bizimhendek.com
Advert
Advert

KOM Şubeden Ruhsatsız Silah Ticareti Operasyonu

İlimiz geneli Polis ve Jandarma Sorumluluk Bölgeleri dâhilinde “Ateşli Silah Yapım Ve İmalatı İle Birlikte Mühimmat Kaçakçılığı Ve Ruhsatsız Silah Ticareti Yapmak” ve “Haksız Kazanç Sağlamak” suçlarına karısan

KOM Şubeden Ruhsatsız Silah Ticareti Operasyonu
KOM Şubeden Ruhsatsız Silah Ticareti Operasyonu admin
Bu içerik 458 kez okundu.

karısan veya karışması muhtemel şahıs/şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 3 (Üç) aylık yapılan çalışmalar sonucunda; Karadeniz bölgesinden temin edilen silah parçalarının Kocaeli ili Karamürsel ilçesinde bulunan tavuk çiftliğindeki atölyede tornadan geçirilerek bütünleştirildikten sonra piyasaya sürüldüğünün tespit edilmesi üzerine 20/08/2019 günü eş zamanlı yapılan operasyon sonucunda 3 ayrı adreste yapılan aramada toplam (3) adet ruhsatsız tabanca bu tabancalara ait (213) adet değişik çaplarda dolu fişek, 20 (yirmi) adet üzerinde herhangi bir marka/model/seri numarası bulunmayan tabanca sürgüsü ve yine 20 (yirmi) adet tabanca iskeleti ayrıca Kocaeli ili Karamürsel ilçesinde bulunan M.S. isimli şahsa ait tavuk çiftliğinde atölye ve içerisinde silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili M.S.- E.B. ve E.B. isimli şahıslar gözaltına alınmış, 21/08/2019 günü adli mercilere sevk edilmesi sonucu M.S. ve E.B isimli şahıslar TUTUKLANARAK ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadele kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SAKARYA VALİLİĞİ

 

Sakarya Valiliği - Sakarya Emniyet Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SİZİN GİBİ DİLİM UZAYACAĞINA VARSIN BURNUM UZASIN…
SİZİN GİBİ DİLİM UZAYACAĞINA VARSIN BURNUM UZASIN…
BİR BABANIN ADALET YÜRÜYÜŞÜ
BİR BABANIN ADALET YÜRÜYÜŞÜ