bizimhendek.com
Advert

AK Parti gurubu karakolda doğru söyledi mahkemede şaştı!!!

Hendek AK Partide neler oluyor? Hendek Belediye Başkanına yetki verilmesini isteyen gündem maddelerine komisyonlarda KABUL oyu veren AK Partinin mecliste bu kararından vazgeçerek karşı yönde karar vermesi kamuoyunda AK parti içerisinde yaşanan çelişkinin ifadesi olarak algılandı.

AK Parti gurubu karakolda doğru söyledi mahkemede şaştı!!!
AK Parti gurubu karakolda doğru söyledi mahkemede şaştı!!! admin
Bu içerik 946 kez okundu.

KIŞ ÖNCESİ

Ekim ayının üçünde yapılan Belediye Meclis toplantısında gündemde yer alan bazı maddeler komisyona havale edilmiş, sonuçlarının kısa zamanda hayata geçirilmesi adına yine bu ay içerisinde meclisin olağanüstü toplanması ve komisyon kararlarının yürülüğe girmesi yönünde karar alınmıştı.

Aradan geçen süre zarfında bahse konu olan gündem maddeleri komisyona havale edildi. Belirlenen olağnüstü meclis toplantısında işte bu maddelere görüşüldü.  Meclis başkanı tarafından da açıklandığı üzere maddelerin komisyondan geldiği şekliyle ( zaten hepsi komisyondan kabulü yönünde  geçti)  oylamaya sunulması ifade edildi. Bu teklif üzerine söz alan  AKP meclis grup sözcüsü Hamit İsmailoğlu ne hikmetse 6 gündem maddesinin üçerli şekliyle ikiye bölünmesini ve oylamanın bu şekliyle yapılmasını önerdi. Meclis başkanı Babaoğlu’da bu öneri doğrultusunda maddeleri iki guruba ayırarak meclisin onayına sundu.

AK Partinin komisyonda KABUL oyu verip mecliste KABUL oyu vermediği üç madde:

1-İller bankasından , 2000 ton bitum maddesi ihtiyacı için teminat mektubunun alınması ve belediye başkanına yetki verilmesi

2-Bitüm malzemesi alımı için Tüpraş ile yapılacak protokolde belediye başkanına yetki verilmesi

3-Zeki Cömert parkının  yenileme çalışmaları kapsamında yapılacak olan sosyal tesis ve kafeteryanın  belediyenin şirketi olan HİMPAŞ  şirketine 5 yıllığına işletme hakkının verilmesi için belediye başkanına  yetki verilmesi .

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Zira komisyonda kabul edildiği ifade edilen 6 gündem maddesinden ilk üçüne onay veren AK parti gurubu ikinci grupta yer alan diğer üç maddeye komisyonda KABUL oyu vermesine rağmen mecliste KABUL oyu kullanmadı.

AK parti içerisinde yaşanan bu çelişkili durum yaklaşan kongre sürecininde çetin mücadelelere sahne olacağının bir göstergesi olabilir mi?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?