bizimhendek.com
Advert
Advert

NOKSEL İLKOKULU KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Kızılay Haftası münasebetiyle Kızılay İl Başkanlığı ve Noksel İlkokulu birlikte KAN BAĞIŞI KAMPANYASI düzenlediler.

NOKSEL İLKOKULU KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ
NOKSEL İLKOKULU KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ admin
Bu içerik 356 kez okundu.

Kan Bağışı Kampanyasına çok sayıda okul müdürü, öğretmen, veli, Hendekli vatandaşlarımız ve eğitim fakültesi öğrencisi katıldı.

Kan Bağışı Kampanyası sırasında Noksel İlkokulunda öğrenim gören 900 öğrenci Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından; afetler, afetlerde bilinçli hareket, korunma yöntemleri gibi bir çok konu hakkında bilgi aldılar. Uygulamalı eğitim yapan AFAD ekipleri afetlere hazırlıklı olmanın ve kan bağışının önemi üzerinde durarak Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün kullanmış olduğu kurtarma araçlarını ve ekipmanlarını tanıttılar. Örnek uygulamalar gösterdiler.

Kan bağışının önemi konusunda farkındalık oluşturmak üzere yapılan faaliyete Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, Hendek Devlet Hastanesi Müdürü Gökhan EYGİ, Hendek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burcu BAŞARAN GÜNGÖR okula gelerek destek verdiler.

Kan Bağışı Kampanyasını Mustafa Asım İlkokulu idareci, öğretmen ve velileri ile desteklediler.

Hendek Müftülüğünün camilerde kan bağışı hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmesi de ilgiyi artırdığı görüldü.

Gün içinde Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, Hendek Devlet Hastanesi Müdürü Gökhan EYGİ, Hendek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burcu BAŞARAN GÜNGÖR sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN yaptığı konuşmada okullarımızda bu türlü etkinliklerin artarak devam edeceğini, ilkokul sıralarında yaşanan bu çalışmaların, yapılan etkinliklerin bir ömür boyu hafızalardan silinmeyeceğini ifade etti. Katkılarından dolayı emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ederek Noksel İlkokulundan ayrıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER