bizimhendek.com
Advert
Advert

Nakliye sektörü tek yumruk!

Ortak karar: “ Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için” İlçemiz genelinde sanayinin yükünü çeken nakliyat firma başkanları, HENTIR toplantı salonunda bağlı bulundukları Sakarya Doğu Marmara üst Bürliği Başkanı Ali Dayıoğlu başkanlığında toplandı.

Nakliye sektörü tek yumruk!
Nakliye sektörü tek yumruk! admin
Bu içerik 1721 kez okundu.

SORUMLULUK TAŞIDIĞIMIZIN FARKINDAYIZ

Çok önemli kararların alındığı toplantıda her kooperatif başkanı ülkenin ekonomisi ve kendilerine yansımaları açık açık masaya yatırdılar, nasıl hareket etmeleri konusunda önerilerini sıraladılar. 2019 yılının sonlanması nedeniyle sanayi tesislerinin  ürünlerini çeken nakliyat firması başkanları üyelerinin haklarını savunmak adına çok önemli misyon yüklendiklerini ve sorumluluk taşıdıkları noktasına birleştiler.

NAKLİYECİ ESNAFI CAN ÇEKİŞİYOR

Nakliyeci esnafının ekonomik anlamda çok zorda olduğunun konuşulduğu toplantıda, mevcut navlun fiyatlarının maliyetleri karşılamadığı buna dayalı olarak da nakliye esnafının yaşam mücadelesinde olduğunu dillendirdiler. Toplantıda hazır bulunan tüm kooperatif başkanları bir başka tehlikeye de dikkat çekerek; “ sektöre yeni giren esnaf yok” fikri nakliyat sektöründeki sıkıntıyı özetler niteliğindeydi.

KAVGA BEKLEYEN AVUCUNU YALASIN

 2.OSB ile birlikte amiral gemi olarak adlandırabileceğimiz sanayi tesislerine sahip  olan Hendek’de,  bu tesislerin nakliyat işlerini yapan çok sayıda kooperatif  başkanı dışarıdan Hendek ilçesine girmek için mücadele eden lojistik firmaların varlığından haberdar olduklarını, önceki yıllarda kooperatifler arası rekabet dolayısı ile birbirlerine zarar verdiklerini belirterek;

“bundan böyle bizlerin kavga etmesini bekleyenler avuçlarını yalasınlar. Kooperatifler  olarak birlik ve beraberliği üst düzeyde yaşayıp yaşatarak ekmeğimizin mücadelesi içerisinde olacağız. Birimiz hepimiz,hepimiz birimiz” anlayışı yeni yılda yol hatitamız olacak” dediler. Toplantıda, lojistik firmaların kooperatifleri saf dışı bırakmak adına ayak oyunlarına girdiklerine dikkat çekileren bu konuda uyanık olunması istendi.

NAKLİYECİ ESNAFI ÇÖZÜM YOLUNU GÖSTERDİ:  'TON/KM UYGULAMASI YÜRÜRLÜĞE GİRMELİ'

Nakliye sektörü temsilcisi kooperatif başkanları nakliye sektöründeki durumun düzelmesi için devlet büyüklerine büyük görev düştüğü ifade edilerek; “ Kamyoncu-Tırcı esnafı ile bölge sanayicisinin haksız rtekabet ile baş edebilmesinin tek yolu tüm Türkiye genelinde  ekonomik göstergeler eşliğinde TON/KM taban fiyat uygulamasının başlatılmasından geçer” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babaoğlu sözünü tuttu!
Babaoğlu sözünü tuttu!
Otomobil dere yatağına uçtu
Otomobil dere yatağına uçtu