Siyaset
Giriş Tarihi : 16-11-2019 11:50   Güncelleme : 19-11-2019 09:34

SAPANCA MHP TEŞKİLATINDAN BASIN AÇIKLAMASI

İstisnasız herkes bilmelidir ki Milliyetçi Hareket partisi tamamıyla Sapanca Halkının yanındadır. Partimiz cesaret ve inanmışlıkla Sapanca’nın hak ve çıkarlarının arkasındadır.

SAPANCA MHP TEŞKİLATINDAN BASIN AÇIKLAMASI

KİMSE PARTİMİZİ HEDEF ALMASIN

   Hiç şüphe yok ki muhattapları açısından Milliyetçi Hareket Partisini hedef almak çok tehlikelidir. Türk milliyetçiliğine alerjisi olan, Türk ismine nefret kusan aymazlar ve kendini bilmezler için Milliyetçi Hareket Partisini hedef tahtasına koymak ucube bir siyasi anlayışın tezahürüdür.

SESSİZ KALMAYIZ

Türk milletinin egemenlik ve tarihsel haklarıyla temelden ve bütünüyle çatışan, vatana ve millete alenen karşı tavırda olan bir siyasi anlayışın neferi olan kişilerin geçmişte olduğu gibi şimdi de ilk hedef olarak Milliyetçi Hareket Partisini hedef almaları şaşırtıcı değildir.Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden bu zihniyete sessiz ve seyirci kalmayacaktır.

MHP MİLLİ İRADENİN BİZZAT KENDİSİDİR

Çıkar ittifaklarının,çürük ortaklıkların, çarpık ilişki ve irtibatların siyasi uzantısının sözcülüğünü yapanlar Ülkemizi olduğu gibi Sapanca’mızı da hem zora sokmakta hem de siyasi yozlaşmayı tehlikeli boyutlara taşımaktadır. Sapanca halkı gelişmeleri esef ve endişeyle takip etmektedir.

Gayri Milli anlayışın sahibi malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastlarıyla Sapanca’mızın gelişim ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girmişler ve bunu da salt siyasi çıkarları uğruna, vatandaşımızdaki hassasiyetleri sömürme niyetlerini  açığa çıkararak göstermişlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisinin iradesi Milli İradenin bizzat kendisidir. Siyasi istikballerini  siyasi krizlere ve siyasi kaoslara ikmal eden siyaset anlayışının figüranı olanlar Sapanca Halkının adını ağzına almaya cesaret etmemelidir.

TELEFERİK PROJESİ SAPANCA’NIN GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNACAKTIR

Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca ilçe başkanı Gökhan Alemdar olarak şunu net söylüyorum ki meclis üyelerimle ve teşkilatımla ilçemizdeki teleferik alanında yer alan vatandaşlarımızın talepleriyle  bizzat yakından ilgilendik. Kavgaya kaosa mahal vermeden “akıl, mantık ve hukuk “ çerçevesinde çözüm önerileri getirmeye çalıştık. En başından beri ortak aklın geliştirilmesi için çabaladık. Nitekim ilçe Belediyemizin son meclis toplantısında Milliyetçi Hareket Partili Meclis üyemiz Atilla Eker ilgili durumu açık bir şekilde ortaya koyarak “ teleferik projesinin ilçe turizmine çeşitlilik ve ivme katacak bir proje olduğunu fakat teleferik istasyonunun etrafında yaşayan insanların şikayetlerine de duyarsız kalmamamız “ gerektiği şeklindeki görüş ve beyanlarımızı meclis tutanaklarına geçirmiştir. Şehrin de gündeminde olan konu ile ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi il başkanımız sayın Ahmet Ziya Akar da projenin Sapanca’nın gelişimi ve turizm potansiyeli için gerekli olacağını fakat bu haliyle ihale süreci ve uygulama aşamalarında ciddi eksikliklerin ve hataların olduğunu belirterek Sapanca Belediyesi Başkanı sayın Özcan Özen’in bölge halkıyla birlikte hareket ederek haklı taleplerin dinlemesi ve ortak aklın geliştirmesi gerektiğine vurgu yapmıştır. Başkan Özen de Milliyetçi Hareket Partisinin bu çağrısına kulak vermiş ve gereğini yaparak orada bulunan vatandaşlarımızla bir araya gelerek taleplerine kulak vermiş ve toplumsal huzuru temin etmeye dönük olumlu bir adım atmıştır. Bu hususta beklenen iradenin devam edeceğine ve sayın Özen’in Sapanca halkının haklı menfaatlerine dönük hareket edeceğine inancımız tamdır.

Hal böyle apaçık ortadayken Türkiye’ye verecek bir şeyi olmayan aklı kiralık, siyaseti rehinli bir anlayışın Sapanca’ya da verebilecek bir şeyi yoktur.

MALUM AVUKATI HUKUKA DAVET EDİYORUZ

Bu önemli gündemin beraberinde Milliyetçi Hareket Partisinin ismini kullanarak gündeme oturmak isteyen ve avukatlık sıfatını kullanarak topluma güven telkin etmeye çalışan zatın, ilgili projeyi hukuksal açıdan incelemesini öneriyoruz. İsmini anmaktan bile imtina ettiğim bu zatın provakatif söylemleri bırakmasını, ilgili proje hakkında açılmış olan yargılama süreçlerini takip etmesini salık veriyoruz.Utanarak ifade ediyorum ki malum avukatı hukuka davet ediyoruz. Kendisine Hukuktan vazgeçmemesini eğer hukukun dışındaki alanlarda boy göstermek niyetindeyse de net bir şekilde pozisyonunu belirlemesini, acemisi olduğu siyaset alanında varlık göstermek niyetindeyse öncelikle siyasi etik ve ahlak konularında kendisini geliştirmesini, ürettiği siyasi söylemleriyle toplumu germemeye ve kendisi gibi düşünmeyenleri vatandaşla karşı karşıya getirmeye dönük yıkıcı siyaset dilini terk etmeye davet ediyoruz.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
TURANLARDA YANGIN
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
gazete 530
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA