bizimhendek.com
Advert

VALİ YAZICIOĞLU KLASİĞİ!

ADÜ Rektörü, vatandaşların şikayeti üzerine kılık değiştirip gittiği hastaneyi kapattı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, "Hasta bakılmıyor" şikayeti üzerine kıyafet değiştirip denetlediği polikliniği geçici olarak kapattı.

VALİ YAZICIOĞLU KLASİĞİ!
VALİ YAZICIOĞLU KLASİĞİ! admin
Bu içerik 560 kez okundu.

KILIK DEĞİŞTİRDİ

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; ADÜ Rektörü Prof. Dr. Aldemir, son teknoloji cihazlarla donatılan poliklinik personeli ve hastane hakkında şikayet aldı. Hastanın mağdur edilip, edilmediğini denetlemek isteyen Aldemir, mesai saatinde özel aracıyla kıyafet değiştirip şapka takarak diş merkezine gitti.

REKTÖRÜ TERSLEDİ

Muayene olmak isteyen rektörü elinde sigara ile karşılayan personel, "Muayene olamazsınız, doktor yok, başka hastaneye gidin" dedi. Rektör, "Doktor ne zaman gelecek. Dişim ağrıyor" dedi. Personel, "Neden bu kadar çok soru soruyorsunuz? Başka hastaneye gidin, doktorlar izinli. Bir aydır doktor yok" diyerek Aldemir'i tersledi. Rektörü tanımayan personele Aldemir, "Ben rektörüm, neden hastalara böyle davranıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

"GEREKENİ YAPTIM"

Rektör Aldemir, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimiyle görüşerek kendisini tedavi etmeyen, tersleyen ve laubali davranan poliklinik çalışanlarının başka yere kaydırılması ve Kuşadası'nda polikliniğin kapatılması talimatını verdi.

Selçuk Aldemir konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Hasta bakmayan ve laubali davranan personeli affetmem. Bir aydır hasta bakılmıyor, ama o personel her gün orada. Klima çalışıyor, elektrik yanıyor. Hastaya hizmet vermeyen bir yeri kapattık. Beni tanımamaları çok önemli değil. Önemli olan hasta bakmamaları ve davranış şekilleri. Yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız. Ben vatandaşın mağdur edilmesini ve devletin israfa uğramasına karşıyım. Zaten bana bağlı kurumları, çat kapı gidip sürekli denetliyorum. Ben görevimi yapıyorum. Oraya rektör olarak değil, vatandaş olarak gittim. Vatandaşa nasıl davranıldığını ve sistemin nasıl aksadığını görmüş oldum. Gerekeni yaptım"

NOT: Hendek Devlet Hastanesi için böylesi uygulama elzem...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
alfa beta gama     2019-08-01 sakaryanın valisi yada hendeğin kaymakamı varmı? varsa nerdeler? neden sesleri çıkmıyor? doktorları bu kadar şımartan hükümet varken sağlık düzelemez doktor işini yapacak 5 memur maaşı bir doktor maaşı etmeyecek ki sağlık düzelsin verirsen 1 yıllık doktora 15 bin maaş olacağı bu, 100 yıl geride dediğimiz suriye esad rejiminde bile doktorlar avukatlar yeterlilik vermeden muayene bile açamıyor biz yeni mezunlara sağlığımızı hukukumuzu teslim ediyoruz. tek kelime ile yazık memlekete ne hallerdeyiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu