. Katılımında bu sayıya denk gelmesi güzel bir olay. Daha fazla bir katılım olsaydı yaşanabilecekleri düşünebiliyor musunuz?

   Kırgın ayrılmalar, küskünlükler vs. İyi niyetle yapılan bir etkinlik üzücü durumlara vesile olabilir gece tatsız sonlanabilirdi.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YANDAŞ BASIN HABERLERİ…

HENDEK GÜNDEM

Etkinlik Sabotemi Edildi

Milli Eğitim ile Okul Müdürlerinin yemek daveti ile ilgili tavrı Eğitim camiasını ikiye böldü.

 

Öğretmenler günü yemeğinde Belediyenin etkinliği ile ilgili taraflı davrandığı söylentileri Hendek’te kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde Öğretmenlere verilen yemeğin ardından yaşananlar tartışmaları beraberinde getirdi.

Öğretmenler günü yemeği programında Milli Eğitim ile iş birliği yapılmasına rağmen Milli Eğitimin güncel Öğretmen listesini paylaşmak istememesi, Öğretmenlere etkinlik ile ilgili mesaj atmaması ve geçmişte yemeğe katılım için seferberlik ilan edenlerin kasıtlı bir şekilde Belediye etkinliğine davet noktasında yanlış ve eksik bilgi verilerek yemeğin yapılacağı yer ve tarihin kasıtlı olarak yanlış duyurulduğu konuşuluyor.

Operasyon mu yapılıyor

Akıllara Öğretmenler ile Belediye karşı karşıya mı getirtilmek isteniyor sorusu gelirken herkesin merak ettiği konu birçok Okul Müdürünün Milli Eğitimden gelen bu bilgilendirmeyi Öğretmenlere neden aktarmadığı ve Müdürlerin böyle önemli bir günde keyfi davranmasının altında yatan nedenin ne olduğu?

Etkinlik sabote mi edildi?

İlçe Milli Eğitim birçok Kurum, Siyasetçi ve Belediye ile daha önce paylaştığı numaraları/bilgileri bu kez neden paylaşmadı?

İlçe Milli Eğitim kanadından biz herkese haber verdik dense de yemeğe davet etmeyen Okulların Müdürleriyle ilgili bir işlem yapılacak mı?

Belediyenin bu yemek organizasyonuna karşı Siyasi bir hamle var mı yok mu?

Yadırgandı

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun her Okula ve İdarecilerine karşı hangi Siyasi görüşten olursa olsun ayırmaksızın hizmet etmesine rağmen Milli Eğitim ve bazı Okul Müdürlerinin bu tavrı herkes tarafından yadırgandı.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HABER HENDEK

Öğretmenler Günü Davetini Müdürleri mi Sabote Etti?

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere verilen yemeğin ardından yaşananlar tartışmaları beraberinde getirirken, milli eğitim ile okul müdürlerinin bu yemeğe davetle(!) ilgili tavrı eğitim camiasını ikiye böldü.

 

Yemeğe Hendekli tüm öğretmenlerin ve emekli öğretmenlerin davet edildiği söylenirken, bazı emekli öğretmen ve öğretmenlerin,  “Bize bu etkinlikle ilgili davet gelmedi” siteminde bulunması dikkat çekti.

Başkan Babaoğlu’nun verdiği yemeğe yüzlerce öğretmen ailesiyle birlikte katılırken Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan Ankara’da olması nedeni ile programa katılmamış, Şube Müdürü Bedir Bayram programa katılmıştı.

Hendek Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre yemek daveti ile ilgili haber yapılıp, belediyeye ait sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapıldığı belirtildi. Ayrıca öğretmenlere yönelik SMS atılıp, belediye hoparlöründen anons yapılarak öğretmenlerin organizasyona davet edildiği bildirildi.

Eğitim camiasından alınan bilgilere göre de; Belediyenin bu yemeğiyle ilgili müdürlere Whatsapp'tan müdürler grubunda bilgi verdiği, okul müdürlerinin ise öğretmenleri davet noktasında keyfi davrandığı iddia edildi.

 Acaba neden böyle oldu diye sorulurken Milli Eğitimin mi, yoksa Müdürlerin mi bu yıl öğretmenler yemeğinde belediyenin etkinliği ile ilgili taraflı davrandığı söylentileri Hendek’te kulaktan kulağa yayıldı.

Öğretmenleri ilgilendiren ve Hendek Kaymakamının katıldığı bu yemekle ilgili Milli Eğitimin işbirliğinde yapılmasına rağmen, aksaklığın nedeni araştırılıyor. Ayrıca milli eğitimin güncel öğretmen telefon listesini de paylaşmak istemediği hadi paylaşılmadı kendilerinin niye öğretmenlere mesaj atmadığı konuşuluyor.

Geçmişte yemeğe katılım için seferberlik ilan edenlerin kasıtlı bir şekilde belediyeye davet noktasında yanlış ve eksik bilgi verdiği yemeğin yapılacağı yerin ve tarihin kasıtlı olarak yanlış duyulduğu konuşuluyor.

Akıllara ise acaba belediye ile öğretmenleri karşı karşıya getirmek için operasyon mu yapılıyor sorusu geldi.

Şimdi herkesin merak ettiği şu. 

Bir çok okul müdürü milli eğitimden gelen bu bilgilendirmeyi öğretmenlere neden aktarmadığı ve Müdürlerin böyle önemli bir günde keyfi davranmasının altında yatan neden ne?

İlçe Milli Eğitim Bir çok kurumla, siyasetçilerle, belediye ile daha önce paylaştığı numaraları/bilgileri bu kez neden paylaşmadı? Çünkü biz biliyoruz ki özellikle seçim zamanlarında AKP mitinglerine ve etkinliklerine mesaj yoluyla tüm öğretmenlerimiz davet ediliyordu.

İlçe Milli eğitim kanadından biz herkese haber verdik dense de yemeğe davet etmeyen okulların müdürleriyle ilgili bir işlem yapılacak mı?

Belediyenin bu yemek organizasyonuna karşı siyasi bir hamle var mı yok mu?

Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu her okula ve idarecilere karşı hangi siyasi görüşten olursa olsun ayırmaksızın hizmet etmesine rağmen Milli Eğitimin ve bazı okul müdürlerinin bu tavrı herkes tarafından yadırgandı.

 

 

 

 

HENDEK GERÇEK HABER

Öğretmenler Günü Davetini Müdürleri mi Sabote Etti?

 

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere verilen yemeğin ardından yaşananlar tartışmaları beraberinde getirirken, milli eğitim ile okul müdürlerinin bu yemeğe davetle(!) ilgili tavrı eğitim camiasını ikiye böldü.

 

Yemeğe Hendekli tüm öğretmenlerin ve emekli öğretmenlerin davet edildiği söylenirken, bazı emekli öğretmen ve öğretmenlerin,  “Bize bu etkinlikle ilgili davet gelmedi” siteminde bulunması dikkat çekti.

Başkan Babaoğlu’nun verdiği yemeğe yüzlerce öğretmen ailesiyle birlikte katılırken Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan Ankara’da olması nedeni ile programa katılmamış, Şube Müdürü Bedir Bayram programa katılmıştı.

Hendek Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre yemek daveti ile ilgili haber yapılıp, belediyeye ait sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapıldığı belirtildi. Ayrıca öğretmenlere yönelik SMS atılıp, belediye hoparlöründen anons yapılarak öğretmenlerin organizasyona davet edildiği bildirildi.

Eğitim camiasından alınan bilgilere göre de; Belediyenin bu yemeğiyle ilgili müdürlere Whatsapp'tan müdürler grubunda bilgi verdiği, okul müdürlerinin ise öğretmenleri davet noktasında keyfi davrandığı iddia edildi.

 Acaba neden böyle oldu diye sorulurken Milli Eğitimin mi, yoksa Müdürlerin mi bu yıl öğretmenler yemeğinde belediyenin etkinliği ile ilgili taraflı davrandığı söylentileri Hendek’te kulaktan kulağa yayıldı.

Öğretmenleri ilgilendiren ve Hendek Kaymakamının katıldığı bu yemekle ilgili Milli Eğitimin işbirliğinde yapılmasına rağmen, aksaklığın nedeni araştırılıyor. Ayrıca milli eğitimin güncel öğretmen telefon listesini de paylaşmak istemediği hadi paylaşılmadı kendilerinin niye öğretmenlere mesaj atmadığı konuşuluyor.

Geçmişte yemeğe katılım için seferberlik ilan edenlerin kasıtlı bir şekilde belediyeye davet noktasında yanlış ve eksik bilgi verdiği yemeğin yapılacağı yerin ve tarihin kasıtlı olarak yanlış duyulduğu konuşuluyor.

Akıllara ise acaba belediye ile öğretmenleri karşı karşıya getirmek için operasyon mu yapılıyor sorusu geldi.

Şimdi herkesin merak ettiği şu. 

Bir çok okul müdürü milli eğitimden gelen bu bilgilendirmeyi öğretmenlere neden aktarmadığı ve Müdürlerin böyle önemli bir günde keyfi davranmasının altında yatan neden ne?

İlçe Milli Eğitim Bir çok kurumla, siyasetçilerle, belediye ile daha önce paylaştığı numaraları/bilgileri bu kez neden paylaşmadı? Çünkü biz biliyoruz ki özellikle seçim zamanlarında AKP mitinglerine ve etkinliklerine mesaj yoluyla tüm öğretmenlerimiz davet ediliyordu.

İlçe Milli eğitim kanadından biz herkese haber verdik dense de yemeğe davet etmeyen okulların müdürleriyle ilgili bir işlem yapılacak mı?

Belediyenin bu yemek organizasyonuna karşı siyasi bir hamle var mı yok mu?

Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu her okula ve idarecilere karşı hangi siyasi görüşten olursa olsun ayırmaksızın hizmet etmesine rağmen Milli Eğitimin ve bazı okul müdürlerinin bu tavrı herkes tarafından yadırgandı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
TURANLARDA YANGIN
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
gazete 530
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA