bizimhendek.com
Advert

ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN

Geçen hafta Düzce,Akçakoca,Cumayeri ilçeleri hudutları içerisinde melen çayının taşması nedeniyle meydana gelen sel fekaleti sonrası (Dilaver,Uğurlu ve Esmahanım) bölgeye giden Hendek Tüm Muhtarlar derneği Başkanı Emin Kula selzadelerle görüştü ve taziye dileklerinde bulundu.

ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN
ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN admin
Bu içerik 751 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

DEVLETİN BÜTÜN İMKANLARI SEFERBER EDİLMİŞ

Sel felaketi sonrasında devletin tüm imkanlarının seferber edildiği bölgede halen kayıp olan vatandaşların aranmasına devam edilirken iş makinaları da felaketin izlerini silme ve yaşanılan travmanın atlatılması, hayatın olağan akışına döndürülmesi adıne çalışmalar geceli gündüzlü devam ediyor.  Kızılay kurumu da kurulan çadırlarda sel zadelere sıcak yemek çıkartıyor.

BENZER AFAT 80 YIL ÖNCE OLMUŞ

Felaketi yerinde izleyen dernek başkanı Emin Kula;  “ bölgenin yaşlılarının ifadelerine göre böylesi bir afet yıllar önce 1943 yıllarında meydan gelmiş. O günden sonra da zaman zaman ufak çaplı sellere maruz kalmışlar ancak geçen hafta meydana gelen felaket hepsinden kötü” dediklerini aktardı. Vatandaşlarla görüşen Kula,  “devletin tüm imkanlarının seferber edildiği bölgede vatandaşlarımız da yetkililere yardımcı olmaktalar. Çevre belediyelerden iş makinaları, jeneratörler ve personel desteği sağlanırken Hendek Belediyesi de ulaşım alanında araç desteği sağlamış. Yaşanan felaketin izlerinin kısa zamanda kaldırılacağını ümid ediyor Allah bir daha böylesi afet vermesin  temennisinde bulunuyorum.” Dedi.

ACILARINI PAYLAŞTIK

Muhtar Kula, böylesi zamanlarda vatandaşların birbirlerine destek olması daha farklı bir anlam taşıyor. Bu nedenle yaşanan felaketi yerişnde görmek, selzade vatandaşlarımızın acısını paylaşmak adına bir gurup muhtar arkadaşlarımızla bölgeye geldik. Fotoğraflar yaşanan felaketin hangi boyutlarda olduğunu ortaya koyuyor “dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
HATTI MÜDAFAA YOKTUR SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR…
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu
Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye 2.si Oldu