bizimhendek.com
Advert
Advert

EKREM HOCA KABRİ BAŞINDA ANILDI

17 Şubat 2008 de kalp krizine yenik düşen merhum hocamız Ekrem Güler, vefatının 11.ci yılında kabri başında dualarla anıldı

EKREM HOCA KABRİ BAŞINDA ANILDI
EKREM HOCA KABRİ BAŞINDA ANILDI admin
Bu içerik 790 kez okundu.

ANMA TÖRENİNE YOĞUN KATILIM

Hendek Aile Kabristanlığında meftun bulunan Ekrem Güler hocamızın ahirete darı bela etmesinin 11.ci yılı münasebeti ile kabri başında okuma ve anma töreni düzenlendi. Mehum hocamızı anma töreninde Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek AK Parti kurucu ilçe başkanı Şenay Sakal,  Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Demirel,  BBP ve MHP Hendek Belediye Meclisi bazı üyeler,esnaflar ,meslektaşları , mesai arkadaşları olmak üzere sevenleri ile birlikte çocukları ve torunları katıldılar.

DUALARLA ANILDI

Kadir Bilgiç hocamızın Yasin-i Şerif ile başlayan duası törene katılan hoca efendilerin dularıyla son buldu. Bilgiç hoca  merhum Güler hocanın 28 Şubat sürecinde başaörtüden asla geri adım atmadığını, değişik bölgelerdeki İmam Hatip Liselerinden zorla başları açılan kız öğrencileri ilçemiz İmam Hatip Lisesine kaydını yaparak okumalarını sağlayarak büyük bir görev icra etti ve bizlere örnek oldu" dedi.

 Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü  İsmail Alçorba, okumaların ardından merhum Ekrem hoca ile geçmişte yaşadığı anılardan ( ANİ ÖLÜM)  bazılarını anlatarak yad ettiler kendisinin de ani bir ölüm ile bu dünyadan ayrıldığını, merhum hoca Güler'in çoğalan ani ölümlerin kıyamet alametleri  olduğunu söylediğini ifade etti.  Törende söz alan Şenay  Sakal bir öneri sundu. Sakal’ın önerisi kabul gördü.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL DEĞERLİ HOCAMIZI SEMPOZYUMLA ANALIM

Sakal;  merhum hocamız Ekrem Güler’in vefatının 11. Ci yılı münasebeti ile burada toplanmamıza vesile olan hocamıza bir kez daha Allah’tan rahmet dilediğini ifade eden Sakal; “  inşallah önümüzdeki 12.ci yıl dönümünü ilçe merkezinde daha farklı bir şekilde bir sempozyum ile analım” önerisi törene katılanlar tarafından kabul gördü.

ALLAH NUR İÇİNDE YATIRSIN

Törene katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da kendisine verilen mikrofondan; “ işin sahipleri gerekeni konuştu. Bize merhumu Allah nur içinde yatırsın demek , yaskınlarına baş sağlığı ve sabır dilemek düşüyor. Değerli büyüğümüzü anma mersimine katılan Henderk Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum. İnşallah nasip olur önümüdeki yıl da tekrar anarız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babaoğlu sözünü tuttu!
Babaoğlu sözünü tuttu!
Otomobil dere yatağına uçtu
Otomobil dere yatağına uçtu