bizimhendek.com
Advert
Advert

SABAH NAMAZI MEKKE İMAMINCA KILDIRILDI

46 yıl Mekke imamlığı yapan Abdülkadir hoca, Rasimpaşa camisinde Mevlid Kandili sabahı cemaate sabah namazı kıldırdı.

SABAH NAMAZI MEKKE İMAMINCA KILDIRILDI
SABAH NAMAZI MEKKE İMAMINCA KILDIRILDI admin
Bu içerik 1534 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

5000 KİŞİLİK CAMİ CEMAATİ ALMAKTA ZORLANDI

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşrif ettiklerinin sabahında  Rasimpaşa camiinde etkinlik düzenlendi.Etkinliğe ilçe müftülüğü de destek verdi.  5000 kişi kapasiteli ve gerek mimari yapısı, gerek kubbe büyüklüğü, çifte minare ve yükseklikleri gibi etkenlerden dolayı ülkemizdeki sayılı camiler arasında tyerini alan Rasimpaşa camiinde ifa edilen sabah namazına  cemaat büyük ilgi gösterdi ve Rasimpaşa camisi kalabalık cemaati almakta zorlandı.

HENDEK BÜYÜK İSLAM ALİMLERİNİN YETİŞTİĞİ BİR MEKANDIR

Namaz öncesi cemaate bilgilerin aktarıldığı konuşmada sabah namazını Mekke’de  Mescidi Nevebi’de 46 yıl kesintisiz imamlık yapan Abdülkadir hoca efendi atarfından kıldırılacağı söylendi. Hendek’in  büyük islam alimlerinin yetiştiği bir ilçe olarak bilindiğini ve halen de öyle olduğunun dile getirildiği konuşmada ; “bu mübarek gecenin sabahında yüce Allah lütfü keremini gösterecek bu birlik, beraberlik adına ülkemizi tüm kötülüklerden muhafaza edecektir” denildi.  Osmanlı döneminde 400 yıl Kudüs’e hizmet edildiğinin vurgulandığı konuşmanın ardından vaktin girmesi nedeni ile sabah namazı ifa edildi.

Namazın ardından Nurettin Recebi hoca tarafından ( Peygamber ve Aile) konulu vaaz verildi. Program sonrasında camiden ayrılan tüm mümin ve mümine  cemaate sabah çorbası ikramı yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’DE TATİL VE KARNE SEVİNCİ
HENDEK’DE TATİL VE KARNE SEVİNCİ
GELECEK PARTİSİ ADINA SAKARYA'NIN ÖNEMİ BİR BAŞKA
GELECEK PARTİSİ ADINA SAKARYA'NIN ÖNEMİ BİR BAŞKA