bizimhendek.com
Advert
Advert

Kick Box Dünya karması Hendek’de

Hendek Belediyesinin sponsorluğunda üçüncüsü yapılacak olan Kick Of Kings müsabakalarına katılacak olan dünya karması King Boksçular Hendek’de Saray Kahvede ağırlandı,organizasyonun sahibi Erkan Varol tarafından sporcular basına tanıtıldı, sporculara ve antrenörlerine uyarılarda bulunuldu.

Kick Box Dünya karması Hendek’de
Kick Box Dünya karması Hendek’de admin
Bu içerik 514 kez okundu.

UYARI VE CEZA ALDIK

Dünya çapında gerçekleşen organizasyonlardan ülke genelinde birinci dünya ölçeğinde  üçüncü büyük organizasyonu temsilen Hendek’de bulunan sporculara daha önceki müsabakalarda yapılan bazı yanlışların olduğuna vurgu yapılan konuşmada Varol; “ önceki müsabakalarda bazı engel olamayacağımız olaylar yaşandı.” Diyerek konuşmasına başlayan Varol sporculara uyarılarda bulundu.

HİÇ BİR SPORCUNUN İTİRAZ HAKKI YOK

Varol,  ringe çıkan sporcunun yanında 25-30 kişinin sporcunun yanında yer alması nedeniyle gerek yayın kuruluşu TV’den gerekse federasyondan ihtarlar aldıklarını ifade eden Erkan Varol, bundan böyle sporcumuzun yanında bir yada en fazla iki antrenör bulunacak, bu organizasyonlarda kural dışı hareket eden sporcuların bizimle yolları ayrılacak. Sporcular KOK logolu müsabaka eldivenlerini müsabaka sonrasında görevli arkadaşa teslim edecekler. Sporcularımız müsabaka sonrasında federasyon hakemlerimizin verdikleri karara itiraz etmeyecekler. “diyerek bazı sporcuların bu itirazlarını sosyal medyaya taşımak bir yana Cumhurbaşkanlığına kadar şikayetlerde bulunmuşlar bunlar hoş şeyler değil bu tutum ve davranışlar sporcu ahlakına da uymayan davranışlardır” dedi.  Varol, müsabaka kurallarına göre berabere biten bir müsabakada kilosu az olan sporcu birinci ilan edilir. Bu nedenle yaptığımız organizasyonlarda adam kayırma, kollama asla olmaz bu böyle bilinmeli” dedi.

GALİBİYET  YA DA MAĞLUBİYET BİR ANLAM İFADE ETMİYOR İFADE EDEN SPORCUNUN  CENTİLMENLİĞİDİR

Sporcuların müsabakada galip yada mağlup olmaları bir anlam taşımaz anlam taşıyan sporcumuzun müsabaka içersindeki centilmenliği ve dövüş kabiliyetidir. Kendilerinin hedefinin Türkiye’de ve dünyada bir numara olmak olduğunu yineleyen Varol; “ 15 günde bir organizasyonu Türkiye görmedi, bunun ilkini Sakarya’da değil Hendek’de yapıyoruz. Türk sporcular iyi maç yaptıklarında yurt dışı organizasyonlarından davet alıyoruz ancak kötü maç yaptığınızda, ringte çekimser ve korkak dövüştüğünüzde bizlerden sporcu istemiyorlar.

SPORCUNUN GEÇMİŞTE YAPTIKLARI GELECEĞİNİN YOL HARİTASINI BELİRLİYOR

 Bu nedenle sporcunun geçmişte yaptığı tutum ve davranışlar onun gelecekteki yol haritasını oluşturuyor. O nedenle tüm sporcularımızın kurallara riayet etmeleri zorunluluğu vardır. “Dedi.

MÜSABAKALARI A SPOR VE FOX TV YAYINLAYACAK

 Varol, daha önce anlaşma yapmış oldukları TV 8,5 kanalı ile yapmış oldukları sözleşmeyi fesh ettiklerini  farklı TV kanallarından A spor ve Fox TV kanalı ile görüştüklerini 16 Ağustos müsabakalarından sonraki müsabakaların bundan böyle A Spor ve Fox Tv üzerinden ı canlı olarak yayınlanacağının” müjdesini verirken meydan okumayı da ihmal etmedi. 

ERKAN VAROL MEYDAN OKUDU

Programın organizatörü Erkan Varol; “ bizim TV 8,5’ğa değil onların bize ihtiyacı olduğunu önümüzdeki haftalarda görecekler” dedi. Varol sözünü tekrardan sporcu ve antrenörlerine getirerek; “ ringte sporcunun yanına 25-30 kişiyle çıkıp bağırıp çağırmakla, syircinin önünü kapatmakla elinize bir şey geçmez bilakis bu yapılanlar ekran kirliliğine sebebiyet veriyor. Böyle bir durum Avrupada yok. Oysa bizler Avrupa standartlarında program yapmayı hedefliyoruz. Maalesef ülkemizdeki organizasyonlarda yaşanan bu tür aksaklıklar programa leke sürüyor” diye konuşan Varol tüm sporculara başarı dileklerinde bulunup çok yakında büyük sürprizleri olduğunu belirterek sözü Hendek Mauy Thai kulübü başkanı Murat Tokat’a verdi.

BİZ BİR BÜTÜNÜZ İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ

Tokat, Spora gönül vermiş tüm sporcularımıza ve sporseverlerimize hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı.  Tokat; “ 15 günde bir olarak ilki gerçekleştirdiğimiz spor organizasyonlarını Hendek ilçemizde yapıyoruz. Bu organizasyonun kalitesi dünya standartlarının üzerinde.  Cuma sabahı tüm sporcu ve antrenörlerimize bayraktepe Arena tesilerinde saat 10.00’da sabah kahvaltısı ve yine akşam saat 17.30’da Hendek kapalı Spor salonunda  akşam yemeği ikramı vardır. Herkesin eksiksiz bir şekilde katılım sağlamasını bekliyoruz. Biz sporcusuyla, antrenörürle,idarecisiyle bir bütünüz, sizler bizi bizlerde sizleri destekleyeceğiz. Tekrardan Hendek’imize hoş geldiniz başarılar diliyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
SAKARYASPOR’A BAHADIR BAŞKAN
SAKARYASPOR’A BAHADIR BAŞKAN