bizimhendek.com
Advert
Advert

TAVSİYE KABUL GÖRMEDİ, BAŞKAN YÜCE’Yİ ÜZDÜK!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin tavsiyesi AKP ve MHP gurubu tarafından RED edildi. Hendek Belediye Meclisi 13 gündem maddesi ile açıldı. Toplantıya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlık etti.

TAVSİYE KABUL GÖRMEDİ, BAŞKAN YÜCE’Yİ ÜZDÜK!
TAVSİYE KABUL GÖRMEDİ, BAŞKAN YÜCE’Yİ ÜZDÜK! admin
Bu içerik 2012 kez okundu.

MECLİSTE FİKİR AYRILIĞI

   Meclis gündeminde yer alan bir gündem maddesi ile ilgili olarak meclisi bilgilendiren oturum başkanı Babaoğlu; “ her ne kadar biz bir ilçe belediyesi olsak da bizim bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var kendisi icra kurulu üyesi.  Beni telefonla arayıp Sakarya’nın tüm ilçeleri ile birlikte Hendek Belediyesininde Marmara Belediyeler Birliğine üye olması yönünde  tavsiyede bulundu. Bende anlayışla karşıladım. Meclis guruplarının bu konudaki fikirlerini de öğrenmek isterim” teklifinde bulundu.

-Bu söz üzerinde söz alan BBP gurup sözcüsü Hüdaverdi Bahadır; “ kararın kabulü yönünde oy kullanmayı öngörüyorum” derken,

-İkinci söz alan AKP  gurup sözcüsü  Hamit İsmailoğlu, “ maddenin önemi hakkında Büyükşehir Belediye başkanı tarafından bize bilgi verilmiş olmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.” çıkışında bulundu.

-Aynı maddeye MHP gurup sözcüsü Yaşar Aygüneş konuya ekonomik açıdan yaklaşarak; “ üye olmamız Hendek Belediyesine maddi külfet getireceği düşüncesi ile maddenin reddini istediği” yönünde görüş bildirdi.

   Gurup sözcülerinin madde hakkında söylemlerini dinleyen başkan Babaoğlu; “ Oylayalım komisyona havale edelim benim için bir kayıp olmaz. Zaten meclis Ağustos ayında tatil olmasından ötürü bu üyelik işlemi bir ay gecikti, bu mecliste de oylamazsak bir  ay daha gecikir başkanımızı üzeriz diye düşünüyorum.  Böyle basit bir konuda belediyemize maliyetinin ne olacağını düşünmek düşmez. Benim tavsiyem burada oylayıp geçirelim. Ben konunun detayını sizlerle paylaştım arzu eden istediği yönde karar verir” diyerek maddeyi meclisin oylamasına sundu.

MADDE AKP ve MHP GURUBU TARAFINDAN OY ÇOKLUĞU İLE REDDEDİLDİ

Madde: Marmara Belediyeler Birliğine üye olunması maddesini kabul edenler denildiğinde mecliste bir sessizlik oluştu. Çünkü yapılan oylamada maddenin reddi yönünde AKP ve MHP gurubu ortak karar almışcasına RED verdiler ve yapılan sayımda 13 RED oyu çıktı.

İKİNCİ KEZ OYLANAN MADDE BU KEZ AKP ve MHP OYLARIYLA KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Durumu kurtarmak adına AK Parti gurubu maddenin reddi konusunda farklı bir tavır sergileyerek;  maddenin komisyona gönderilmesi yönünde tekrardan oylanılmasını istediler. Başkan Babaoğlu ikinci kez maddeyi oylamaya sundu ve ikinci oylamada BBP gurubu maddenin komisyona gönderilmesine RED verirken AKP ve MHP gurubu maddenin komisyona gönderilmesi yönünde oy verdiler. Çoğunluk oylarıyla madde komisyona havale edildi. Alınan bu meclis kararına göre Hendek Belediyesinin Marmara Belediyeler Birliğine üye olması toplamda iki ay gecikmiş oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babaoğlu sözünü tuttu!
Babaoğlu sözünü tuttu!
Otomobil dere yatağına uçtu
Otomobil dere yatağına uçtu