Güncel
Giriş Tarihi : 16-11-2019 15:03   Güncelleme : 20-11-2019 13:58

TÜM MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANLIĞINDAN KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

Hendek Tüm Muhtarlar Derneği başkanı Emin Kula, beraberinde yönetim kurulu üyesi muhtarlar ile birlikte bir restoranda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

TÜM MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANLIĞINDAN KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

Kula, açıklamasında; “  Yakın zaman önce derneğimiz üyelerinden Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli tarafından ilçede bir kısım  basın mensuplarına derneğimizle ilgili açıklamalarda bulunmuş, başta  yönetim kurulumuzu zan altında bırakan iddia ve ithamları üzülerek okumuş bulunuyorum. Hiç  bir bilgi,belgeye dayanmayan sadece iddia,itham ve nifak tohumları ekmeye yönelik bu tavır ne yazıkki bazılarının kaos ortamı yaratmaya ve bu kaos ortamından beslenmeye yönelik tutum ve davranışları  eleştiri olarak kabul  edilemez.

Aldığımız terbiye,gelenek ve görenekler istikametinde bu tür aile için söylemler, aile içerisinde yapılmalı, kol kırılıp yen içinde kalmalı, kişisel konuları, kurumların itibarını zedeleyecek şekilde ifşa edilmemesi gerekir.  Hendek küçücük bir ilçe, herkes herkesi yakınen tanımaktadır.

Buradan hareketle  şahsım ve yönetim kurulumu zan altında bırakan   basına ifade ettiği söylemlerde dile getirdiği, ( muhtarlar derneğine ihanet etti, dernek başkanlığını haketmiyor,  dernek kasasındaki paralar nerede?, dernek başkanlığı meşru değildir, derneğe siyaset bulaştırdı) ifadeleri  hem şahsımı hemde yönetim kurulu üyelerimi  karalamaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik yakışıksız ve saygısız ifadelerdir, kurumum  adına bu söylemleri kendisine iade ediyorum.

Cevap dahi vermeye lüzum görmediğim ifadeler ne yazık ki kamuoyunda infial yaratmış, yanlış, yalan bilgi ve söylemler  kamuoyunda bilgi kirliliğine davetiye çıkartmıştır. Algı oluşturmaya matuf bu tutum ve hareketler  sonrasında derneğimiz içerisinde asla ve kat’a filizlenmeyeceğine gönülden inandığım bu tür beyanlar hiç kimsenin haddi de değildir hakkı da değildir. Bu davranış biçimi muhtarlarımızın ve bağlı bulundukları derneğimizin itibarını zedelemektedir. Oysa suçlanan, itibar zedelenmesine uğrayan  her biri kendi bölgelerinde vatandaşların güvenini kazanmış mümtaz şahsiyetlerdir.  

Yönetici konumunda bulunan her bireyin asla aklından çıkarmayacağı  yazılı olmayan kurallar zümresine uyma zorunluluğu vardır ki, Hendek’imizin bu değerlerini kısaca özetleyecek olursak  ülkemizde bakanlık yapmış, ilçemize hizmet noktasında büyük projelerin altında imzası bulunan sayın Devlet bakanımız  Nevzat Ercan, İlçemizde dört dönem üst üste Hendek Belediye Başkanlığı yapan  sayın Ali İnci, Silahlı kuvvetlerde Jandarma Genel komutanlığı görevini ifa eden sayın Rasim Betir, Emniyet teşkilatında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yaparken hainler tarafından pusuya düşürülerek katledilen Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan,  sayın İrfan Püsküllü, sayın M.Nedim Alkan ve daha isimlerini sayamadığım bir çok mümtaz insan ilçemizin yetiştirdiği ender insanlardandırlar. Sahip çıkmak biz Hendek’lilerin vefa göstergesidir. 

Kamuoyuna aslı astarı olmayan iddia ve ithamlarda bulunmak sureti ile açıklamalarda bulunan İsmet İskefiyeli’nin muhtarlar dernek başkanlığından ayrılmasını ailevi sebeplere dayandırmış olsa da  ne yazık ki  gerçek,  işte yukarıda isimlerini saydığım değerlerimizden Devlet Bakanı Nevzat Ercan abimizin adının verildiği cami isminin değiştirilmesinde oynadığı rolden kaynaklanmaktadır. Yaşananların akabinden kamuoyunun baskısına dayanamayarak bulunduğu görevden istifa ederek kendisine güvenenleri,inananları şahsi ihtiraslarına kurban etmekte bir beis görmemiştir. Bu tür iftira ve iddilar nedeni ile kamuoyunda oluşan bilgi kirlliğini ortadan kaldırmak adına bu açıklama zarureti doğmuştur.

Hülasa derneğimiz hesapları yönetim kuruluna açıklanmış, denetim kurulu üyelerimizce de onaylanmıştır. Kimseye verilemeyecek bir kuruş hesabımız yoktur. Muhtarlarımız üzerinden kirli siyaset yaparak, “ muhtarlar kimi, neyi seçtiğini bilmiyor” söylemi muhtarlarımızı küçük gördüğünün bir ifadesi olup en hafifinden aymazlıktır. Nifak tohumları ekmek sureti ile muhtarlarımız arasında oluşan birlik ve beraberliği kırmaya yönelik, fitne,fesat, haset oluşturacak hal ve davranışı sergileyen  İsmet İskefiyeli’yi  dernek üyelerimizden özür dilemesini ve vakit geçirmeksizin derneğimizden istifa etmeye davet ediyorum. 

SAYGILARIMLA

TÜM HENDEK MUHTARLAR DERNEĞİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU

Dursun Emin Kula,Aslan Taşkın,Kazım Taşkın, Abdullah Serbes,Turgut İzci,Hikmet Çakır,İsmail Buma, Adem Demir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
TURANLARDA YANGIN
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
gazete 530
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA