bizimhendek.com
Advert
Advert

KARA PROPAGANDA MERCEK ALTINDA

Sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde “Barış Pınarı Harekatı” üzerinden, Ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden,

KARA PROPAGANDA MERCEK ALTINDA
KARA PROPAGANDA MERCEK ALTINDA admin
Bu içerik 421 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 09 Ekim 2019 tarihinde Suriye’nin kuzey bölgesine yönelik “Barış Pınarı Harekatı” başlatılması akabinde; sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde “Barış Pınarı Harekatı” üzerinden, Ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden, Güvenlik Güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan ve terör örgütü propagandası yapan şüpheli şahısların tespitine yönelik Sakarya Emniyet Müdürlüğünce sanal devriye faaliyetlerine ve araştırmalara başlanılmıştır.

Yapılan sanal devriye faaliyetleri kapsamında; ilimizde ikamet ettiği anlaşılan 5 şüpheli şahsın sosyal paylaşım siteleri üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilmiştir.

Tespiti yapılan 4 şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş, 2 şüpheli şahıs TUTUKLANMIŞ, 2 şüpheli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest kalmıştır. Tespiti yapılan diğer şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat halen devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER