bizimhendek.com
Advert

BU İŞ MUHTARIN İŞİ Mİ?

Kurulduğundan bu güne kadar kamuoyunda dillendirilen iddialara göre siyasi bakış açısı ve yönetimsel hatalar ve eksiklikler nedeniyle ilçemiz hastanesi doktor açığı çekmekte. Fiziki görünümü ve iç dizaynı ve donanımı ile ellere parmak ısırtan ancak hastalara yeterli sağlık hizmeti veremeyen ilçemiz devlet hastanesinde sorunlar bitmek bilmiyor.

BU İŞ MUHTARIN İŞİ Mİ?
BU İŞ MUHTARIN İŞİ Mİ? admin
Bu içerik 734 kez okundu.

İLK ADIM MUHTARDAN

İlçemizin nüfus yoğunluğu ülke genelinde bazı ilçelerden bile fazla olan Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli’de konuya duyarlılıkla yaklaşmasına kendince çareler aramasına rağmen bir çözüm üretemedi. İlçemiz Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da aynı duyarlılıkla konuya ya yaklaşıp sorunu Sakarya valisine taşıyıp çözüm noktasında destek talebinde bulunmuş ve valimizden destek sözü almıştı.

Biz bu yazımızda konuya farklı pencereden bakarak şeytanın avukatlığını yapacağız, şöyleki;

112 YILLIK HENDEK HİÇ BU KADAR SAHİPSİZ KALMAMIŞTI

1907 yılında belediye hüviyetine geçen Hendek ilçemizde günümüzdeki yeni hastane binamıza baktığımızda tabirimi maruz görün  baraka olarak nitelendirebileceğimiz hastanede meslektaşına saygı ve  mesleğine aşık doktorların bulunmasından bahisle yılda 35 binin üzerinde ameliyat gerçekleştirilmekte idi. Bu günse bunun onda biri dahi yapılamamakta hemen her hasta civar ilçe ve il hastanelerine sevk edilmekteler. Bu olayın bir boyutu.

SÖYLEMLERLE EYLEMLER ÖRTÜŞMÜYOR

Bunun diğer bir boyutu ise  ( halka hizmet hak’ka hizmet) düsturu ile vatandaşa hizmeti baz alarak siyaset yapan başta iktidar partisi temsilcileri olmak üzere ne ana muhalefet ne  de diğer küçük muhalefet parti temsilcileri konunun varlığından bi haber olmalılar ki kimsenin sesi soluğu çıkmıyor.Sonunda olan Hendek’lime oluyor …

Diğer bir boyutu ise arkalarında büyük kamuoyu desteği olan STK temsilcileri… Sendika üyeleri Vs… Onlarda aynı vurdum duymaz tavırlarını devam ettiriyorlar.

ÇÖZMEK İÇİN NE BEKLENİYOR?

Siyasilere baktığımızda kendi iç kavgaları nedeniyle gelilşmelere karşı  mevzi değiştirmelerinde maalesef üzerlerine yok. Peki bu işi kim çözecek? Kimler çözecek? Nasıl çözecek? Şikayet bize bir şey kazandırmıyor biz çözüm istiyoruz...

Tüm bu gelişmeleri göz önüne alan ve bir gelecek göremeyen yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli kendince bir yola  soyundu ve yarın Perşembe günü ilçemiz Cumhuriyet alanında Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanımıza verilmek üzere imza kampanyası başlatıyor. Biz Hendek’lilere düşen en asil görev sorunu sahiplenmek hiç değilse muhtarımızın bu girişimini desteklemek düşer.

Haydi Hendek imza kampanyasına…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hendekli     2019-07-31 Sayın basın mensubu arkadaşlar, bu tür haberler ile hastahane sorunun çözümü olmayacağı aşikarken, neden asıl çözümü getirecek iktidar partisi mensuplarının çalışmaları ve görüşleri gündeme alınmıyor ? Çözümü sağlayacak olan iktidar partisi mensuplarıdır kimse bu olaydan pay çıkarmamalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
SAKARYASPOR’A BAHADIR BAŞKAN
SAKARYASPOR’A BAHADIR BAŞKAN