bizimhendek.com
Advert
Advert

ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE?

VELİLER TEDİRGİN “TL DEĞERLENDİ ZAM YAĞMURU DEVAM EDİYOR” Elektrik, Doğalgaz ve Akaryakıttan sonra şimdi de okul taşıma ücretleri zamlandı.

ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE?
ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE? admin
Bu içerik 1139 kez okundu.

Asgari ücretin açlık sınırının altında kalması, yazın sıcak günlerini yaşadığımız günümüzde Elektrik ve Doğalgaza yapılan zamlar, otomatiğe bağlanan akaryakıt zammı , yüksek enflasyonun getirisi ve okulların açılması öncesinde okul servis ücretlerine  getirilen zamlar velileri kara kara düşündürüyor.

Vekillerin kendilerine geldiğinde  yıllık enflasyon oranı üzerinden  ( yan gelirler hariç) yaptıkları zamlar buna mukabil hükümetin memura verdiği düşük zam…

Asgari ücretli bir çekirdek ailenin bu ücretlerle geçinmesinin mümkün olmadığı günümüzde hükümet nedense  zam yaparken AB ülkelerindeki kriterleri örnek almakta , işçisine,memuruna zam yaparken Afrika ülkelerini örneklemesi  toplumda tepki patlamasına yol açıyor. Öyleki açıklanan fındık taban fiyatı ve bu yılki meydana gelen üretim artışı bile üreticiyi sevindirmedi. Zira çok sayıda üretici  ( daha vermeden gelen zamlarla soframızdan ekmek eksildi,nasıl geçineceğiz soran da yok sorgulayan da) diyerek tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Samet çalman     2019-08-29 Buradan tum velilere sesleniyorum acilen bir imza kampanyasi baslatilmali
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babaoğlu sözünü tuttu!
Babaoğlu sözünü tuttu!
Otomobil dere yatağına uçtu
Otomobil dere yatağına uçtu