bizimhendek.com
Advert

İMZA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR HEDEF 30.000 İMZA

Hendek Devlet Hastanesindeki yıllardır süregelen doktor açıklarının kapanması yönünde girişimlerde bulunan Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli mahalle sakinlerinden gelen şikayetlere duyarsız kalamadı ve en domokratik hakkını kullanarak imza kampanyası başlattı.

İMZA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR HEDEF 30.000 İMZA
İMZA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR HEDEF 30.000 İMZA admin
Bu içerik 700 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

SORUN HENDEK’İN SORUNU

20 binin üzerinde nüfus yoğunluğu bulunan mahallesindeki yaşlısı, genci, erkeği, bayanı her kesimden gelen “başımız ağrısa ya Akyazı’ya ya da Sakarya hastanelerine gidiyoruz.Derdimize çözüm bul” sitem ve şikayetlerden bunalan muhtar İsmet İskefiyeli devletin hıyararşik yapısı üzerinde bulunduğu girişimlerin hiç birinden sonuç alamayınca çareyi imza kampayasında buldu. 

KAMPANYA BAYRAM BOYUNCA DEVAM EDECEK

Yenimahalle’deki muhtarlı ofisinde başlattığı imza kampanyasında bir konuşma yapan muhtar İskeiyeli; “ benim hiçbir  hastane yetkilisi ile bir sorunum yok. Sorun Hendek Devlet Hastanesinde yıllardır süre gelen hekim açığının giderilmesi. Bu nedenle imza kampanyası başlattık. Kampanyamız Bayram  süresince devam edecek. “dedi.

1 HEKİMİN GELMESİ BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEZ TÜM BRANŞLARDA HEKİM İSTİYORUZ

Muhtar İskefiyeli; “  bazı internet sitelerinde birileri farklı yorumlarda bulunmaktalar bizler onların zannettiği kadar düşüncesiz insan değiliz.” Diyerek elindeki dosyasından bir evrak çıkartarak; “arkadaşlar bizim bu aşamaya gelmemizin öncesinden bu güne yaşananların” olduğunu söyledi. İskefiyeli,   4 Temmuz günü sosyal medya hesabından yazdığı yazıya dikkat çekerek; “  Hendek halkının sağlığı için tüm Hendekliler bir noktada birleşmelidirler. 21 bin nüfuslu mahallemden gelen şikayetlerle yola çıktık. İlçemiz Devlet Hastanesi ilçemiz adına bulunmaz bir nimet. Ne yazık ki açıldığından bu güne hekim açığı giderilmemiş, sorunlar devam ediyor” diye yazdığını ifade etti.

BÖYLE ÇÖZÜM MÜ OLUR?

Bu tutumumuız karşısında birileri hastaneye doktor atamasının yapıldığından dem vuruyorlar. Burası 100 yataklı bir hastane. Her bir dalda branş doktorunun bulunması şart. Bir hekimin gelmesi bir şey değiştirmiyor, ben ona bakmam, Hendek halkıda şuna bakıyor. İlçe merkezinden  hastaneye tedavi ya da kontrol, muayene amaçlı gelen bir hasta sıra alıp muayenesini olabiliyor mu? Hastalığına deva bulabiliyor mu? Ameliyatsa ameliyatını olabiliyor mu? Akyazı’ya gitmeden burada sorununu çözebiliyor mu?  YOK… Burada ne var? Akyazı’ya gideceksin. Böyle çözüm olur mu? Sorularını yöneltti.

İMZALARI CUMHURBAŞKANIMIZA BİZZAT BEN VERECEĞİM

İskefiyeli, bayram sonuna kadar devam edecek olan imza kampanyasında toplanan imzaları önce ilçe basını ile paylaşacağını, toplanan imzaları Sağlık Bakallığına ve Cumhurbaşkanlığına elden ulaştıracağını ifade etti. İmza kampanyasının  sadece hastaneyi kapsamadığının altını çizerek “ biz Hendekliler olarak ilçemize fen lisesinin de ivedilikle kurulmasını istiyoruz. Bu imzaları yetkililere vermek sureti ile Hendek’in kanayan ve kangren olan yarasına bir nebze olsun merhem olabilirmiyiz” düşüncesi ile böyle bir kampanyaya öncülük ettiğini vurguladı.

CİHAZ HEDİYE ETTİK YİNE EDERİZ

Hendek hepimizin diyen muhtar İskefiyeli, dernek başkanlığı döneminde işadamlarımızla birlikte hastanemize 70 bin lira bedelle iki cihaz alıp hediye ettik. Gerekiyorsa yine alırız. Hendek bizim, hastane bizim. Orada çalışan personel gelip geçicidirler, hekimlerde öyledir ama onlar olmadan bu hizmetler burada verilmez. “ dedi

DÖNER SERMAYE

Hekimlerin genel olarak ya özel hastanelere ya da büyük hastanelere gitmek istemektedirler ki  haklıdırlar. Doktor paraya çalışır. Ameliyatı yok, muyene yok,ay başı geldiğğinde buradaki doktor  Hendek hastanesinden 500 tl döner sermayeden para alırken dışarıdaki hekimler 15-20 bin lira döner sermaye alıyorlar. Adam burada niye duracak?” dedi.

 3 doktorla bu iş düzelmez. Burada kaç serviz varsa her branşta hekimin burada olması ve hizmet vermesini bekliyoruz. Bizim mücadelemizin ana konusu bu” diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZA ÖNCÜLÜK EDİYORUM

İskefiyeli; “ Belki bu girişimimizden de bir sonuç çıkmayacak ancak bilesinizki ben üzerime düşeni sonuna kadar yapacağım ve devletin en üst tepesine kadar sesimizi duyuracağım” dedi.  İmza kampanyasının bayram boyunca mahall mahalle devam edeceğini mahalle muhtarlarımızın vatandaşlara öncülük edeceğini müjdeledi.  

SABAHTAN BU YANA 2500 İMZAYA ULAŞTIK

İskefiyeli, başlattıkları imza kampanyasında  sabahtan bu yana  2500 imzaya ulaştıklarını, hedef imza sayısının 30 bin ve üstü olduğunu söyleyerek katılımlarından dolayı teşekkürlerini ifade etti.  Meslektaşlarından büyük destek bulan muhtar İskefiyeli’nin başlatmış olduğu imza kampanyasına basın mensupları da destek verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu