bizimhendek.com
Advert

NİTELİKLİ OKUL SORUNUNU SERDAR BAYKAL SAHİPLENDİ

MUHTARLARDAN DESTEK… KONUYA KAYITSIZ KALAMADIK KALMADIK Hendek Tüm Muhtarlar derneği başkanı Emin Kula beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve bir gurup muhtar eşliğinde Hendek AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret etti.

NİTELİKLİ OKUL SORUNUNU SERDAR  BAYKAL SAHİPLENDİ
NİTELİKLİ OKUL SORUNUNU SERDAR  BAYKAL SAHİPLENDİ admin
Bu içerik 573 kez okundu.

Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, İlçe başkanı Hasan Serdar Baykal’a; “  ilçede gündem olan Fen Lisesi ve Nitelikli Lise kurulması yönünde ilçe halkının beklentisine  biz muhtarlar olarak kayıtsız kalamazdık,kalmadık. Her türlü dahili çalışmaların destekçisi olur yanında bulunuruz. İlçemizde bu nitelikte okullara ihtiyaç var. İnşallah bu çorbada biz muhtarlarında katkısı olur bundan onur duyarız. “ dedi.

NASIL HAREKET ETMEK GEREKİYORSA BİZ VARIZ

Muhtar Kula; “Hendek’e hizmet noktasında iktidarı,muhalefeti olmaz. Her kim ilçemize bir çivi çakan ve çakmak için gönül veren herkes ile birlikte ne yapılması gerekiyorsa , nasıl hareket edilmesi gerekiyorsa o noktada her türlü istişare her türlü desteğimizi veriyoruz. Herkesinde bu girişime destek vermesini bekliyor vereceklerini düşünüyorum” diyerek projeye destek verdiklerini açıkladı.  

KAMUOYUNUN OLUŞMASI İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRACAK

Hendek AK Parti ilçe teşkilat binasında toplantı odasında gerçekleşen görüşmede Hendek AK Parti ilçe başkanı Baykal toplantıda hazır bulunan muhtarlardan gelen görüş ve önerileri almasının ardından konuyla ilgili açıklamada bulundu: Baykal; “ konuyla ilgili ön araştırma yaptık. Böyle bir konuda kamuoyunun oluşması,  çok güzel. Oluşan bu konsensuz bu işi takip etmek, istemek noktasında önümüzü açıyor, işimizi kolaylaştırıyor.”diyen Baykal, ilçede bu tür okulun olmamasından dolayı ilçe dışına gittiğini bizzat kendisinin yaşadığını belirtti.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN BU TÜR OKULLARA İHTİYACIMIZ VAR

“Bu tür okulların ilçemizde olmasını çocuklarımız, geleceğimiz” için diyen Baykal; “ Bu okullar Hendek’imizde de olsun. Fen liseside, Sosyal Bilimler Liseside, Güzel Sanatlar Liseside, spora yatkın olan ilçemizde  Spor Liseside  olsun. Hendek bunu fazlasıyla hak eden bir ilçe. “diye konuştu.

TOP BAYKAL’DA. KONUYU HALLEDECEĞİZ İNŞALLAH

İlçemizde okullaşma oranının yüksekliğine dikkat çeken Baykal, öğrenci sayıları az olan okulları birleştirebilir ya da okulun boş katını bu projeye uygun hale getirebiliriz. Bu durumda devletimizin uygulamya koyduğu  tasarruf tedbirleri doğrultusundaki yeni bina yapma zaruretide ortaya çıkmayacaktır. Böylesi bir girişimle bu işi daha kısa yoldan halledip öğrenci almaya başlayabiliriz. Bu konuda il milli eğitim müdürümüzle konuyu görüşeceğiz. Akabinden milletvekillerimize ve genel başkan yardımcımıza konuyu taşıyacağız. Bunu  aktardığımızda bu konuyu halledebileceğimize inanıyorum. İlçede gündem olan bu konu gündemden düşmeyecek.”diyen Baykal, bu konuda üstümüze düşen ne varsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” demesinin ardından toplantıda hazır bulunan heyet hep birlikte  parti binası önünde toplu fotoğraf verilmesi ile toplantı sona erdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kayhan Safak     2019-11-20 Tebrik ederim. Hendek 'li çocukların sesiz çığlıklarının duyulmasına imkan verdiğiniz şahsınızı kutlarım .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!
Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”
Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”